Moderacja Forum – dyskusja, odwołania, zastrzeżenia

Dział dostępny bez rejestracji, co umożliwia zgłoszenie problemu w przypadku utraty dostępu do własnego konta. Przed napisaniem postu prosimy o przeczytanie wcześniejszych zgłoszeń i rozwiązań problemów, aby uniknąć powtórek.

Koniecznie również przeczytaj FAQ Hyperreala: https://hyperreal.info/kuchnia/FAQ:Hyperreal

Moderator: Admin minor

• 4994 / 203 / 8

29 listopada 2019NarkoMania81 pisze:
dlaczego tak długo trwa akceptacja postów?

napisałam chyba ze 20ścia a zaakceptowane 4ry a co z resztą?
Najwyraźniej nie czytała Pani Regulaminu, który wyjaśnia całą tę kwestię. Proszę nadrobić!

@DuchPL vs. @Stteetart: Przyznaję rację Panu DuchPL w kwestii, iż Stteetart jest moderatorem któremu najczęściej spada młotek w momencie kolizji z poglądami odmiennymi od własnych. Chciałbym w tym momencie publicznie wezwać moderatora do większej powściągliwości w stosunku do ludzkich opinii – by pozwolić im ścierać się ze sobą organicznie i w tej drodze niech prawda wypłynie na wierzch.
Pan DuchPL być może ma mało standardowe pojęcie o świecie, nie wykazuje jednak agresji w swoim stanowisku i dlatego nie może być traktowany na równi z osobami, które wykazują. Powyższy akapit jest przyznaniem racji DuchPL w zakresie, który zarzuca moderacji Forum – to jest: iż moderacja za bardzo miesza funkcję zwykłego użytkownika (przez którą dzielimy się własnymi opiniami), z funkcją moderatora (gdzie to człowiek ma usuwać z przestrzeni ogólnodostępnej wypowiedzi ekstremalne). Tolerancja na opinie nie-ekstremalne musi mieć miejsce.
Sytuacja jest z kategorii "mleko rozlało się na dywan" i nie da się całkowicie odwrócić skutków wykroczeń/zaniedbań. Można natomiast zapobiegać następnym i temu niniejsze upomnienie ma służyć.

Podsumuję dwoma zdaniami, w kontekście:
Stteetart pisze:
moderator MUSI zmienić swój pogląd
Moderator nie może mieć poglądów. Zwykły user może mieć – ale nie można występować jako i moderator, i user naraz.
  • 5067 / 811 / 2

29 listopada 2019surveilled pisze:
Przyznaję rację Panu DuchPL w kwestii, iż Stteetart jest moderatorem któremu najczęściej spada młotek w momencie kolizji z poglądami odmiennymi od własnych.
To proszę o zacytowanie gdzie nie pozwalam komuś przedstawiać jego poglądów.

Bo przeniesiono dyskusje o szkodliwości kofeiny z tematu o ketonach ?
29 listopada 2019DuchPL pisze:
mam prawo do obrony swojego zdania.
Ależ broń.
Broń jak w kryzysowych w których @Jezus chytrus usunął Twój off top, bo się doczepiles do dyskusji o zębach.
A i to nie był ostatni taki numer.
29 listopada 2019DuchPL pisze:
To za poważny temat - ponieważ tyczy się KAŻDEJ SUBSTANCJI na tym świecie, co Sttetart - moderator uważa za "knajpiany". Mam cichą nadzieję, że lada chwila będzie jej finał.
Teraz prawie mi spadł mlotek, bo musiałbym Cię nazwać kilkoma inwentywami na k, ch i c.

Ile razy kurwa mać Ci pisałem ZAŁÓŻ TEMAT SZKODLIWOSC kofeiny I alkoholu I TAM CIAGNIJ TEN TEMAT.
ile razy? Kurwa mać, przynajmniej że 3 razy.

Jeśli surv pozwoli na przywrócenie off topu spoko pewnie to zrobi.

Byłem żołnierzem i nie znosiłem narkotyków. Na emeryturze zacząłem leczyć się psychodelikami

Mike Cooley leczy się z PTSD psychodelikami. Rozmowa Jerzego Afanasjewa z bohaterem filmu dokumentalnego „Wyzwolenie”, który można było obejrzeć na festiwalu WatchDOC w Warszawie.

