Pejotl - Uprawa

Wszystko o kaktusach - metody przyrządzania, uprawa, odmiany, opisy działania

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

che

• 258 / 4 / 0

Na początek warto spryskać parę razy kaktusy przed pierwszym podlaniem, jeśli nam się nie chce, to podlewamy w zależności od doniczki, ale generalnie niewiele i dobrze jeśli woda jest bardzo ciepła- pobudzi to kaktusa do wytworzenia włośników. Oczywiście do wody nie dajemy żadnej chemii/nawozów.
Jeśli ziemia ci się zbryla to znaczy że jest do kitu, proponuję ziemię do kaktusów wymieszać z jakimś żwirkiem, grubym piaskiem, perlitem, keramzytem itp.
Żadnych korzeni nie powinno się obrywać, ewentualnie przy przesadzaniu, ale nie to było powodem pęknięcia kaktusa- zapewne za szybko się napił, do tego miał sporo substancji odżywczych no i pękł. Czasami się to zdarza, nie jest groźne o ile kaktus jest trzymany w suchym miejscu przez kilka tyg. po pęknięciu.
  • 32 / 2 / 0

Zanabyłem swojego pierwszego kaktusa - peyotl ok 10cm srednicy - jedna główna główka i z boków pączkują inne. Kaktus jest w w bardzo suchej ziemi, dodatkowo wymieszanej jakby ze żwirkiem i styropianem - pewnie jak dla najmocniejszego rozluźnienia gleby
Na razie nie podlewałem - mam czekać do wiosny - luty/marzec jest oki?
Kaktus stoi na najbardziej naslonecznionym parapecie (zachodni) - czy kilka godzin słońca (tak jak ostatnio jest ładna pogoda) robi dobrze takiemu kaktusowi w okresie zimowania?

Organizatorzy imprez opisują najdziwniejsze sposoby szmuglowania na nie narkotyków

Jeśli jest jakaś zasada, która nagminnie łamana jest we wszystkich klubach, barach i na festiwalach muzycznych, z pewnością będzie nią ta dotycząca narkotyków i zakazu i ich wnoszenia...

Przymusowa wyprowadzka poza Uniejów środkiem w walce z alkoholizmem

Pomysł może wydawać się kontrowersyjny, ale czy na pewno?

che

• 258 / 4 / 0

Nie ma znaczenia, jednak kaktusowi dobrze by zrobił chłód (8-15*C).
Zacząć podlewać nie wcześniej niż w marcu.
  • 1 / / 0

Witajcie mam problem z moim kaktusem poniżej link do aktualnego zdjęcia:
http://postimg.org/image/oqhid36q3/
Co mam robić?
  • 32 / 2 / 0

che pisze:
Nie ma znaczenia, jednak kaktusowi dobrze by zrobił chłód (8-15*C).
Zacząć podlewać nie wcześniej niż w marcu.
No akurat spadł u mnie śnieg i jest te -5 st - to chyba zbytni hardcore ;) Ale jak tylko się zacznie wiosna i takie mocno dodatnie temperatury to wyrzucę go na taras, aktualnie siedzi na oknie przy wejsciu do domu, tam jest ok 17-18 st, chyba też przyzwoicie?

che

• 258 / 4 / 0

Nie ma co kombinować, zostaw go na tym oknie, będzie ok. Na zewnątrz wiosną też nie ma co wystawiać, bo w maju bywają przymrozki, a wtedy już kaktus będzie podlewany. Dla większości kaktusów mróz+wilgoć=śmierć.
Użytkownik nieaktywny
  • 79 / 8 / 0

Nie jestem zbytnio ogarnięty w hodowli peyotlu, choć posiadałem cztery. Podlewałem je raz na ruski rok, po czym dwa z nich po prostu zgniły.
Gdzieś tam wyczytałem, że te piękne istotki pobierają wodę po przez skóre i tylko tyle im wystarcza do przetrwania (niestety żródła nie podam-nie pamiętam) .
Zacząłem je tylko spryskiwać, także nie zbyt często i jak na razie jest ok
Zobaczymy za jakiś czas, czy im się spodoba.

che

• 258 / 4 / 0

Zgniły, bo kaktusów nie podlewa się, ani nie spryskuje od października do końca marca. Druga sprawa to substrat, pejotl nie powinien rosnąć w ziemi uniwersalnej, ani tzw ziemi do kaktusów.
  • 10 / / 0

skoro nie jedno ani drugie to w jakim rodzaju ziemi / podłoża?
  • 118 / 6 / 7

Ja swoje chodowałem na mieszance piasku, pelitu i ziemi uniwersalne. Nie wiem czy to dobra mieszanka, ostatecznie jeden z trzech kaktusów zgnił :(
Wróć do „Kaktusy”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata