Pomoc w odstawianiu SNRI (wenlafaksyna)

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 56 / 4 / 0

16 listopada 2017serotoninowy pisze:

Póki co dziś pominąłem drugą dawkę i nie czuję nic szczególnego oprócz tego że wczoraj bolała mnie głowa nie jakoś specjalnie mocno, pomógł apap ekstra ale ten ból mógł być także spowodowany całym dniem sniffowania hexenu.

37,5 mg przez 3 dni
od 4 dnia 75mg
od 9 dnia 37,5mg + 75mg
od 14 dnia 150 mg
24 dnia 225mg

Myślę że jak zastosujesz to w drugą stronę to wtedy na luzie możesz odstawić wenle.
Ale bólu głowy współczuje i nie polecam opiatów ani mj ;)
Użytkownik nieaktywny
  • 2778 / 215 / 0

Dzięki. Póki co chciałem spróbować cold turkey z nadzieją że się obejdzie bez uboków, niestety brain zapsy dopadły mnie w pracy i łyknąlem odrazu 150mg , zanim zaczęło działać to 4 h się męczyłęm. Później wszystko ustąpiło. 24 mam wizyte więc niedługo to psycholka pomoże odstawić. Do tego czasu chyba zostane na 150mg jeszcze te 6dni lub spróbuje w dniu wizyty wziąść już tylko 75mg i będę wiedział co mam mówić i jak się będę czuł.

Kiedyś udało mi się odstawić cold turkey sertraline po pół roku brania. Ale to było tylko 50mg. Nie miałem żadnych uboków , wręcz przeciwnie czułem się jak młody Bóg. Wkurwiłem się pewnego dnia i powiedziałem koniec, spaliłem leki w piecu i finito. Nie wiedziałem wtedy że antydepresanty mogą powodować takie efekty uboczne. Mówią że nie uzależniają a to chuja prawda skoro mamy szereg uboków po nagłym odstawieniu.

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

"Przerażeni turyści patrzyli z osłupieniem"

Wszystko trwało nie dłużej niż 3 minuty. Plaża na Costa del Sol w Hiszpanii zamieniła się w "port" przemytników, którzy załadowali narkotyki na motorówkę i odpłynęli.
  • 1 / / 0

Pomocy odstawiłam duloxetine,”. mózg to mi się zacina nie mogę się skupić, dodam ze jestem w Niemczech w robocie 24 h i z powodu lęków nie mogę isc do lekarza Haha aż samą mnie to śmieszy. Dodam ze dla fazy wieczorkami waliłam sobie tilidin syropek z opium bo fajnie trzaskał i paliłam gande teraz nie mam nic. Jedyne co mam to diclofenac czy może pomoc boje się go wziąć. Brain zapasy sięgają zenitu ze nie mogę chodzić
  • 35 / 1 / 0

Witam. Jestem na wenli 37,5mg od 3 miesięcy (zszedlem że 150mg/doba). Obecnie po konsultacji przeskoczylem na Wellbutrin 150mg i Escitalopram. Do tego 600 pregabaliny i relanium na noc. Dziś pierwszy dzień na zamianie i zobaczymy. Jak sądzicie dobrze to wymyśliłem?? Pani dr. proponowała mi Duoloksetyne ale nie chciałem, od wenli jestem emocjonalnym i seksualnym kastratem dlatego zmiana. Czegoś niemilego się spodziewać?? Pytam bo pracuje "za kółkiem".
Pozdrawiam wszystkich
  • 78 / 6 / 0

Ja musiałem odstawić wenla z ilości 150 mg (psysia kierowała na dawkę 200+, ale wymagała podpisów rodziny, że będą kontrolować). Wycofałem się więc z niej. Uniwersalny, zalecany także przez psychiatrów sposób na odstawienie wenlafaksyny: zmniejszanie o 37,5 mg co 4 dni. Jest to minimum. Ja odstawialem w 3-4 dni i po tygodniu zaprzestania brania czuję zawroty głowy.
Podkreślony tekst jest zaleceniem oficjalnym przez psychiatrów.

brd

• 171 / 4 / 0

pitka pisze:
Witam. Jestem na wenli 37,5mg od 3 miesięcy (zszedlem że 150mg/doba). Obecnie po konsultacji przeskoczylem na Wellbutrin 150mg i Escitalopram. Do tego 600 pregabaliny i relanium na noc. Dziś pierwszy dzień na zamianie i zobaczymy. Jak sądzicie dobrze to wymyśliłem??
Lekarz za bardzo poszedł Ci na rękę, dlaczego za bardzo? Otóż...
nie wiadomo co będzie na Ciebie działało czy któraś z subs. przypadkowo nie będzie zbędnym, niedziałającym zapychaczem. Na pregabę tolerka urośnie Ci moment. Monoterapia antydepem najpierw, a przy niepełnym (ale jakimś!) efekcie jednego leku dopiero możesz uderzać w kombo, inaczej tego nie widzę. Albo jeszcze inaczej: szukanie pojedynczego leku dającego pełną i satysfakcjonującą odpowiedź, a tak to masz 3 „fajne” leki i nic z tego nie wynika.
  • 1182 / 50 / 0

Ja od razu brałem 75mg, po tygodniu wskoczyłem na 150mg. Nie miałem żadnych efektów ubocznych. Niedługo będę schodził na 75mg i myślę, że zrobię to od razu, bez bawienia się w jakieś mini - redukcje.
  • 377 / 42 / 0

@UP
I jak z schodzeniem? Jakies efekty odstawienia?
  • 353 / 20 / 0

Co prawda nie wenlafaksyna, ale też SNRI. Chodzi o duloksetynę. Czy jeśli chce odstawić, a jestem na dawce 60mg, to mogę przez jakiś czas po prostu brać co 2 dzień 60mg zamiast kupować nowe opakowanie 30mg i brać codziennie? Jest jakaś różnica?
  • 263 / 18 / 0

[mention]jqsxx[/mention] Możesz po prostu otworzyć kapsułkę duloksetyny (preparat Dutilox świetnie się do tego sprawdza) i odsypać / podzielić te małe kulki na 2 części tj mniej więcej po 30mg. Capsy są trochę przezroczyste więc będziesz widział czy dobrze i po równo przesypałeś do 2 połówek. Następnie umodeluj dwa małe kawałeczki świeżego chleba i zatkaj te połówki kapsułek ;-) W ten oto sposób nie musisz kupować 30-stek.
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata