Płyty laminowane miedzią

...czyli jak domowym sposobem zrobić: boks, HPS, lampę, wentylację itp.

Moderator: Konopia

• 152 / 1 / 0

Witam! W internecie nie mogłem znaleźć NIC nt. wykorzystania czegoś takiego do zastosowań innych niż elektronika, dlatego zwracam się do Was.
Posiadam jakieś 10 płyt laminowanych miedzią (do robienia obwodów elektronicznych) o wymiarach ok. 1,5m x 1,5m. Zastanawiałem się, czy użycie ich wewnątrz growboxa znacząco poprawiłoby chłodzenie oraz, czy po pomalowaniu na biało będzie odbijać więcej światła niż inne materiały. Płyty wyglądają mniej więcej w ten sposób: [ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ] (nie mam aparatu). Jest to jakieś tworzywo (włókno szklane?) pokryte cienką warstwą folii miedzianej.
  • 2 / / 0

Sama w sobie miedź jest dobrym przewodnikiem ciepła, tworzywo pod miedzią dobrym izolatorem. Płytki są pokryte miedzią z obu stron czy tylko z jednej? Po pomalowaniu odbije tyle samo światła co każda inna biała powierzchnia. Z tego co wiem te płytki nie są takie tanie, nie lepiej sprzedać je i kupić coś sprawdzonego na box?

Bombardując metamfetaminowe laboratoria, armia USA zabija dziesiątki cywilów – twierdzi ONZ

Według nowego raportu ONZ, amerykańska operacja antynarkotykowa wymierzona w domniemane laboratoria narkotykowe w Afganistanie spowodowała wiele ofiar wśród dzieci. Stany Zjednoczone zaprzeczają treści raportu.

Bydgoszcz: Matka podała dziecku dwukrotnie lek psychotropowy

Jak podaje TVN, w organizmie trzyletniego chłopca stwierdzono obecność leku psychotropowego Elenium. Stan dziecka był krytyczny. Lek podała mu jego matka, bo był niegrzeczny…
  • 44 / / 0

Miedź - cholerni drogi materiał, dużo lepiej wyjdziesz na tym ,sprzedając to i inwestując w normalny namiot/box. Poza tym miedz jest idealnym przewodnikiem prądu, nie tylko ciepła, niebezpieczne imho w przypadku hpsów.
Wróć do „Młody technik”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata