Zaburzenia somatyczne, psychiczne i psychosomatyczne
1. W dziale Zaburzenia somatyczne, psychiczne i psychosomatyczne nie tworzymy nowych wątków pisanych w stylu "Co mi jest". Od tego jest dział Opisz swój przypadek. zdrowie-twoj-przypadek.html
2. Wątki zakładamy tylko i wyłącznie z nazwą podjednostki chorobowej bądź narządem, z którym są powiązane choroby. Przykładowa nomenklatura zakładania wątków "Encefalopatia wątrobowa" a nie "Mam problem z wątrobą".
3. Przy wyborze nazwy tematu kierujemy się najlepiej wykazem ICD-9 bądź najnowszym ICD-10. Dotyczy to głównie chorób psychicznych i psychosomatycznych.
http://lista.icd10.pl/
4. Używamy opcji szukaj, duża część chorób już jest zamieszczona, pytania zadajemy w utworzonych wątkach.
5. Przed utworzeniem wątku lub też zadaniem pytania należy wejść w przyszłości utworzony wątek "Lista tematów", gdzie w poszczególnych kategoriach będą zamieszczone odnośniki do utworzonych już tematów.
6. Jest to dział stricte poświęcony chorobom, leczeniu, diagnozie, badaniom, życiu z chorobą, zapobieganiu jej objawom, farmakologii dlatego występuje tutaj KATEGORYCZNY ZAKAZ SPAMU I OFFTOPU. Takie zachowania będą surowo karane ostrzeżeniami i jeśli dana osoba się nie przystosuje blokadą konta. Od offtopu i luźnych konwersacji jest dział Knajpa pod przychodnią - zdrowie-knajpa.html, gdzie mile widziane są luźniejsze dyskusje nawet przez moderację.
7. Jeśli znajdą się osoby, które chcą pomóc w moderacji działu, a mają wiedzę i doświadczenie – proszę pisać w wątku chcia-bym-chcia-abym-zosta-moderatorem- ... 20090.html o przyjęcie do grupy Zdrowie.
8. Wiele osób z moderacji i administracji się przyczyniło do wprowadzenia restrukturyzacji tego działu, dużo pracy za nami i jeszcze więcej przed nami, dlatego prośba o uszanowanie tego - zakładajmy wątki, których nazwy będą od razu trafiać do innych użytkowników, piszmy ze składnią i bez błędów ortograficznych, nie obrażajmy innych użytkowników. Niech to forum nie będzie tylko encyklopedią wiedzy o substancjach psychoaktywnych, ale także i chorobach z nimi powiązanymi, jak sobie z nimi radzić. Pamiętajmy, że zdrowie przede wszystkim jak wszyscy wiedzą. Lepiej nie mieć efektów ubocznych i zjazdów, zdrowo się odżywiać, to wszystko wyjdzie nam na lepsze w perspektywie krótkotrwałej a co najważniejsze w długotrwałej. Niech ten dział będzie wkładem wszystkich dla wszystkich.
Niemcy w obliczu "fentanylowej fali". Eksperci biją na alarm.
Problem z fentanylem nas nie ominie i sami sobie z nim nie poradzimy…
Nowe Światło na Marihuanę: Badania potwierdzają jej rolę w walce z uzależnieniami.
Zlikwidowane laboratorium klefedronu, przejęte 500 kg narkotyku i zatrzymany „chemik”
Efektem działania policjantów CBŚP i mazowieckiego pionu PZ Prokuratury Krajowej było zlikwidowanie laboratorium klefedronu oraz przejęcie łącznie ok. pół tony tego narkotyku w formie kryształu, a także cieczy. Na miejscu zatrzymano „chemika”, który usłyszał zarzut wytwarzania znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 20 lat pozbawienia wolności.
Konopie w jednej grupie z heroiną? Analiza kontrowersyjnej klasyfikacji i działania Wolnych Konopi
Problem klasyfikacji konopi i innych substancji psychoaktywnych w Polsce W Polsce konopie zostały zaklasyfikowane do grupy I-N, czyli tej samej kategorii co heroina, fentanyl czy kokaina. Grupa ta obejmuje substancje o wysokim potencjale uzależniającym, które mogą być stosowane wyłącznie w celach medycznych, naukowych i przemysłowych. Tymczasem liczne badania naukowe wskazują, że konopie nie wykazują wysokiego potencjału uzależniającego porównywalnego do substancji wymienionych w tej grupie.
"Biały osad" na kostiumie krowy. 31-latek złapany na próbie "kreatywnego przemytu"
Amerykańskie władze informują o zatrzymaniu na lotnisku w Los Angeles mężczyzny, który chciał wnieść na pokład samolotu bagaż z metamfetaminą. "Biały osad" znajdował się między innymi na kostiumie krowy, ale też na nasączonych roztworem biustonoszach i skarpetkach. - Dilerzy nieustannie wymyślają kreatywne sposoby przemytu niebezpiecznych narkotyków - mówi prokurator Martin Estrada.