Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 23 • Strona 1 z 3
  • 1131 / 218 / 7
inozytol.png
Inozytol (Wikipedia) – organiczny związek chemiczny z grupy cukroli, cykliczny sześciowęglowy alkohol polihydroksylowy zawierający sześć grup hydroksylowych.
Występujący w przyrodzie izomer: myo-inozytol czyli (1R,2r,3S,4R,5s,6S)-cycloheksano-1,2,3,4,5,6-heksaol

Występuje w pożywieniu, ponadto może być wytwarzany w organizmie człowieka. Stosowany jako suplement diety.

Działanie:
antydepresyjne, stosowany na wiele zaburzeń psychicznych: bulimię, natręctwa, agorafobię itd., poprawia jakość snu

Mechanizm działania antydepresyjnego nie jest do końca znany, prawdopodobnie jest prekursorem trisfosforanu inozytolu który jest ważny dla wielu szlaków neuronalnych, np. związanych z receptorem 5-HT2A:
The 5-HT2A receptor is known primarily to couple to the Gαq signal transduction pathway. Upon receptor stimulation with agonist, Gαq and β-γ subunits dissociate to initiate downstream effector pathways. Gαq stimulates phospholipase C (PLC) activity, which subsequently promotes the release of diacylglycerol (DAG) and inositol triphosphate (IP3), which in turn stimulate protein kinase C (PKC) activity and Ca2+ release
/za https://en.wikipedia.org/wiki/5-HT2A_re ... ng_cascade

Dawkowanie:
Sprzedawane w Polsce suplementy mają sugerowane dawkowanie 1g/dobę, ale wiadomo jak to jest z suplementami ;)
W badaniach klinicznych testowano 18g/dobę i wtedy inozytol łagodził objawy OCD równie dobrze jak SSRI.
Z raportów użytkowników wynika że 12g na raz działa jak słaba piguła ;) (źródło: Bluelight http://bluelight.org/vb/threads/491688- ... Experience )
Inozytolu prawdopodobnie nie da się przedawkować, LD50 jest nieznane.
Wywołuje mniej skutków ubocznych niż 5-HTP.

Drogi administracji:
p.o. jest najczęściej stosowana ze względu na małą aktywność substancji (potrzeba dużej ilości). Można rozpuszczać w wodzie - jest smaczny.
donosowo szybciej wchodzi, bardziej czuć wejście, ale wiadomo że nie weźmiemy w ten sposób dużo...
p.r. działa (sprawdzałem) ale po co?

Środki ostrożności:
Nie łączyć z MAOI i SRI (SSRI, SNRI itd).
Nie łączyć z dużymi ilościami 5-HTP.
Stosowanie dużych ilości może prowadzić do lekkiego obniżenia nastroju na drugi dzień (normalny skutek downregulacji), twierdzę tak tylko na podstawie badań własnych, jak macie inne zdanie to piszcie. Efekt podobny do odstawienia 5-HTP, nieporównywalnie mniejszy od zwały po ecstasy/ketonach.

Miksy:
5-HTP - synergia. Jak znasz serotoninowy efekt wejścia MXE, to 5-HTP (100mg) z inozytolem (1g, najlepiej sniffem ile się da, a resztę połknąć) działa podobnie.
PEA - o ile PEA jest głównie stymulantem, to duża ilość inozytolu (5g, można i więcej...) dodaje do tego euforię i empatię, i otrzymujemy fajnie działający miks po którym nie ma zwały.
dysocjanty - zmienia działanie "trzeźwych" dyso (np. difenidyna, 4-MeO-PCP) w znane z MXE i DXM "upierdolenie".

Ogólnie substancja dobra dla fanów serotoniny którym się przejadło 5-HTP...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Życie to trip, więc dbaj o set&setting.
ENTEOGENY PRAWEM, NIE TOWAREM!
Układ nagrody kurwą jest.
  • 392 / 26 / 0
Calkiem ciekawy związek, wystwpuje w pozywiwniu jakim? Bo albo nie doczytalam albo nie jest napiaane, a wiadomo ze lepsza dobra, zdrowa dieta niz rozwalanie zoladka tabsami czy suple.
Na mnie tryptofan w kapsulkach wgl nie dziala np. wyrzucony hajs a mam prawiwe dwa opakowania.
[ external image ] :heart:
  • 63 / 7 / 0
Walnąłem ponad 12g, myślę że z 15g było(3 duże czubate łyżki) i nie poczułem żadnego działania ala pixy. Jedynie co, to miałem przez cały dzień uczucie jakbym miał się zesrać na rzadko, ale gdy siadałem na kibel to tylko pierdnąłem na morko i nic więcej xD.
Wciągałem również po 500mgmg na każdą dziurkę + 100mg 5-htp 15 min pod językiem i również nie uświadczyłem stanu ala wejście MXE.
Nawet trochę lepszego humoru ani nic z tych rzeczy nie uświadczyłem po tym. Jedyna zaleta to to że jest to dobre w smaku. Ale z reguły jak coś jest dobre to nie klepie bo wtedy by było za fajnie :P

