Olanzapina - Wątek ogólny

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 7 / 1 / 0

mi po olanzapinie o dziwo nie chce sie spac, ale faktycznie ciężko się rano po tym wybudzić. po ostatnim paleniu marichuany wróciły mi lęki, niepokój i lekkie paranoje, a lekaz mowil 'nie pal marichuany do olanzapiny...' qrwa jak zwykle nie posluchalem i teraz mam lipe, jak myslicie przejdzie mi to czy mogłem trwale coś uszkodzić?
  • 7241 / 726 / 0

[mention]tox32[/mention]
Nie jaraj więcej zioła do neuroleptyków !! To niszczenie sobie zdrowia.mj potrafi nieźle namieszać w głowię.Sadze, ze po pewnym czasie wszystko się unormuje.

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

„Chińskie ecstasy” - nowa śmiertelna moda w europejskich klubach

Śmierć młodego mężczyzny z powodu przedawkowania w jednym z paryskich klubów pod koniec sierpnia stała się przyczyną nowych dyskusji dotyczących tzw. „chińskiego ecstasy”.
Użytkownik nieaktywny
  • 278 / 24 / 0

Odstawiłam ten lek, pierwszorzędnie z tego powodu, że psychotyczny etap depresji prawdopodobnie już sobie poszedł, dwa, że przynosił w końcowym etapie więcej szkód niż zysków. W krótkim czasie bardzo przytyłam i spałam po czternaście godzin dziennie. To było dla mnie nie do zaakceptowania.
  • 117 / 2 / 0

Na mnie Olanzapina nie działa nasennie. Wziąłem z ciekawości 300mg i wylądowałem w szpitalu psychiatrycznym. Lekarze powiedzieli, że po takiej dawce powinienem spać jak zabity. Nie pamietam nic z dwóch dni. Mówili, że nieźle naodpierdalałem.
  • 510 / 34 / 0

Nie wiem czy nie kupie se tego bo mam recke, nasennie tylko żeby brać. Po braniu nasennym tylko też tak się tyje i ryje beret ?? wiem że pytanie dziwne ale nierozkminiam czy olanzapina po prostu tak zwiększa łaknienie i ludzie żrą i tyją czy wywołuje jakieś reakcje, zatrzymuje wode w org itp

a i ponoć obniża libido, często występuje ten efekt uboczny??

z opisów widze że znowu lekarka wypisała mi gówno, szmaciarze niech sami sobie żrą te otępiacze

a i jeszcze teraz tak se czytam to ten lek podobno rozpierdala metabolizm i ludzie nie mogą po nim dojść do siebie... to ładnie mnie konował chciał urządzić
  • 368 / 42 / 0

Obniża libido bo jest silnie związane z dopaminą a olanzapina ją blokuję. Co do tycia to możesz odczuć zwiększone łaknienie jest ono związane bodajże z antagonizmem rec. H1 i serotoniny. Jest to lek mający działać przeciwzrytoberetowo tzn. antypsychotycznie. Więc nie "ryje beretu". Różnie na różnych działa niektórzy po obudzeniu czują się wyspani (raczej mniejszość) a inni są nieprzytomni. Tego typu działanie niepożądane zazwyczaj ustępuję po jakimś czasie. Co do ostatniej części twojego posta; gdyby lekarze zamiast benzo wypisywaliby neuro to nie było by połowy tego forum i raczej ciesz się że dostałaś olanzapinę a nie Clonazepamum tzf 2 mg. Wszystko to pisałem w założeniu że mówisz o codziennym braniu na sen a nie doraźnym tj. raz na tyg.
  • 510 / 34 / 0

Czyli główne efekty uboczne tego leku (których jest sporo) również występują przy braniu jedynie jednej dawki wieczornej, na sen ??
  • 7241 / 726 / 0

[mention]rooney[/mention]
Z czasem skutki uboczne powinny minąć.Organizm musi się przyzwyczaić do leku.Jak będą się utrzymywać ponad miesiąc - trzeba zmienić lek.
Użytkownik nieaktywny
  • 278 / 24 / 0

@UJebany Wszystkie skutki uboczne poza tyciem. Zwiększony apetyt zostaje.
  • 117 / 2 / 0

Ja przez 3 miesiące przytyłem o ponad 8kg... Biorę olanzapine razem z kwetiapiną.
Wróć do „Neuroleptyki”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata