TO NIE ŁYSICZKA !!!

Dyskusja na temat grzybów halucynogennych, m.in. łysiczki lancetowatej i muchomora czerwonego.
Więcej informacji: Grzyby w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Użytkownik nieaktywny
  • 9 / 2 / 0

^to czyli jak znajde grzyba halo-podobnego z z pusta nozka wsrodku to wyjebac bo to napewno nie halo???
  • 3935 / 210 / 878

Raczej owszem.

Australia: Pytamy dilerów, jak wpłynęły na nich związane z narkotykami zgony na festiwalach

"Zdecydowanie widzę większą ostrożność i słyszę więcej pytań. Kupujący chcą teraz zobaczyć produkt przed jego zakupem i wiedzieć, jak zareagowali inni."

Kolejne zatrzymania za współpracę z grupą „Bukaciaka”

Policjanci CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Krajowej, zatrzymali 12 osób podejrzanych o wprowadzanie do obrotu ogromnych ilości narkotyków. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni mogli robić nielegalne „interesy” z członkami tzw. grupy „Bukaciaka”.
  • 3935 / 210 / 878

Tak jeszcze raz poglądowo: kołpaczki rosnące w bezpośrednim sąsiedztwie łysiczek, a w ostatnim przypadku nawet jeden najwyraźniej łysiczkę udający. Łyse oczywiście w każdym przypadku po lewej stronie.
P1420345.JPG
P1420347.JPG
P1430022.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 3 / 1 / 0

Moje zdjęcie łysicy w bliskim sąsiedztwie kołpaka. "Prawie" bliźniaki:)[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

frs

• 36 / 8 / 0

Nie wiem czy było o tym w wątku, ale grzyby psychoaktywne łapią "siniaki" czyli sinieją w miejscu uszkodzenia nacisku. Oczywiście nie jest to metoda dająca pewność ale jedna z przesłanek.
Użytkownik nieaktywny
  • 561 / 10 / 0

Rzadko czytam wszystkie posty w topicu, ale w tym wypadało. Po trzech dniach wertowania info o magicznych grzybkach, miałem się już za eksperta- Duuży błąd. Do połowy września już niedaleko i dlatego wybrałem się na grzybobranie. Byłem przekonany, że znalazłem dwa rodzaje łysiczek: czeską i lancetowatą- w sumie 28szt. Po powrocie do domu, umyciu grzybków i jeszcze raz przejrzeniu zdjęć zabrałem się za konsumpcję. Czekam godzinę, dwie i nic. Po takiej ilości powinno zacząć działać- szok. Odkopałem post użytkownika: Pokolenie Ł.K, że można pomylić Łysiczkę z Hełmówką jadowitą. Poczytałem o tej Hełmówce, o toksynach jakie zawiera i jeszcze większy szok. Śmiertelne zatrucie, uszkodzenie wątroby, nerek itd. Pomyślałem, że trzeba się pozbyć tego z żołądka. W szpitalu po zatruciu Tramem robili mi płukanie żołądka, które polegało na wypiciu przynajmniej trzech litrów wody. Pijesz kubek za kubkiem, aż wszystkiego nie zwrócisz. Wypiłem jakieś 5-6 litrów. Przestałem ją pić jak leciała już tylko woda. Wiedziałem, że wszystkiego się nie pozbyłem- ale jednak. Po czterech godzinach pojawił się ból głowy, taki sam jak na drugi dzień po libacji. Skłon i Duże ŁaŁ. Czekałem na dalsze objawy typu: wymioty, biegunka, ból brzucha- na szczęście nic. Minęło ponad dwadzieścia godzin i wszystko wróciło do normy. Teraz jakoś odechciało mi się grzybków...
  • 3935 / 210 / 878

Tak dla jasności w kwestii
Veramid pisze:
Odkopałem post użytkownika: Pokolenie Ł.K, że można pomylić Łysiczkę z Hełmówką jadowitą.
- żeby te grzyby pomylić, to trzeba by się naprawdę bardzo postarać. Normalnie nigdy by mi do głowy nie przyszło, że można( no bo sam zobacz, jak wygląda jedno a jak drugie..) , ale biorąc pod uwagę, jakie okazy ludzie wstawiaja w wątku z pytaniami, doszedłem do wniosku, że chyba jednak owszem. :rolleyes:
Użytkownik nieaktywny
  • 561 / 10 / 0

Jedno zdjęcie z wyświetlonych mnie zmyliło. Na szczęście mam się dobrze, nie wiem niestety co to było i obiecałem sobie po tym zatruciu, że na grzybki nie spojrzę. No ale znowu kusi, bo przecież sezon się zaczął a klony i trampek się znudziły. W mocniejsze opiaty nie chce wchodzić bo ze mnie nie wyjdą. Znowu zaczynam się dokształcać...
  • 3935 / 210 / 878

https://hyperreal.info/info/nie-lysiczk ... zi-czesc-i
Uśredniając dane z raportów zbieraczy, możemy wysnuć wniosek, że okolica połowy października jest zazwyczaj jeśli nie szczytem, to przynajmniej początkiem łysiczkowych wysypów. Multum jest źródeł — pisanych, obrazkowych i filmowych — z których można dowiedzieć się jak łysiczka wygląda, gdzie i kiedy występuje oraz wszelkich innych rzeczy, których uwzględnienie zwiększa nasze szanse łowieckiego sukcesu. Pomimo tego jednak, przeglądając nasz forumowy wątek służący do upewniania się w kwestii identyfikacji okazów, ciągle widujemy w nim zdjęcia tych samych kilku gatunków grzybów, które z łysiczką lancetowatą wiele wspólnego nie mają. Wyciągnęliśmy z tego wniosek, że początkującym zbieraczom przydać może się syntetyczne i odpowiednio zilustrowane zestawienie gatunków, które mogą być i bywają mylone z łysiczką.
Użytkownik nieaktywny
  • 561 / 10 / 0

pokolenie Ł.K. pisze:
https://hyperreal.info/info/nie-lysiczk ... zi-czesc-i
Uśredniając dane z raportów zbieraczy, możemy wysnuć wniosek, że okolica połowy października jest zazwyczaj jeśli nie szczytem, to przynajmniej początkiem łysiczkowych wysypów. Multum jest źródeł — pisanych, obrazkowych i filmowych — z których można dowiedzieć się jak łysiczka wygląda, gdzie i kiedy występuje oraz wszelkich innych rzeczy, których uwzględnienie zwiększa nasze szanse łowieckiego sukcesu. Pomimo tego jednak, przeglądając nasz forumowy wątek służący do upewniania się w kwestii identyfikacji okazów, ciągle widujemy w nim zdjęcia tych samych kilku gatunków grzybów, które z łysiczką lancetowatą wiele wspólnego nie mają. Wyciągnęliśmy z tego wniosek, że początkującym zbieraczom przydać może się syntetyczne i odpowiednio zilustrowane zestawienie gatunków, które mogą być i bywają mylone z łysiczką.

Naprawdę fajnie się czytało i oglądało. Na pewno nie raz jeszcze zajrzę do tego artykułu. Spotkałem chyba wszystkie opisane grzybki. Polecam wszystkim niedoświadczonym zbieraczom.
Wróć do „Grzyby”
Na czacie siedzi 47 uczestników Wejdź na czata