Zanim weźmiesz jakikolwiek opioid zastanów się 150 razy

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 918 Strona 92 z 92

Większość informacji na temat odurzania oraz nowości sie czerpię:

82%
z hyperreal.info
1578
3%
z wikipedii
63
7%
od znajomi
130
8%
z innych żródeł
154

Liczba głosów: 1925

Rejestracja: 2019
  • 215 / 22 / 0

24 listopada 2019ErniErnolds pisze:
21 listopada 2019omyxv pisze:
opiatami nazywamy grupe opioidow pochodzacych bezposrednio z maku lekarskiego. cala reszta polsyntetycznych srodkow typu morfina,kodeina,tramadol to opioidy.
Następny matoł. morfina i kodeina to półsyntetyczne opioidy a nie opiaty tak? A ty masz iloraz IQ czy może przypadkiem iloczyn? Bo wiele wskazuje na to że jednak to drugie. Gdzie są moderatorzy? Banujcie takich przypadkowych gości i nie dopuszczajcie do opublikowania takich wypowiedzi bo to forum które w tej chwili jest oceniane jako bardzo fachowe zejdzie za jakiś czas na psy.
ale co jak co, nie łamią regulaminu, chyba, że głupota też się w to wlicza, to przepraszam :korposzczur:
Rejestracja: 2016
  • 185 / 53 / 0

widzicie dzieci, jeśli zaczniecie brać opioidy/opiaty, to skończycie tak jak koledzy u góry, na kłótniach o bzdury

Izraelski naukowiec twierdzi, że Mojżesz był odurzony gdy rozmawiał z Bogiem

W Biblii nie brakuje intensywnych momentów – a to krzewy stają w ogniu, pioruny biją z niebios, głośne symfoniczne dźwięki wiodą proroków i świętych do intruzji sacrum. Mojżesz przeżył kilka doświadczeń podczas których zetknął się z bogiem w wyrazisty zmysłowo sposób. Ale czy zwyczajnie doświadczał tych rzeczy, czy też będąc w zmienionym stanie świadomości?

8 najbardziej spektakularnych prób przemytu na lotniskach w 2019 roku

Pracownicy lotniska często muszą borykać się z problemem pomysłowych podróżnych, którzy myślą, że jakimś cudem uda im się wwieźć do kraju coś nietypowego. A ludzie przewożą w swoich walizkach naprawdę przeróżne rzeczy. I choć celnicy są już do tego przyzwyczajeni, to jednak nawet oni czasem mogą mocno się zdziwić. Zobacz, jakie próby przemytu zdarzyły się w tym roku.
Rejestracja: 2019
Użytkownik nieaktywny
  • 8 / / 0

masz racje. mialem zludne przekonanie ,ze morfina i kodeina to polsyntetyczne opioidy. wlasciwym przykladem jest oksykodon czy heroina. jednakze chcialem podkrelic ,ze nie wszystkie opioidy sa opiatami.
Rejestracja: 2018
  • 398 / 72 / 0

24 listopada 2019ErniErnolds pisze:
21 listopada 2019NicNieBralem2000 pisze:
kodeina to nie jest opioid tylko jest na bazie opio. Ladowales kode Ty stary ja tez. Moze tez mi jej wtedy brakowalo?
Co ty pieprzysz cymbale? morfina jest metabolizowana między innymi do kodeiny która jest jej najbardziej aktywnym metabolitem. Jak czegoś nie wiesz to nie wypowiadaj się na ten temat.
Ernie, z pewnością to tylko pomyłka, ale przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i znajdź błąd. Bo Tobie tez ktoś może cymbalstwo zarzucić. No ale Twoje oburzenie jest słuszne :)
Rejestracja: 2014
  • 48 / 10 / 0

24 listopada 2019omyxv pisze:
masz racje. mialem zludne przekonanie ,ze morfina i kodeina to polsyntetyczne opioidy. wlasciwym przykladem jest oksykodon czy heroina. jednakze chcialem podkrelic ,ze nie wszystkie opioidy sa opiatami.
No fajnie ale wszedłeś na to forum po to żeby nam zamieszczać informacje z wiki? Tu większość wie czym różnią się opiaty od opioidów itp Jest na tym forum wiele wątków i tematów więc możesz jeśli masz potrzebę porozmawiać tutaj o czymś na temat czego posiadasz wiedzę zamiast na siłę pisać coś w wątkach o których nie masz pojęcia bo widać to po przeczytaniu każdego zdania które tu napisałeś. To nie był mój atak personalny na ciebie bo cie nie znam więc nic do ciebie nie mam ale na chuj piszesz takie bzdury i dalej w to brniesz?? To tak jakbyś wszedł na forum dla tunerów samochodów i napisał im że filtr oleju różni się od filtra powietrza. Daj sobie spokój.
Rejestracja: 2017
  • 409 / 25 / 0

21 października 2019mariusz9984 pisze:
Czasami spoglądanie na życie drugiego człowieka i jego sukcesy przesłania nam to co musiał zrobić i robi ciągle. Znam gościa, który w ciągu trzech lat z szeregowego pracownika stał się zastępcą dyrektora. Odpisywał na każdego maila w ciągu 15 minut, niezależnie kiedy go ktoś wysłał. Mogło to być o 11 jak i o 3 w nocy. Ma żonę i dzieci. Jednak przez swoją pracę i poświęcenie obecnie jest kawałkiem chodzącego mięsa. O lekach, używkach i ilościach nie będę się rozpisywał. Ma 39 lat i pierwszy zawał za sobą.
Mimo, że zarabia dużo nie chciałbym być na jego miejscu. Z kolegami doszliśmy do wniosku, że maksymalnie pożyje jeszcze 2 lata. Większość wypłaty idzie na towar.

Niektórzy idealni na zewnątrz mają tajemnicę. Wszyscy, którzy daleko zaszli zawsze brali i będą brać. Tego się nie zatrzyma. Obecnie w pracy jeżeli chcesz do czegoś dojść musisz wyrabiać nadgodziny i być na każde wezwanie szefa.

W życiu chodzi o to aby żyć, a nie tylko zapierniczać na drugiego. Wówczas obudzicie się w momencie kiedy przejdziecie na emeryturę. Będziecie się zastanawiać gdzie uciekło wam życie.

"Natomiast My doświadczamy go. I tych dobrych stron i tych złych!"
Doświadczenia życia...?
O życiu można mówić w kontekście normalnego funkcjonowania, gdy nie jesteś niewolnikiem chemii.
Jednak każdy ćpun potrafi usprawiedliwiać swoje uzasadnienie i branie heroiny/klonów/ itd.
Jeśli chcesz przeżyć godnie swoje życie to trzeba na to zapracować.
Nic nie ma za darmo
Rejestracja: 2010
  • 284 / 13 / 0

Poczytałem trochę postów dot. samotności. Zgadzam się, że to ważna, o ile nie najważniejsza przyczyna uzależnień. Związek może być katalizatorem przemiany uzależnionego, ale niestety nie jest to jakieś cudowne panaceum. Partner(ka), nawet kompletny abstynent też miewa swoje gorsze chwile, co bywa, że burzy naszą kruchą równowagę. Na trzeźwo będziecie się stykać z rozmaitymi wyzwalaczami głodu psychicznego jak miejsca, ludzie, a nawet zapachy, czy sny. Czasem niespodziewanie, po wielu wielu latach. Związek nie daje na to całkowitej odporności i pokusa mniejsza lub większa się pojawi. Jeśli ktoś chce wytrwać na czysto, to cały czas trzeba się pilnować.
Rejestracja: 2019
  • 248 / 21 / 0

To czego mam w końcu nie brać? :P
Posty: 918 Strona 92 z 92
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 435 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości