Dział poświęcony dyskusji na temat testów służących wykazaniu, że osoba spożywała narkotyki, oraz służących zidentyfikowaniu substancji w materiale.
ODPOWIEDZ
Posty: 402 • Strona 16 z 41
  • 913 / 39 / 0
kisiu0 pisze:
Jak widać bardzo łatwo oszukać test. %-D
Taki co ci stara zrobi, tak. Spróbuj oszukać taki: http://www.narkotyki-testy.pl/Opisy-testow (nartkotyky)
TEST KONTROLNY - Urine Adulteration
Test do sprawdzania czy próbka moczu została zafałszowana

Zastosowanie:

Urine Adulteration Test ma na celu wykrycie wszelkich nieprawidłowości związanych z celowym zafałszowaniem wyniku testu przez osobę poddaną badaniu.

Poziom ph może wpływać na reakcje enzymów i przeciwciał zachodzące w testach typu lateral flow. Bardzo wysoki (>9.5) lub niski (<3.0) może zdestabilizować strukturę chemiczną metabolitów substancji narkotycznych w moczu i spowodować fałszywie negatywny wynik testu.

Nienaturalnie zaniżony ciężar właściwy moczu (SG), może świadczyć o rozcieńczeniu próbki.
... i leżysz na dwóch frontach po takiej cwaniactwa próbie.
  • 2814 / 14 / 0
@Kazik:Próbka moczu kolegi/Visine rozwiązują problem ?
Uwaga! Użytkownik PcP jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1229 / 181 / 0
Mam złą wiadomość dla amatorów mieszanek ziołowych: otóż większość z nich jest wkyrywana przez standardowe testy na mocz z apteki jako THC (metabolity rozpadu bardzo zbliżone), więc taki teściki syntetyki biorą po prostu za zwykłą kanę.
Wie ktoś może jak sprawa odnosi się do pillsów?
  • 2814 / 14 / 0
Był ten temat poruszany na forum.Kannabinoidy z grupy HU i AM jako strukturalnie podobne do THC i 6-karboksy-THC mogą być wykrywane.9-karboksy-THC to główny metabolit służący jako dowód stosowania preparatów kannabis.[3]Metabolizm nowych kannabinoidów nie jest dokładnie zbadany(jeśli ktoś miałby wyniki odpowiednich badań to proszę o informację) i trudno określić wyniki.Są to domniemania,że jest wykrywane.Jak widać słuszne.

Co do "pillsów" zawierających mefedron zdanie jest podzielone.[1][2]W dziale fun shop były informacje co do składu niektórych "pillsów",ale niestety dział jest zamknięty,więc materiałów nie podam.

[ external image ]
AM-4030
[ external image ]
HU-210
[ external image ]
THC
  1. -http://docs.duckduckgo.com/Doc?docid=0AW9Bf ... taDk&hl=pl
  2. http://talk.hyperreal.info/zmiany-forum-t27730.html
  3. Metody analizy środków uzależniających,Bogdan Szukalski,Warszawa 1997,s.84
Uwaga! Użytkownik PcP jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1229 / 181 / 0
Chodzi mi raczej o pillsy zawierające coś podobnego do 2C-e np.: Fungeez, funny bunny lub LZD.
  • 2876 / 266 / 0
Mam takie pytanie. Ziomek dostał dozór kuratora zawodowego i społecznego, za sprawę za trawę i tutaj pytanie, czy będzie miał robione testy u jakiegoś kuratora? Teraz ma się stawić w sądzie pierwszy raz do tego zawodowego i jak sprawa wygląda ogólnie u tych kuratorów?
  • 2814 / 14 / 0
Jakiego rodzaju testy cię interesują?Profesjonalne,policyjne,czy może apteczne?Krew,mocz,ślina?




[ external image ]
2C-E
Dawkowanie:10 - 25 mg.

Wg.rozporządzenia [1] substancjami,które mogą być oznaczane są:
  1. opiaty;
  2. amfetamina i jej analogi;
  3. kokaina;
  4. tetrahydrokanabinole;
  5. benzodiazepiny.

Opiaty
Słownik PWN definiuje to określenie następująco:
Opiat - Internetowy słownik języka polskiego PWN pisze:
opiat -substancja otrzymywana z maku, np. opium, morfina
Można uznać że,w.w.substancja nie jest opiatem,gdyż nie jest jest otrzymywana z maku i żadne metabolity nie będą opiatem.


