Wszystko o kaktusach - metody przyrządzania, uprawa, odmiany, opisy działania
ODPOWIEDZ
Posty: 132 • Strona 13 z 14
  • 124 / 16 / 0
Zacząć podlewać w dzień jak temperatura 23-25st. będzie stabilna przynajmniej przez parę godzin i w nocy nie będzie spadać poniżej 10 st. Już niedługo sezon się zaczyna.
Uwaga! Użytkownik elonmusk nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 258 / 7 / 0
Sezon trwa już jakiś czas. Nie trzeba 25*c.
  • 230 / 31 / 0
Mam keramzyt, pumeks ogrodniczy, podłoże kokosowe i ziemię do kaktusów (którą zamierzam przesiać celem odseparowania torfu). Czy taki miks mogę zastosować jako podłoże dla sadzonki o średnicy 4cm? Starać się o perlit i piasek? Coś skreślić z listy?
  • 4 / / 0
Keramzyt powinien zrobić robotę.
  • 702 / 56 / 0
a legalne to wogóle te pejotle?
  • 18 / 1 / 0
Tak na allegro masz ich pełno tylko kupujcie dwie odmiany są najlepsze Lophophora williamsii i decipiens. Decipiens jest lepszy niż williamsii szybciej rośnie i ma więcej specyfiku ;)
  • 128 / 18 / 0
Witam! Mam nietypowy problem i nie wiem gdzie go opisać, więc pomyślałam, że ktoś tutaj może wiedzieć co robić. Wczoraj kupiłam kaktusa (po prostu Bo mi się spodobał) niestety Pani w sklepie mi to nie opakowala i bardzo silny wiatr przy wyjściu buchnął mi w twarz dużą ilością drobnych igiełek. To cholerstwo dostało mi się do oczu. Uczucie okropne, panika, nie mogłam otworzyć oczu, ból, silne łzawienie... Mam znajomych mieszkających zaraz obok tego sklepu natychmiast obmyli mi oczy płynem do dezynfekcji oczu itd. Dzisiaj nadal czuje pieczenie, oczy czerwone co prawda nie jest tak ostro jak wczoraj, ale ktoś się orientuję jak długo to jeszcze może trwać? Albo jak to zneutralizowac ?
  • 45 / 7 / 0
13 stycznia 2019_bonnie pisze:
Albo jak to zneutralizowac ?
Proponuję jak najszybszą wizytę u lekarza.

Wracając do tematu...

Mam takiego pejotla. Piękny, duży, a do tego był wyjątkowo tani. Niestety, raz go podlałem i pojawiła się biała pleśń. Minął miesiąc, przesadzałem go i okazuje się, że ta pleśń rośnie wokół jego korzeni. Koleżanka znająca się trochę na kaktusach powiedziała, że ma za mało Słońca i żebym go na razie nie podlewał. Odniosłem wrażenie, że biała pleśń to nie tragedia. O ile przeżyje przesadzenie, mogę coś jeszcze zrobić? Czy mam go nie podlewać np. do czerwca żeby pleśń obumarła?
  • 1 / / 0
Jest szansa, że ośmioletni peyotl będzie miał już trochę sub. M? Jest, tak mi się wydaje, przed kwitnieniem.
  • 150 / 33 / 0
Dostałam dziś zamówienie z 2-3 cm peyote. Kiedy podlać go pierwszy raz? Ziemie ma suchą.
ODPOWIEDZ
Posty: 132 • Strona 13 z 14
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.