Ja zaczynam:
OLEJEK KARANJA sprawdzi się tam gdzie, stan zapalny się przedłuża. Najczęściej to wina niezdrowego trybu życia albo zapodawania regularnego używek.
Olej karanji wyciskany jest z nasion drzewa Pongamia glabra, stąd bywa też nazywany olejem pongam. Drzewo to pochodzi z Indii, dlatego pozyskiwany z niego olej zajmuje swoje miejsce w medycynie ajurwedyjskiej. Wykorzystywany jest do pielęgnacji wszelkich zmian zapalnych i dermatologicznych, a także jako naturalna odżywka do włosów. Jest lubiany ze względu na przyjemny zapach.
W Indiach olej karanji posiada różne ciekawe zastosowania. Hindusi wykorzystują go do produkcji lamp, świec i mydeł oraz do garbowania skór. Ze względu na skuteczność w odstraszaniu owadów, dodają go do pestycydów, a także pielęgnują nim skóry zwierząt domowych.
WŁAŚCIWOŚCI
Olej karanji znakomicie dba o skórę, dlatego może być stosowany do pielęgnacji zmian dermatologicznych, takich jak zmiany łuszczycowe, egzema, trądzik, wysypka, opryszczka
Dogłębnie nawilża suchą skórę i chroni przed jej pękaniem
Koi podrażnienia
Odstrasza owady i może być używany jako naturalny repelent
Wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze
Hamuje procesy starzenia się skóry dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów
Doskonale wpływa na włosy: wzmacnia je, nawilża i wygładza
ZASTOSOWANIE
Pielęgnacja skóry i włosów, ochrona przed komarami i innymi owadami.
Zapomniałem dodać. Nie tylko sama skóra ale i włosy itd. Po prostu WYGLĄD. Wątek o zębach już jest dlatego nie skupiajmy się tu na nim :-) no chyba że to co polecacie działa też na zęby
Przyklejam, wątek może się okazać bardzo pomocny. taurinnn
Posiąść wszelką wiedzę leży w zasięgu możliwości człowieka ~ Leonardo da Vinci
Szukaj mnie na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/
Posiąść wszelką wiedzę leży w zasięgu możliwości człowieka ~ Leonardo da Vinci
Szukaj mnie na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/
wierzyli do końca i poszli na dno
teraz jeszcze przechylają moją łódź niepewną
odtrącam te sztywne dłonie okrutnie żywa
odtrącam rok za rokiem.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/221176_r2_940.jpg)
Alkohol zabija 82 osoby dziennie. "W Radomiu jest więcej monopolowych niż w całej Szwecji"
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/cognitivemarijuana.jpg)
Długotrwałe używanie marihuany może mieć wpływ na zdolności poznawcze
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/brytyjski_turysta.jpg)
Brytyjski turysta wpadł w szał na lotnisku. Nagle z kieszeni wypadły mu narkotyki
Brytyjski podróżnik wpadł w szał na lotnisku na wyspie Phuket w Tajlandii. Nagle z jego kieszeni wypadły narkotyki. Został natychmiast aresztowany przez lokalne służby.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/uscg-drugs-seized-in-caribbean-1.jpg)
Rekordowa konfiskata narkotyków: Straż Przybrzeżna USA przechwyciła kokainę wartą 141 mln USD
Straż Przybrzeżna USA poinformowała, że ponad tuzin osób stanie przed sądem federalnym po przechwyceniu kokainy o łącznej wartości ponad 141 milionów dolarów. Narkotyki skonfiskowano w ramach sześciu operacji na Morzu Karaibskim w lutym i na początku marca.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/bartoszyce.jpg)
Robił "przetwory" z marihuany. Zapach czuć było na klatce schodowej
42-latek z Bartoszyc (woj. warmińsko-mazurskie) robił przetwory z marihuany. To nalewka i masło, które trzymał w piwnicy. Natknęli się na nie policjanci, którzy odwiedzili mężczyznę w mieszkaniu.