Amfetamina i jej analogi
[ external image ]
Lewoamfetamina - lewoskrętny stereoizomer amfetaminy.
2C-E z pewnością nie jest amfetaminą sama w sobie,bo to są 2 różne substancję.
Analog(chemia) - Wikipedia Polska - Wolna encyklopedia pisze:
Analog - związek chemiczny, w którym jeden lub kilka atomów zostało zastąpionych innymi atomami w stosunku do związku macierzystego, natomiast struktura pozostała niezmieniona.
Według powyższej definicji 2C-E nie jest analogiem amfetaminy,gdyż struktura jest inna i sumaryczna liczba atomów również jest inna.
C12H19NO2 ( łączna l.atomów = 34 ) - 2C-E
C9H13N (łączna l.atomów = 23) - Amfetamina
Jednakże zwrot w § 6 ust.7 podpunkcie 2:
[1],§ 6 ust.7 podpunkt 2 pisze:
amfetamina i jej analogi, w tym metylenodioksymetamfetamina (MDMA); LOQ — 50 ng/ml;
i § 6 ust.7 podpunkcie 2
[1],§ 6 ust.6 podpunkt 2 pisze:
amfetamina i jej analogi, w tym metylenodioksymetamfetamina (MDMA); LOQ — 50 ng/ml;
[ external image ]
MDMA

sugeruje jakoby używali definicji innej zbliżonej do:
Pochodna(chemia) - Wikipedia Polska - Wolna encyklopedia pisze:
Pochodna (inaczej derywat) to związek chemiczny powstały przez zastąpienie jednego lub kilku atomów cząsteczki (najczęściej wodoru) grupą funkcyjną lub grupą innych atomów.
W tym przypadku wykładni znacząco się komplikuje.

C9H13N (łączna l.atomów = 23 )- MDMA

Wszystko w tej sytuacji zapewne zależy od wewnętrznych zaleceń i interpretacji Policji i może sobie zgarniać przez nie jasność i nie precyzyjność rozporządzenia każdego pod ten punkt.



Kokaina
[ external image ]
Bez wątpienia są to różne substancję,można domniemać iż metabolizm również mają odmienny.
Tetrahydrokanabinole
[ external image ]
THC - czołowy przedstawiciel tej grupy

Widać wyraźnie odmienną budowę.
Mimo braku przeprowadzonych stosownych badań można domniemać iż nie wystąpią substancję wymienione w [1],§ 6 ust.7 podpunkt 4 i [1],§ 6 ust.6 podpunkt 4 i nie będzie pozytywnego wyniku na omawiane substancję.



Benzodiazepiny
Analog(chemia) - Wikipedia Polska - Wolna encyklopedia pisze:
Benzodiazepiny (związki chemiczne) – organiczne związki chemiczne zbudowane z dwóch skondensowanych pierścieni: benzenowego i heterocyklicznego pierścienia diazepinowego.
W omawianym związku nie występują odpowiednie pierścienie,więc nie jest to benzodiazepina.



Wydaje mi się,że...
Nawet jeśli dana substancja nie zostanie zakwalifikowana do żadnych w.w.grup to po pobraniu śliny/moczu/krwi to sędzia może skierować do biegłego prośbę o opinie w sprawie określenia substancji,która oskarżony się zatruł i czy można uznać ją za środek działający podobnie do alkoholu i czy ma wpływ na zdolność.Rozporządzenie określa listę środków,które mogą być określane,ale nie określa listy środków działających podobnie do alkoholu w rozumieniu Art. 45.1.1.Prawo o ruchu drogowym[2],mimo że § 1 sugeruje "Rozporządzenie określa wykaz środków działających podobnie do alkoholu..." to ustawa nie precyzuje ich dokładnie,a wymienia tylko "środkami działającymi podobnie do alkoholu,które mogą być oznaczane ..."w § 2.Sprawa zostanie skierowana do sądu tylko w przypadku pozytywnego wyniku narkotestu,albo gdy narozrabiamy coś jeszcze,a wówczas pobrana próbka krwi razem z "Protokółem badania śliny/krwi/moczu",zeznaniami policjanta może zostać wykorzystana przeciwko nam w toku postępowania sądowego o ile nie nastąpią przeciwwskazania co do ważności dowodowej próbki.




Interesujący cytat
[3],s.84 pisze:
Ogólne postępowanie z próbkami,opisane w rozdziale 2,jest tu również aktualne.W przypadku 9-karboksy-THC muszą być jednak zachowane pewne szczególne warunki.Rozkład termiczny metabolitów kannabinoli zachodzi dość szybko i stężenie głównego metabolitu,9-karboksy-THC, może po upływie tygodnia ulec znacznemu obniżeniu nawet w temperaturze pokojowej,a po 6 miesiącach zmniejszyć się do 45%.(40,41)
Na obniżenie stężenia związków wpływają również takie czynniki,jak utlenianie,ilość moczu w naczyniu,typ użytego naczynia itp.Donoszono równie,że 9-karboksy-THC ulega nieodwracalnej adsorpcji na ściankach różnych typów naczyń,co może prowadzić do dużych strat.



