Płyty laminowane miedzią

...czyli jak domowym sposobem zrobić: boks, HPS, lampę, wentylację itp.

Moderator: Konopia

• 152 / 1 / 0

Witam! W internecie nie mogłem znaleźć NIC nt. wykorzystania czegoś takiego do zastosowań innych niż elektronika, dlatego zwracam się do Was.
Posiadam jakieś 10 płyt laminowanych miedzią (do robienia obwodów elektronicznych) o wymiarach ok. 1,5m x 1,5m. Zastanawiałem się, czy użycie ich wewnątrz growboxa znacząco poprawiłoby chłodzenie oraz, czy po pomalowaniu na biało będzie odbijać więcej światła niż inne materiały. Płyty wyglądają mniej więcej w ten sposób: [ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ] (nie mam aparatu). Jest to jakieś tworzywo (włókno szklane?) pokryte cienką warstwą folii miedzianej.
  • 2 / / 0

Sama w sobie miedź jest dobrym przewodnikiem ciepła, tworzywo pod miedzią dobrym izolatorem. Płytki są pokryte miedzią z obu stron czy tylko z jednej? Po pomalowaniu odbije tyle samo światła co każda inna biała powierzchnia. Z tego co wiem te płytki nie są takie tanie, nie lepiej sprzedać je i kupić coś sprawdzonego na box?

Nie takie halucynogeny straszne, jak je malują

Związki halucynogenne kojarzone są przede wszystkim z ich rekreacyjnym przyjmowaniem. Jednakże informacje zarówno na temat mechanizmu działania, jak i właściwości farmakologicznych halucynogenów są znacznie mniej rozpowszechnione. Większość dotychczasowych badań skupiała się na spektakularnym działaniu związków halucynogennych, pomijając ich interesujące właściwości uzyskiwane poprzez zastosowanie niższych dawek, tzw. mikrodawkowanie. Obecnie obserwuje się nawrót zainteresowań związkami halucynogennymi w zastosowaniach medycznych, o czym świadczy wiele publikacji naukowych.

Kokaina o wartości 2,6 miliona EUR ukryta w ładowni masowca

Belgijska policja skonfiskowała kokainę ukrytą na masowcu Ultra Daniela, należącego do armatora Ultrabulk. To efekt „nalotu” sił policyjnych w ubiegłym tygodniu na statek cumujący w Gandawie.
  • 44 / / 0

Miedź - cholerni drogi materiał, dużo lepiej wyjdziesz na tym ,sprzedając to i inwestując w normalny namiot/box. Poza tym miedz jest idealnym przewodnikiem prądu, nie tylko ciepła, niebezpieczne imho w przypadku hpsów.
Wróć do „Młody technik”
Na czacie siedzi 1344 uczestników Wejdź na czata