Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 31 • Strona 3 z 4
  • 1974 / 520 / 0
Były jakieś badania, że kawa zwiększa kortyzol, czyli zwiększa stres. Z mojego doświadczenia gdy cierpiałem na ostrą nerwice lękową, kawa potęgowała lęk zdecydowanie. Nie polecam picia kawy w trakcie/przed stresującymi wydarzeniami. :ręka:
jak nie chcesz nie musisz wpierdalać
:tabletki: :świnia:
  • 376 / 43 / 0
Dużo ludzi pisze, że przy nerwicy lękowej np picie piwa na noc im pomaga "zapomnieć o nerwach i lęku".
Z tego co ja rozmawiam i obserwuje ludzi to picie kawy i picie alkoholu znacznie nasila objawy nerwicy lękowej. Podobnie jest z ziołem - ludzie dostają jakiś paranoi i jazd.
Ale to już przeczy samemu sobie. Albo się leczysz albo ćpasz. Jak ktoś na okres leczenia nie potrafi odstawić używek to raczej kuracja będzie nieudana.
nie wierzcie w farmazony...
i dzieciakom piszącym "XD" w co drugim zdaniu... :kotz:
  • 1 / / 0
Mi kawa nakręca lęki, potrafię się zacząć trząść i nie oddychać chwilami albo glosno i płytko, efajki nic nie robią, natomiast po zwykłych fajkach plus zestawie moich leków( paroksetyna propranolol olanzapina) jest mi trochę niedobrze i delikatnie się gorzej się czuje, jakby słabiej
  • 2237 / 379 / 0
Związek jest oczywisty. Nakręca i wprowadza niepokój.
  • 164 / 19 / 0
Inni unikają jak ognia dla mnie zero wpływu, znaczenia.
Ja bardziej mam stany lękowe przewlekle. Z górki trzeba zejść jak i na górkę trzeba wejść- pamiętaj ,że wszystko minie :papieros: :D
Substancje psychoaktywne powinny być dodatkiem do życia a nie na odwrót.
W innym przypadku będziesz wzywał pomocy głosem szopa pracza czego osobiście nie życzę lol
---- :korposzczur: -----
  • 231 / 41 / 0
Przy nerwicy lękowej nie mogłam ani pić kawy, ani palić papierosów bo momentalnie nasilały mi się lęki i chore wkręty.
Uwaga! Użytkownik Ratnehap jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1 / / 0
Tak i tak.
nikotyna i kofeina potrafią nasilać u mnie lęki. Z kawą bywa różnie, czasem po jej wypiciu czuję się normalnie, czasem mi niedobrze, a czasem wszystko mi się trzęsie, więc teraz jestem ostrożna.
nikotyna w ciągu dnia działa raczej ok, chociaż dziwne jest to, że codziennie po obudzeniu mam ochotę na bucha, a jednak gdy to zrobię, często zaczynam nagle czuć niepokój...
Chyba muszę to rzucić.
  • 3 / / 0
jak pisał @blokowiska666, kawa podnosi kortyzol, ale też adrenalinę i noradrenalinę, co prowadzi do nasileń stanów lękowych. po 3-4 dniach od odstawienia (u mnie przyjamniej) wszystko wraca do normy, ale pierwsze dwa dni to masakra
  • 389 / 99 / 4
kofeina nasila u mnie lęki, podobnie papieros zapalony bezpośrednio przed sytuacją stresową. Natomiast zapalenie po sytuacji stresowej pozwala mi szybciej się wyciszyć.
Just a perfect day, you made me forget myself
I thought I was someone else, someone good
  • 9 / / 0
Choruje na nerwice natręctw od kilku lat i szczerze mówiąc, gdy zacząłem palić (wcześniej praktycznie w ogóle nie paliłem, papierosy mnie strasznie klepały) zauważyłem, że moja nerwica na chwile jakby znikała nie w 100%, ale inaczej to wyglądało niż wcześniej. Uważam, że dzięki papierosom udało mi się ją zwalczyć, ale niestety tylko na kilka miesięcy, bo kilka tygodni temu zauważyłem pierwsze objawy nerwicy.
ODPOWIEDZ
Posty: 31 • Strona 3 z 4
Artykuły
Newsy
[img]
Ten napój to hit w USA. Sprzedaż rośnie jak szalona, alternatywa dla drinków

Rewolucja na rynku napojów trwa – Amerykanie coraz częściej sięgają po napoje z THC zamiast po alkohol. To już nie nisza, a branża warta setki milionów dolarów, która zmienia oblicze rynku spożywczego i wywołuje poruszenie wśród regulatorów.

[img]
Marihuana zmniejsza pragnienie alkoholu u osób pijących dużo – Nowe badania finansowane przez rząd

Czy marihuana może pomóc osobom pijącym dużo alkoholu pić mniej? Nowe badanie przeprowadzone w USA sugeruje, że tak – i to z zaskakująco prostego powodu. Osoby, które sięgały po marihuanę tuż przed alkoholem, piły wyraźnie mniej i miały mniejsze łaknienie.

[img]
Ayahuasca a zdrowie psychiczne: Przełomowe wyniki największego badania

Badanie opublikowane w prestiżowym ournal of Psychoactive Drugs objęło ponad 7,500 uczestników z całego świata i wykazało, że częste używanie ayahuaski wiąże się z niższym poziomem stresu psychicznego oraz wyższym poczuciem dobrostanu. Kluczowe okazały się takie czynniki, jak intensywność doświadczeń mistycznych, wglądy osobiste oraz wsparcie społeczności. W tym artykule przedstawimy kluczowe wyniki badania oraz wyjaśnimy, dlaczego ayahuasca budzi tak duże zainteresowanie naukowców i osób szukających alternatywnych terapii.