Przypisy
  1. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 11 czerwca 2003 r. w sprawie wykazu środków działających podobnie do alkoholu oraz warunków i sposobu przeprowadzania badań na ich obecność w organizmie(Dz.U. 2003 nr 116 poz. 1104) z zmianami późniejszymi.Na dzień dzisiejszy weszła w życie tylko 1 zmiana tego rozporzadzenia tzn.Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 11 marca 2004 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu środków działających podobnie do alkoholu oraz warunków i sposobu przeprowadzania badań na ich obecność w organizmie(Dz.U. 2004 nr 52 poz. 524)
  2. Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 czerwca 2005 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy - Prawo o ruchu drogowym(Dz.U. 2005 nr 108 poz. 908) pisze:
    Art. 45.
    1. Zabrania się:
    1) kierowania pojazdem, prowadzenia kolumny pieszych, jazdy wierzchem lub
    pędzenia zwierząt osobie w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoho-
    lu lub środka działającego podobnie do alkoholu;
    ...
  3. Metody analizy środków uzależniających, Instytut Psychiatrii i Neurologii, Warszawa,
    1997

-----
Edit:
Posiada ktoś "Studies on the metabolism and toxicological detection of the designer drug 4-ethyl-2,5-dimethoxy-β-phenethylamine (2C-E) in rat urine using gas chromatographic–mass spectrometric techniques"Journal of Chromatography B, Volume 842, Issue 2, 2 October 2006, Pages 76-90
Denis S. Theobald and Hans H. Maurer DOI:doi:10.1016/j.jchromb.2006.03.001 i mógłby udostępnić?Samodzielnie zaopatrzyłbym się w odpowiedni materiał w bibliotece,ale będę w niej dopiero za spory czas,bo nic mnie nie ciągnie tam chwilowo i mam daleko,więc jazda dla 1postu mi się nie za bardzo mi się widzi.
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2010 przez PcP, łącznie zmieniany 2 razy.
Uwaga! Użytkownik PcP jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2876 / 266 / 0
Mi tu potrzebne są odpowiedzi osób doświadczonych w takiej sprawie, czy mieli robione testy (jakiekolwiek) na marihuanę przez któregoś z kuratora, jak ogólnie wygląda taki dozór itp.
  • 2814 / 14 / 0
Moja wypowiedź była odpowiedzią na pytanie zadane przez rooney[1].Nie mogłem odpowiedzieć wcześniej,gdyż wczoraj po południe przespałem :*)tak jak i przedwczoraj :*) ,a dziś rano miałem problemy z układem pokarmowym,zwłaszcza było to widoczne w końcowych odcinkach jego,a nawet powiedziałbym,że poza nim w naczyniu.Ale te nowoczesne naczynia są nie fajne.Dawniej widziało co się urzeźbiło i można było podziwiać,w obecnych niestety nie,bo wszystko wpada do oksydanu i się nie widzi.Dodatkowo doszło to,że nie pamiętałem przez moją pamięć ,że miałem napisać,chociaż wersje robocza była.Wszystko prócz ciekawego cytatu i połowy "wydaje mi się,że ..." znajdowała się w niej.

W odpowiedzi na twoje pytanie.Głównymi przepisami określającymi prace kuratorów jest Ustawa z dnia 27 lipca 2001 r. o kuratorach sądowych(Dz.U. 2001 nr 98 poz. 1071).Proponuje szukać w tym kierunku.
Nie znam podstawy prawnej na której kurator mógłby przeprowadzić takie badania.
Zdarzają się przypadki,że osoba mająca kuratora nie spotyka go ani razu.[2]

Przypisy
  1. http://talk.hyperreal.info/post693962.html#p693962
  2. http://www.forum.haszysz.com/showpost.p ... stcount=11
Uwaga! Użytkownik PcP jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1229 / 181 / 0
Co do kuratora, to zależy od osoby, niektórzy konsekwetnie przeprowadzają testy (z apteki na mocz).
Wracając do testów, dziękuje za szczegółowy opis :) A jakbyś jeszcze mógł: jak odniesiesz się do piperazyn a właśnie takich multi testów, tak jednym zdaniem dosłownie żeby Ci bańki nie zawracać. Według mnie - ale mogę się mylić - nie mają prawa raczej wyjść w moczu na ów testach z apteki.
ODPOWIEDZ
Posty: 402 • Strona 16 z 41
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Elitarna funkcjonariuszka wpadła po klubowej nocy. Ale to wyrok zaskoczył najbardziej

Dorota K., szerzej znana jako "Doris", była sierżantem w jednym z najbardziej tajnych wydziałów Komendy Stołecznej Policji. Dziś nie łapie już przestępców, teraz bije się w klatkach freak fightowych. Ale to nie sportowy zwrot w jej karierze wywołuje dziś największe emocje, tylko jej sądowa historia. Za posiadanie narkotyków spotkała ją tylko grzywna.

[img]
Przemycali narkotyki z Hiszpanii w sklepach i automatach paczkowych. Rozpoczął się proces

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się proces przeciwko trzem zatrzymanym i aresztowanym mężczyznom z Gdyni, Suszu i Bochni oskarżonym o przemyt narkotyków z Hiszpanii. Trafiały one do Polski za pośrednictwem firm kurierskich.

[img]
USA: Donald Trump usunie marihuanę z listy najcięższych narkotyków?

Stało się to, o czym spekulowano od miesięcy. Donald Trump, mimo oporu konserwatywnego skrzydła własnej partii, ma sfinalizować proces reklasyfikacji marihuany. Konopie mają trafić z surowego Wykazu I (gdzie są traktowane na równi z heroiną) do łagodniejszego Wykazu III substancji kontrolowanych.