Bierzemy pod uwagę dawkowanie, drogę podania, czas działania, efekty działania, występowanie euforii lub jej brak, opis stymulacji, zejście, używanie w ciągach, odstawienie, efekty uboczne, przydatność do nauki, pracy jak również walory rekreacyjne, itd.
Data założenia: 8 marca 2017
MPH vs. 4-MPH
Pod względem farmakodynamicznym, czyli oddziaływaniem na organizm człowieka jest to w mojej opinii to samo. Lek o przedłużonym działaniu: Medikinet CR w składzie swojej kapsułki zawiera 2 rodzaje małych "peletek". Białe i niebieskie. Pierwsze ulegają natychmiastowemu rozpuszczeniu w wodzie lub w slinie w jamie ustnej, natomiast błękitne
rozpuszczają się w jelitach pod warunkiem, że nie zostanie naruszona ich struktura. W praktyce zawartość 2 medikinetów cr 40 mg wsypywałem sobie pod język starając się zapijając wodą w momencie kiedy odczułem, że subiektywnie połowa rozpuściła się w ślinie. Robiłem tak ze względu na większą biodostępność MPH przez błony jamy ustnej (brak efektu pierwszego przejścia przez wątrobę) ,powodem drugim była chęć odczucia natychmiastowego działania. Motywacją do powstrzymania się przed zgryzieniem całości była potrzeba utrzymywania się w miarę stabilnego działania preparatu przez ok. 4 godziny. Dysponowałem też zwykłym Medikinetem 10 mg ale wtedy musiałbym 4 tabletki wziąć pod język albo nawet sobie pogryźć a wolałem zachować je w celu polepszenia farmakokinetyki (stabilniejszego działania) zażywanych CR.Skąd tak wysokie dawkowanie? Z racji tolerancji oraz 3-dniowego cugu bez 15 minut snu (swoją drogą dosyć kosztownego). Subiektywnie różnicy pomiędzy MPH a 4F-MPH w sposobie działania (odczuciach w sferze umysłu jak i ciała) nie ma żadnej jedynie różnią się czasem oraz siłą działania. Z moich doświadczeń jak i literatury naukowej wynika iż 4F-MPH jest 2 do 4 razy silniejszy. W zależności od sposobu syntezy związku (stereoizomeria). Zazwyczaj miałem do czynienia z sortem w/w 2 x silniejszym ale kilka razy trafił się ten najmocniejszy.
PODSUMOWANIE:
MPH
+ 100% jakość farmaceutyczna
+ produkt gotowy w tabletkach lub kapsułkach (brak konieczności przygotowywania roztworów)
- cena
- trudności w zdobyciu recepty
- zbyt krótki czas działania (preparaty CR są częściowym rozwiązaniem)
4F-MPH
+ siła działania (niższe dawkowanie)
+ dłuższy czas działania
+ cena oraz ogólna ekonomia stosowania w porównaniu do MPH
- czystość substancji trudna do określenia bez dostępu do laboratorium
- łatwość przedawkowania (nie takiego, że karetkę trzeba wzywać w każdym przypadku ale stanu z pewnością niepożądanego) w skutek skumulowania się dawek, zażywania w postaci nie zmienionej, lub otrzymaniem dostawy substancji 4 x bardziej aktywnej mając do czynienia wcześniej z sortem 2 x silniejszym
- konieczność przygotowywania roztworów z określoną ilością mg na ml
Przepraszam za trochę chaotyczny styl tej wypowiedzi i dziękuję za uwagę. Post będzie na bieżąco edytowany. Następnym razem o 4f-EPH. Pozdrawiam.
Niemcy w obliczu "fentanylowej fali". Eksperci biją na alarm.
Badania nad psychodelikami blokują przepisy?
Czy lekarstwem na samotność, niepewność lub lęk mogą być psychodeliki?
Policjanci zlikwidowali laboratorium mefedronu w Otwocku
Otwoccy policjanci w tym roku zlikwidowali już trzecie laboratorium produkujące „białą śmierć”. Tym razem policjanci zlokalizowali laboratorium na tyłach jednej z otwockich posesji. Mundurowi zatrzymali 48-latka podejrzanego o prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, posiadanie oraz wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli mefedron, 4-CMC, oraz 140 litrów 4-metylopropiofenolu. Podejrzany na wniosek Prokuratury Rejonowej w Otwocku trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 20 lat pozbawienia wolności. W sprawie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Otwocku.
Zmiany w mózgu u użytkowników marihuany mogą wynikać z innych czynników, twierdzą naukowcy
W miarę jak marihuana zyskuje popularność zarówno w celach medycznych, jak i rekreacyjnych, rośnie potrzeba zrozumienia jej długofalowego wpływu na zdrowie, szczególnie na strukturę i funkcje mózgu. Najnowsze badanie opublikowane w czasopiśmie BMJ Mental Health rzuca światło na tę kwestię, sugerując, że zmiany w mózgu związane z marihuaną mogą nie mieć charakteru przyczynowego. To odkrycie otwiera nowe wątpliwości dotyczące wpływu marihuany na zdrowie, które mogą być kluczowe dla dalszego kształtowania polityki zdrowotnej.
Stał bez spodni, zamierzał wstrzyknąć sobie heroinę
Do niecodziennej sytuacji doszło na Pradze-Południe. Strażnicy miejscy patrolujący dzielnicę dostrzegli mężczyznę, któremu brakowało dolnej części garderoby. Okazało się, że zamierzał wstrzyknąć sobie heroinę.