Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
  • 1 / / 0
Mam pytanie czy możecie mi doradzic co pomaga na padaczkę?
  • 1851 / 199 / 36
Cześć, przede wszystkim pomaga wizyta u nurologa ;) A z leków to np. Vimpat, czy Levetiracetam. Padaczkę lekooporna leczy się też marihuaną.
  • 1465 / 920 / 7
Przede wszystkim pytanie, czy padaczkę stwierdzono, czy po prostu miałeś któryś z jej epizodów, spowodowanych czynnikami trzecimi co jest dosyć popularne wśród ćpunów przez nieumiejętne mieszanie, o czym się przekonałam na własnej skórze niedawno.

Na własną rękę nie warto nic robić, wszystko musi potwierdzić/wykluczyć neurolog, oraz odpowiednie badania.

Przeważnie stosuje się normotymiki, które stosowane bez uprzedniego doedukowania również mogą padaczkę wywołać (mnie załatwiła lamotrygina oraz równoległe stosowanie tramadolu, dodatkowo będąc na escitalopramie). Na dzień dobry podwyższono mi również dobową dawkę pregabaliny, którą przyjmuje na stałe przy okazji innej choroby. Dlatego na własną rękę nic nie ogarniaj, bo nagle się okaże że źródełko wyschnie, nie będzie skąd załatwić tego co tutaj wyczytasz i zrobisz sobie ała.
Ostatnio zmieniony 27 marca 2022 przez CATCHaFALL, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik CATCHaFALL nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1557 / 249 / 0
@CATCHaFALL z ciekawości, po jakimś mixie (obstawiam że tram, ale to nieistotne) dostajesz padaczki/drgawek, to to już w postaci choroby pozostaje do końca życia? W formie padaczki polekowej np?

Co do autora - lekarz, nie forum.
  • 500 / 26 / 0
Każdy atak padaczki szczególnie grand MAL jak to po tramadolu to ryzyko uszkodzeń mózgu i tego, że może ona zostać już z nami na zawsze.
  • 2390 / 346 / 0
27 marca 2022IamYourFather pisze:


Co do autora - lekarz, nie forum.
Tak, i jeszcze brakuje prośby o poradę co mogę brać żeby nie dostać epilepsji, jeden kolunio pytał o bezpieczną ilość grzybów bo miał kiedyś epizod, to dziwne ale ja przemedytowałem chemicznie padaczkę młodzieńczą, czyli takie nieogary dorastania, i sam wiem na co mogę sobie pozwolić.
Ja biorę Depakine chrono czyli walproinian sodu czy jakoś tak, ale to jako stabilizator.
JEŚLI 1000 RAZY COŚ CI NIE WYSZŁO,
NAUCZYŁEŚ SIĘ 1000 SPOSOBÓW JAK TEGO NIE ROBIĆ
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.