Więzienie za trucie wrocławian. "Pomogliśmy rozbić dopalaczową mafię"

Szefowie wrocławskiej szajki handlarzy „dopalaczami” zostali prawomocnie skazani na więzienie za trucie wrocławian. Postępowanie w tej sprawie wszczęto w 2016 roku po artykule portalu GazetaWroclawska.pl.
  • 4994 / 203 / 8

30 listopada 2019Stteetart pisze:
29 listopada 2019surveilled pisze:
Przyznaję rację Panu DuchPL w kwestii, iż Stteetart jest moderatorem któremu najczęściej spada młotek w momencie kolizji z poglądami odmiennymi od własnych.
To proszę o zacytowanie gdzie nie pozwalam komuś przedstawiać jego poglądów.
post3250483.html#p3250483 — ta sprawa z komunizmem

Apeluję o rzetelne wykonywanie swoich obowiązków i bezstronność, gdy występuje się w roli moderatora.

Dorzucam definicję słowa moderator, za Słownikiem Języka Polskiego:
  1. osoba, która wpływa na postępowanie innych, łagodzi napięcia;
  2. osoba prowadząca dyskusje w telewizji, radiu, na forach internetowych itp., dbająca o ich właściwy przebieg
  • 5067 / 811 / 2

30 listopada 2019surveilled pisze:
Apeluję o rzetelne wykonywanie swoich obowiązków i bezstronność, gdy występuje się w roli moderatora.
Nom stara wyjaśniona sprawa.
Proszę o przedstawienie konkretów w sprawie o której rozmawiamy - tzn z Duchem skoro on ma rację.
Ma rację ale w czym?
  • 1840 / 1118 / 34

Według mnie wszyscy tonujemy emocje gdzie 3 polaków 16 opinii.
Każdy ma wady i zalety duch.pl załóż temat i nie będzie kłopotu ,kłocicie się przez internet.
Rozumiem każdy broni swojego zdania i warto ścierać się by wyszło czy jest remis czy nie.
Ale nie kroczmy drogą zachodu to ,że oni są tam lekko inaczej myślący to nie znaczy,że musimy iść ich drogą, pozdrawiam.
  • 10 / 2 / 0

Prosze o wyjasnienie czemu moje posty nie sa ani akceptowane, ani odrzucane, a ignorowane.
  • 2517 / 438 / 3

Przeczytaj regulamin, @czarzasty, albo spójrz w górę, bo podobne pytanie jest w tym wątku, na tej samej stronie, na której znajduje się twój post!
  • 10 / 2 / 0

Zbytnio mi to nic nie wyjasnilo. Regulamin czytalem i w moim mniemaniu posty go respektuja, sa na temat i wnosza cos do dyskusji. Gdyby byly nieodpowiednie zreszta, to zostaja chyba odrzucone z ew. notka, a nie po prostu ignorowane?

Np pisalem post o zakwaszaniu PST. Czy z nim bylo cos nie w porzadku?
  • 2517 / 438 / 3

@czarzasty, w regulaminie znajdziesz zapis o tym, że nie jesteśmy w stanie na bieżąco wszystkiego sprawdzać, oprócz ciebie pisze tutaj mnóstwo osób, ja mam w tym momencie 63 powiadomienia do sprawdzenia. Nie martw się, twoje posty zostaną sprawdzone, nic nie jest ignorowane.
  • 808 / 116 / 1

W temacie "Synteza amfetaminy, jak najprościej" został odrzucony mój post... z powodu "braku opisu linku"

no ok... więc wrzuciłem ponownie link, tym razem z opisem... jednakże tym razem post został potraktowany jako zgłoszenie
"powód zgłosznia nie pasuje do powyższych kategorii. Podaj powód w polu opisu."

ja niczego nie zgłaszałem... o co dokładnie kaman z tym moim "prostym" wpisem dla laika odnośnie syntezy, chciałem by sobie obejrzał film ( jak i każdy z jego myśleniem odn. prostych syntez ) . Co najlepsze kilka w sumie mało uczynnych postów zostało zaakceptowanych... a mój opisujący drogę powstania amfy ...nie . Czyli bardzo w związku z tematem jaki zapodał autor. Proszę o wyjaśnienie.
Wróć do „Dział pomocy technicznej Hyperreala”
Na czacie siedzi 386 uczestników Wejdź na czata