Więcej informacji: Modulatory GABA w Narkopedii [H]yperreala
https://pl.wikipedia.org/wiki/Witamina_B3
https://en.wikipedia.org/wiki/Nicotinamide
Nikotynamid jest rozpuszczalną w wodzie, aktywną formą witaminy B3, niegdyś nazywaną witaminą PP (od czynnik przeciwpelagryczny - niedobór witaminy B3 wywołuje chorobę pelagrę, która nieleczona prowadzi do śmierci). Niacyna jest konwertowana do nikotynamidu in vivo - z tego procesu pochodzą jej właściwości, m.in. obniżanie cholesterolu i wywoływanie zaczerwienienia na ciele (ang. flushing) - nikotynamid owu nie wywołuje.
Uczestniczy w wielu ważnych procesach metabolicznych, jako prekursor NAD/NADP.
Chcę zwrócić uwagę na jedną z mało znanych/dyskutowanych właściwości nikotynamidu - jest modulatorem GABA w taki sam sposób jak benzodiazepiny i barbiturany, tym samym prezentując dla nich właściwe działanie np. anksjolityczne, w większych dawkach niż typowo uzyskiwanych z diety. Zainteresowanych badaniami na ten temat, odsyłam do angielskiej wersji artykułu na Wikipedii, gdzie podane są linki do nich. Dawki powyżej 3g na dobę mogą być niebezpieczne dla wątroby.
Próbowałem dawek ok. 60mg i mogę potwierdzić działanie anksjolityczne. Wyższych jeszcze nie miałem okazji próbować, ale czego nie robi się dla nauki... ;-)
Przeczyta twoją odpowiedź i odpowie na twój post, chyba że znów dostanie bana :cheesy:
Przy suplementacji nie palimy i nie pijemy.
[mention]umrzemywcierpieniu[/mention]
Ps duze dawki na przytrutym organizmie sa zle znoszone.
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
Mówiłam,że zacznie się szajba z witaminami.
Ogólnie był kiedyś stosowany w napoju energetycznym dominator z pudzianem.
Bardzo dobry lecz krótki okres poltrwania 45 min.
Jak będziesz detoksowac tym organizm i nie daj boże byś z liliakiem zwyczajnym ( tak ten,, bez ") czy z pokrzywa to poczujesz napewno najpierw się gorzej, dopiero później lepiej .
Wszystko na receptę robią ja bym tam nie czaila się i bez recepty zrobiła.
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
Porcje niacyny w wysokości od 3 g wzwyż w znaczny sposób zwiększają szansę na uszkodzenie wątroby oraz powodują zwiększenie stężenia kwasu moczowego, co może skutkować rozwinięciem się dny moczanowej. Długotrwałe stosowanie witaminy B3 ma też odzwierciedlenie w narządzie wzroku, czego efektem mogą być zmiany w obrębie plamki żółtej, siatkówki, a nawet utrata zdolności widzenia.
W USA to nikotynamid (amid kwasu nikotynowego, niacinamide, amid witaminy B3) jest tanie jak barszcz 250 kapsułek po 250mg kosztuje 6 funtów czyli około 30zł Może na allegro będą jakieś suple z tym niacinamide tudzież w innych internetowych sklepach sprowadzających te suple z zagranicy.
Niacinamidu jako samodzielnego suplementu nie brałem nigdy.
[Excess nicotinamide increases plasma serotonin and histamine levels]. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23426511
[Effect of nicotinamide on the uptake and release of serotonin and GABA by cerebral cortex synaptosomes in rats with diabetes induced by streptozotocin]. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8588246
Można poczytać komentarze na dole tych stron (po anglijsku of korz):
https://www.swansonvitamins.com/swanson ... g-250-caps
https://www.swansonvitamins.com/swanson ... g-250-caps
W takim razie przy braniu duzych dawek nikotynamidu wskazane okresowe badania krwi celem oceny czy powoduje wyżej wymienione nieprawidłowości w badaniach/obrazie krwi
Ponoć nikotynamid brany nawet w duzych dawkach przewlekle nie powoduje objawów odstawiennych charakterystycznych dla benzodiazepin
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut.jpg)
Biały popiół vs. czarny popiół: Prawda o wskaźnikach jakości konopi
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/latajacy-holender-1.jpg)
1 na 50 przewoźników był karany za narkotyki – nietypowe badanie z Holandii
Holenderski urząd statystyczny CBS (Centraal Bureau voor de Statistiek) opublikował wyniki nietypowego badania, mogącego wskazywać na powiązania między branża narkotykową a innymi, legalnymi sektorami gospodarki. Skupiono się przy tym na właścicielach firm oraz prezesach, a na szczycie rankingu pojawili się między innymi przewoźnicy.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/metaukropol.jpg)
CBŚP i ukraińska Służba Bezpieczeństwa rozbiły grupę przestępczą produkującą metamfetaminę
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Poznaniu, we współpracy z jednostką śledczą Służby Bezpieczeństwa Ukrainy z obwodu zaporoskiego, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu oraz prokuratury ukraińskiej, przeprowadzili skoordynowaną operację wymierzoną w zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalnym wywozem z Polski do Ukrainy leków zawierających pseudoefedrynę, które następnie były wykorzystywane do produkcji metamfetaminy.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/271-216683_g.jpg)
18-letni diler zakopał narkotyki w lesie. Po zatrzymaniu grzecznie zaprowadził tam policjantów
Za posiadanie i udzielanie narkotyków odpowie 18-latek zatrzymany przez lipskich kryminalnych. Policjanci zabezpieczyli środki odurzające oraz wagi, a część narkotyków podejrzany ukrywał w słoiku zakopanym w ziemi. Młodemu mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat więzienia.