Dział służący informacji na temat zmian w prawie – proponowanych, jak i wprowadzonych w życie.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 1 / / 0
Witam Serdecznie,
Rozważam zamówienie 1kg DMAA z poza EU. W związku z tym mam kilka pytań na które nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi:

1) Czy mogę handlować/posiadać DMAA
( geranium ) w czystej postaci na terenie Polski? Jeżeli nie, to jakie grożą mi za to konsekwencje?

2) Czy służby celne mogą prawnie zatrzymać paczkę na granicy? Czy grozi mi wtedy jakaś kara? :zły:

Z tego co wyczytałem handel nielegal jako suplement w Pl ale może jako czysty odczynnik do badań laboratoryjnych?
Większość mówi ze posiadanie legalne ale skąd wtedy kary za przewóz albo możliwość zatrzymania paczki przez służby? Czy oni traktują to jako „ dopalacz „ czy jako substancje która występuje w sumplementach „ przedtreningówkach „
  • 14 / / 0
Z tego co nawet kiedyś wyczytałem to DMAA jest w gronie dopalaczy, aczkolwiek na liście zabronionych ustawowo nie widnieje pod żadną nazwą, jak zamawiasz z Chin za te ponad 100$, mogą ci zatrzymać na jakiejś sortowni.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol

Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.

[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.

[img]
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.