Ale jeszcze dam mu szanse z PEA. Tylko pyt. brzmi czy mogę to rozpuścić w soli razem z PEA i walnąć im, czy nie jest to bezpieczne? Czy może lepiej inozytol 15 min przed zastrzykiem normalnie zjeść?
  • 1131 / 218 / 7
NalesnikFace pisze:
Tylko pyt. brzmi czy mogę to rozpuścić w soli razem z PEA i walnąć im
Co? xD Przecież aby wyraźnie poczuć inozytol trzeba go przyjąć kilkanaście gramów, jak chcesz taką ilość podać zastrzykiem?
myślę że z 15g było(3 duże czubate łyżki) i nie poczułem żadnego działania ala pixy
Jeżeli 18g było stosowane w badaniach klinicznych jako zamiennik SSRI to jasne że 15g nie da wyraźnej fazy, co najwyżej poprawę nastroju.
Poczułeś w ogóle jakikolwiek efekt psychoaktywny?
Życie to trip, więc dbaj o set&setting.
ENTEOGENY PRAWEM, NIE TOWAREM!
Układ nagrody kurwą jest.
  • 2777 / 216 / 0
hydroksy pisze:
Co? xD Przecież aby wyraźnie poczuć inozytol trzeba go przyjąć kilkanaście gramów, jak chcesz taką ilość podać zastrzykiem?
Teoretycznie można (trzeba zobaczyć rozpuszczalność, czy w ogóle można (np kodeiny nie można bo grozi to wstrząsem anafilaktycznym), itp), ale dożylnie, a on pisze o podaniu domięśniowym.. zakładając nawet nieprawdopodobnie optymistyczny wariant, że w 1ml rozpuści się 1g to musiałby sobie zrobić 10 zastrzyków chcąc przyjąć 20g (więcej niż 2ml w mięsień się nie wali).. pozostaje życzyć powodzenia :-P

Inozytol znajduje się w większości energetyków, choć nie są to ilości o jakich mowa w temacie.
(...) jak Artylerii braknie amunicji albo zasilania to mnie szlag trafi.
  • 63 / 7 / 0
Jeśli chodzi o to działanie 15g to chodziło mi o tego gościa z bluelight który napisał że przy 12g działa niczym słaba piguła....Nawet jeśli 18 g zastępowało SSRI to ja przy 15g powinienem już chociaż poczuć lepszy humor, a nic takiego nie uświadczyłem. Jak dla mnie nadaję się to jedynie jako zamiennik cukru pudru xD
Na mnie to wgl nie działa, a Ty hydroksy mógłbyś szerzej rozwinąć jak Cię to smyra?

Natomiast co do zastrzyków - rozpuszczam 2g PEA w 5ml soli fizjologicznej i normalnie wale IM. 2ml z tego co wiem tyczy się zastrzyków podskórnych. Zdaję sobie sprawę że nie walnę 15 g im, ale myślałem że używając tej drogi administracji wystarczy mniej np. te 2g jak przy PEA.
  • 766 / 133 / 6
Razem z choliną dobrze wpływa na wątrobę. Dawkowanie: 3g inozytolu plus 0,5g choliny trzy razy dziennie.
Harm reduction i rozsądek sposobami na to, drogi użytkowniku substancji psychoaktywnych, byś cieszył się pełnią efektów swych specyfików przez całe życie.

ZERO TOLERANCJI DLA TOLERANCJI!
  • 1131 / 218 / 7
NalesnikFace pisze:
Na mnie to wgl nie działa, a Ty hydroksy mógłbyś szerzej rozwinąć jak Cię to smyra?
W połączeniu z PEA i błękitem metylenowym (MAOI) zadziałało jak empatogen. Zjadłem wtedy chyba 30g, i byłem na zejściu z difenidyny.
Życie to trip, więc dbaj o set&setting.
ENTEOGENY PRAWEM, NIE TOWAREM!
Układ nagrody kurwą jest.
  • 63 / 7 / 0
I nie miałeś problemów żołądkowych po takich ilościach? Ja po tych 15 g miałem rozwolnienie i mokre bąki a efektów serotogenicznych zero. :D

Hydroksy moglibyśmy pogadać na priwie? Bo mam kilka pytań niezwiązanych z tematem i jak chciałam umieścić o tym posta to niestety został odrzucony.
  • 12 / / 0
Można łączyć z imao-B? Mowa o Selegilinie

Od razu może ktoś wie czy można duże dawki niacyny stosować na imao-b?

pozdrawiam
ODPOWIEDZ
Posty: 23 • Strona 1 z 3
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.