Pejotl - Uprawa

Wszystko o kaktusach - metody przyrządzania, uprawa, odmiany, opisy działania

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Posty: 127 Strona 10 z 13

che

Rejestracja: 2007
  • 258 / 3 / 0


Na początek warto spryskać parę razy kaktusy przed pierwszym podlaniem, jeśli nam się nie chce, to podlewamy w zależności od doniczki, ale generalnie niewiele i dobrze jeśli woda jest bardzo ciepła- pobudzi to kaktusa do wytworzenia włośników. Oczywiście do wody nie dajemy żadnej chemii/nawozów.
Jeśli ziemia ci się zbryla to znaczy że jest do kitu, proponuję ziemię do kaktusów wymieszać z jakimś żwirkiem, grubym piaskiem, perlitem, keramzytem itp.
Żadnych korzeni nie powinno się obrywać, ewentualnie przy przesadzaniu, ale nie to było powodem pęknięcia kaktusa- zapewne za szybko się napił, do tego miał sporo substancji odżywczych no i pękł. Czasami się to zdarza, nie jest groźne o ile kaktus jest trzymany w suchym miejscu przez kilka tyg. po pęknięciu.
Rejestracja: 2015
  • 32 / 2 / 0


Zanabyłem swojego pierwszego kaktusa - peyotl ok 10cm srednicy - jedna główna główka i z boków pączkują inne. Kaktus jest w w bardzo suchej ziemi, dodatkowo wymieszanej jakby ze żwirkiem i styropianem - pewnie jak dla najmocniejszego rozluźnienia gleby
Na razie nie podlewałem - mam czekać do wiosny - luty/marzec jest oki?
Kaktus stoi na najbardziej naslonecznionym parapecie (zachodni) - czy kilka godzin słońca (tak jak ostatnio jest ładna pogoda) robi dobrze takiemu kaktusowi w okresie zimowania?

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

Przechwycono gigantyczny transport kokainy. Zmierzał do Europy

Amerykańskie władze udaremniły gigantyczny przemyt kokainy. W ręce celników wpadło 1,6 tony białego proszku. To największa udaremniona próba przemytu od niemal 25 lat.

che

Rejestracja: 2007
  • 258 / 3 / 0


Nie ma znaczenia, jednak kaktusowi dobrze by zrobił chłód (8-15*C).
Zacząć podlewać nie wcześniej niż w marcu.
Rejestracja: 2016
  • 1 / / 0


Witajcie mam problem z moim kaktusem poniżej link do aktualnego zdjęcia:
http://postimg.org/image/oqhid36q3/
Co mam robić?
Rejestracja: 2015
  • 32 / 2 / 0


che pisze:
Nie ma znaczenia, jednak kaktusowi dobrze by zrobił chłód (8-15*C).
Zacząć podlewać nie wcześniej niż w marcu.
No akurat spadł u mnie śnieg i jest te -5 st - to chyba zbytni hardcore ;) Ale jak tylko się zacznie wiosna i takie mocno dodatnie temperatury to wyrzucę go na taras, aktualnie siedzi na oknie przy wejsciu do domu, tam jest ok 17-18 st, chyba też przyzwoicie?

che

Rejestracja: 2007
  • 258 / 3 / 0


Nie ma co kombinować, zostaw go na tym oknie, będzie ok. Na zewnątrz wiosną też nie ma co wystawiać, bo w maju bywają przymrozki, a wtedy już kaktus będzie podlewany. Dla większości kaktusów mróz+wilgoć=śmierć.
Rejestracja: 2010
Użytkownik nieaktywny
  • 79 / 8 / 0


Nie jestem zbytnio ogarnięty w hodowli peyotlu, choć posiadałem cztery. Podlewałem je raz na ruski rok, po czym dwa z nich po prostu zgniły.
Gdzieś tam wyczytałem, że te piękne istotki pobierają wodę po przez skóre i tylko tyle im wystarcza do przetrwania (niestety żródła nie podam-nie pamiętam) .
Zacząłem je tylko spryskiwać, także nie zbyt często i jak na razie jest ok
Zobaczymy za jakiś czas, czy im się spodoba.

che

Rejestracja: 2007
  • 258 / 3 / 0


Zgniły, bo kaktusów nie podlewa się, ani nie spryskuje od października do końca marca. Druga sprawa to substrat, pejotl nie powinien rosnąć w ziemi uniwersalnej, ani tzw ziemi do kaktusów.
Rejestracja: 2010
  • 10 / / 0


skoro nie jedno ani drugie to w jakim rodzaju ziemi / podłoża?
Rejestracja: 2013
  • 118 / 4 / 7


Ja swoje chodowałem na mieszance piasku, pelitu i ziemi uniwersalne. Nie wiem czy to dobra mieszanka, ostatecznie jeden z trzech kaktusów zgnił :(
Posty: 127 Strona 10 z 13
Wróć do „Kaktusy”
Na czacie siedzi 48 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości