Męczennica (Passiflora L. )- watek ogólny.

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 85 Strona 9 z 9

Czy Passiflora działa na Ciebie?

41%
1 Tak.
7
18%
2.W miksach.
3
6%
3.W dużych dawkach i miksach.
1
6%
4.W dużych dawkach.
1
6%
5.Trochę dziala.
1
Brak głosów
6.Nie dziala.
24%
7 Nie wiem.
4

Liczba głosów: 17

Rejestracja: 2019
  • 17 / 6 / 0

Post oznaczony zostaje jako szkodliwy (treści objęte nawiasami kwadratowymi) - blackgoku

A co powiecie na [->miks moklobemid 600mg, alkoholaturę z dziurawca firmy cut ok 20ml i ekstrakt z passiflory z cut ok 500mg dziennie? Stosowałem taki miks przez równo trzy tygodnie<-] i wiecie co wam powiem? Nie dostałem zespołu serotoninowego ani nie rzygałem żółcią. Na dodatek po odstawieniu dziurawca okazało się że miks moklobemid + Passiflora zaczął sprawdzać się o wiele lepiej motywująco i przeciwdepresyjnie, co mogłoby mieć związek z wcześniejszą aktywacją przez dziurawiec enzymów wątrobowych, które równocześnie w pomniejszym stopniu metabolizują moklobemid.
Ale hurr durr, ziurawiec to takie potENżne IMAOSSRAJ co ci zrobi krzywdę w miksie z bergamotką bo to powoduje przeładowanie/zapychanie receptorów i serotoniny, łomatko, jak można stosować takie miksy?! Widziałem gdzieś na tym forum posty ludzi miksujących bodajże fenelzynę z jakimś SSRI Nie odpowiadam za inne działy niż te, które moderuję, a jedynie za te, które masz podane w moim profilu (fluoksetyną? Co za chory pomysł!) i nie spotykało się to z taką krytyką jak posty niektórych tutejszych zielarzy w reakcji na zamiar równoczesnego stosowania przez kogoś dziurawca z kocim pazurem, albo dziurawca w lecie bo to fototoksyczność naftodiantrony + UV to praktycznie gwarantowane poparzenia słoneczne!.
Przepraszam za offtop, chciałem tylko podkreślić że jeśli ktoś zamierza łączyć dziurawiec z passiflorą to czynione z głową wcale wg mnie nie jest niebezpieczne i efekty uboczne wynikają najprędzej z nocebo a nie konfliktu (wciąż nieodgadnionego) profilu działania substancji.

Nie podajemy nazw vendorów. Naradzie słowne upomnienie, później będzie warn.
Ostrzeżenie o zespole serotoninowym należy podać zawsze w przypadku łączenia iMAO z SRI. To, że tobie się nic nie stało, nie oznacza, że komuś innemu też się nic nie stanie!
/Hash_Oil

@nematic, Zgodnie z regulaminem udzielam Ci ostrzeżenia słownego, gdzyż Twój post zawiera treści, które mogą nakłonić innych do czynów szkoliwych. To, że Tobie nic się nie stało, nie znaczy, że inni nie mogą na tym ucierpieć - blackgoku
Rejestracja: 2011
  • 2 / / 0

a czy Passiflora niweluje w jakimś stopniu lęki, fobie społeczną itp?

Ketamina może zmniejszyć chęć sięgnięcia po alkohol

Pojedyncza dawka ketaminy może pomóc osobom nadużywającym alkohol w zmniejszeniu jego spożycia – wynika z nowych badań.

KAS i CBŚP udaremniły największą od lat próbę przemytu narkotyków w UE

Ogromne przedsięwzięcie, ale też i sukces odnieśli funkcjonariusze KAS i CBŚP rozbijając grupę przestępczą oraz likwidując fabrykę kokainy. Podczas akcji zatrzymano 7 podejrzanych oraz zabezpieczono blisko 2 tony kokainy oraz opium.
Rejestracja: 2015
  • 229 / 15 / 0

@docent120 w jakimś stopniu tak ale nie jest to środek tego kalibru co fenibut. Jak szukasz czegoś umiarkowanego to myślę że nie jest to zły wybór.
Rejestracja: 2014
Użytkownik nieaktywny
  • 3407 / 839 / 2

23 listopada 2019docent120 pisze:
a czy Passiflora niweluje w jakimś stopniu lęki, fobie społeczną itp?
Passiflora działa jak naturalny antydepresant, więc jeśli lęki związane są z depresją/pogorszonym samopoczuciem, to może pomóc. Jeśli nie, to szukaj czegoś działającego na GABA. Jak chcesz coś delikatnego to rumianek, albo mocniejsze waleriana.
Rejestracja: 2011
  • 2 / / 0

Dzięki za odpowiedzi Panowie, natomiast jestem trochę zielony w tych tematach.
@0Sh14sH jakoś nie ufam lekom, czy ten preparat jest bezpieczny? I o co chodzi z tym GABA? Co to takiego jest, mógłbyś wytłumaczyć tak swoimi słowami?
Aktualnie stosuje nalewkę z dziurawca, stosuje już 3 tygodnie, jakieś efekty lekkie widzę po sobie w postaci większej motywacji, natomiast szukam jakich ziół mogę jeszcze użyć do walki z lękami, fobią, apatią Hyundaiitp. czy wraz z dziurawcem można przyjmować takie zioła jak: pasiflora, kozłek lekarski, ashwagandha, zenszen syberyjski, Glistnik jaskółcze ziele, konopie siewne, miłorząb japoński?
Z informacji, które znalazłem te zioła są najlepsze do likwidacji/ zmniejszania lęków, fobii, depresji itp.
Wiem że jest coś takiego jak imao oraz ssri. Preparatow nie można łączyć ze soba, ponieważ może wystąpić zespół serotoninowy, natomiast nie bardzo wiem o co chodzi z tym imao oraz ssri, ktoś mógłby to wyjaśnić tak dokładniej dla laika?
Posty: 85 Strona 9 z 9
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 410 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości