Pejotl - Uprawa

Wszystko o kaktusach - metody przyrządzania, uprawa, odmiany, opisy działania

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Posty: 129 Strona 13 z 13
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 124 / 14 / 0


Zacząć podlewać w dzień jak temperatura 23-25st. będzie stabilna przynajmniej przez parę godzin i w nocy nie będzie spadać poniżej 10 st. Już niedługo sezon się zaczyna.

che

Rejestracja: 2007
  • 258 / 3 / 0


Sezon trwa już jakiś czas. Nie trzeba 25*c.

Nielegalne źródło – niekaralne posiadanie

...czyli o marihuanie kupionej u dilera w celach medycznych

Satoshi Nakamoto jak z filmu akcji. Twórca bitcoina genialnym programistą, bossem narkotykowym i...

Hipotez co do potencjalnej tożsamości genialnego twórcy pierwszej kryptowaluty jest wiele - mniej lub bardziej prawdopodobnych, opartych na teoriach spiskowych, a także całkiem solidnie popartych argumentami.
Rejestracja: 2017
  • 192 / 29 / 0


Mam keramzyt, pumeks ogrodniczy, podłoże kokosowe i ziemię do kaktusów (którą zamierzam przesiać celem odseparowania torfu). Czy taki miks mogę zastosować jako podłoże dla sadzonki o średnicy 4cm? Starać się o perlit i piasek? Coś skreślić z listy?
Rejestracja: 2018
  • 4 / / 0


Keramzyt powinien zrobić robotę.
Rejestracja: 2017
  • 702 / 52 / 0


a legalne to wogóle te pejotle?
Rejestracja: 2018
  • 18 / 1 / 0


Tak na allegro masz ich pełno tylko kupujcie dwie odmiany są najlepsze Lophophora williamsii i decipiens. Decipiens jest lepszy niż williamsii szybciej rośnie i ma więcej specyfiku ;)
Rejestracja: 2018
  • 111 / 12 / 0


Witam! Mam nietypowy problem i nie wiem gdzie go opisać, więc pomyślałam, że ktoś tutaj może wiedzieć co robić. Wczoraj kupiłam kaktusa (po prostu Bo mi się spodobał) niestety Pani w sklepie mi to nie opakowala i bardzo silny wiatr przy wyjściu buchnął mi w twarz dużą ilością drobnych igiełek. To cholerstwo dostało mi się do oczu. Uczucie okropne, panika, nie mogłam otworzyć oczu, ból, silne łzawienie... Mam znajomych mieszkających zaraz obok tego sklepu natychmiast obmyli mi oczy płynem do dezynfekcji oczu itd. Dzisiaj nadal czuje pieczenie, oczy czerwone co prawda nie jest tak ostro jak wczoraj, ale ktoś się orientuję jak długo to jeszcze może trwać? Albo jak to zneutralizowac ?
Rejestracja: 2017
  • 40 / 5 / 0


13 stycznia 2019_bonnie pisze:
Albo jak to zneutralizowac ?
Proponuję jak najszybszą wizytę u lekarza.

Wracając do tematu...

Mam takiego pejotla. Piękny, duży, a do tego był wyjątkowo tani. Niestety, raz go podlałem i pojawiła się biała pleśń. Minął miesiąc, przesadzałem go i okazuje się, że ta pleśń rośnie wokół jego korzeni. Koleżanka znająca się trochę na kaktusach powiedziała, że ma za mało Słońca i żebym go na razie nie podlewał. Odniosłem wrażenie, że biała pleśń to nie tragedia. O ile przeżyje przesadzenie, mogę coś jeszcze zrobić? Czy mam go nie podlewać np. do czerwca żeby pleśń obumarła?
Rejestracja: 2019
  • 1 / / 0


Jest szansa, że ośmioletni peyotl będzie miał już trochę sub. M? Jest, tak mi się wydaje, przed kwitnieniem.
Posty: 129 Strona 13 z 13
Wróć do „Kaktusy”
Na czacie siedzi 60 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości