Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 2218 • Strona 1 z 222
  • 56 / 1 / 0
Witam. Ostatnio przeglądając oferty sklepów etnobotanicznych natrafiłem na pewne nowości - w coffeshopie pojawiły się prawdopodobnie wcześniej nie znane mieszanki:) Zupełnie naturalne i legalne. Druids elixir - ekstrakt płynny, z między innymi ; kanny i heimi, skullap i jakiejś nie znanej mi roślinki. energetyczny power max w kapsułkach - Ekstrakt z Lepidium Meyenii, Morinda Citrifolia, Spirulina Platensis, Tribulus Terrestris. Ciekawy tajfun -proszek z yopo, co może być ciekawą propozycją jeśli jest to ekstrakt dobrej jakości...;) Pojawiło się jeszcze kilka innych - ale znając życie, ich cene i skład nie można się wiele po nich spodziewać. Co o tym sądzicie?
  • 113 / / 0
Nieprzeczytany post autor: mrx »
Naprawdę ciekawa propozycja, chyba jedyne takie mieszanki w polskim sklepie.

Druids Elixir - mieszanka w postaci napoju zawiera dużo roślin "relaksujących" także pewnie jakieś mocnej "bani" się po tym spodziewać nie można. Ale na pewno będzie chiloutowo działao.

Final Fantasy - zawiera ekstrakt z powój Ipomea Convolvuvalceae czyli LSA. Nie wiem jak wypada w porównaniu z Druids Fantasy, jednak Final Fantasy jest troche tańszy.

Love - afrodyzjak za niewielką cene.

Power i Power Max - jak po nazwie można wywnioskować mieszanka dająca kopa. Czyli działająca stymulująco.

Relax - Co do tego to ciężko powiedzieć jak mocno to bezie działało. Ale użyte tam rośliny w postaci suszu działają raczej na granicy placebo

Taifun - chyba najciekawsza mieszanka. Jest to tzw. tabaka Vilca, blisko spokrewniona z Yopo. Miesznaka zawiera ekstrakt Anandenanthera Colubrina oraz tlenek wapnia który jest zasadą i polepsza wchłanianie substancji przez śluzówkę nosa.

Nie próbowałem tych mieszanek ale wg mnie najciekawsze z nich to Final Fantasy oraz Taifun
"Marzę o wolnej Polsce, w której nikt nie sprawdza, czy zupę sobie solę, cukrzę czy dosypuję do niej marihuany. Bo to moja prywatna zupa..."
Janusz Korwin-Mikke kandydat na prezydenta RP
  • 56 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: nowadays »
Przeglądam co jakiś czas wybrane sklepy etnobotaniczne, i jakieś 2 tyg temu nie było jeszcze tych mieszanek, więc musi być to zupełna nowość;)

Zgadzam się, zdecydowanie final fantasy i taifun będzie najcekawszą propozycją z tych mieszanek;) ciekawi mnie również druids elixir, kanna działa powyżej poziomu placebo, działanie skullap też można odczuć, szczególnie ekstraktu, do tego jeszcze dwie kolejne roślinki wyekstraktowane i postać płynna, działanie również może być interesujące, tylko troche tego mało... ;)

Połączenie damiany i triubulusa na pewno zadziała erotyzująco;)

power i power max też powinien dawać kopa i polepszać samopoczucie;)
  • 20 / / 0
Nieprzeczytany post autor: BadCat »
te sklepy etnobotaniczne sa w internecie czy jakieś takie sklepy stacjonarne? bo nie wiem jak i gdzie kupić te mieszanki
Uwaga! Użytkownik BadCat nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 56 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: nowadays »
badcat, w temacie masz link do strony;) Kuba, jak to jest z tymi mieszankami to nie wiadomo dopóki ktoś ich nie przetestuje:) ;p

sklep w którym je można dostać mogę pochwalić, parę razy zamawiałem z niego ziółka, a za swoich czasów szałwię i było wszystko pierwsza klasa - jak jest teraz nie mam pojęcia;) myśle że jeśli są to naprawdę ekstrakty to powinny działać w tych mieszankach na poziomie znacznie powyżej placebo;)
  • 113 / / 0
Nieprzeczytany post autor: mrx »
Ja myślę że to jest coś typu Druids Fantasty czyli oparte na ekstraktach. trzeba będzie przetestować działanie tych mieszanek i wtedy się to oceni.
A co do sklepu tez zamawiałem z niego różne rośliny i jest godny polecenia!
"Marzę o wolnej Polsce, w której nikt nie sprawdza, czy zupę sobie solę, cukrzę czy dosypuję do niej marihuany. Bo to moja prywatna zupa..."
Janusz Korwin-Mikke kandydat na prezydenta RP
  • 56 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: nowadays »
nmzc;) ja próbowałem z tego sklepu kilku ziółek, ostatnie zamówienie realizowałem ponad pół roku temu takze jak jest teraz nie wiem ;)
  • 25 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Prince »
Mam pytanie dotyczące Taifuna a dokładniej zawartej w nim Anandenanthera Colubrina możecie mi przybliżyć jej działanie bo nie doszukałem się info na temat działania tej roślinki jedynie że jest psychoaktywna.
  • 2129 / 27 / 0
Anadenanthera Colubrinato to gatunek blisko spokrewniony z Yopo. Na wikipedii piszą, że zawiera znaczne ilości alkaloidów, pochodnych beta-karboliny i tryptamin, między innymi bufoteninę (w największym stężeniu), DMT i 5-MeO-DMT[1][2]
Toksyczna chemia z 15 metrów
  • 25 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Prince »
Wg Wikipedii 5-MeO-DMT i Bufotenina powodują min. zmiany percepcyjne, euforie i wyostrzenie zmysłów więc małe dawki taifuna dawały by takie lekkie efekty i krótkie w działaniu? Ponieważ nie czuje się gotowy na wystrzelenie w inny wymiar z pełną mocą DMT.
ODPOWIEDZ
Posty: 2218 • Strona 1 z 222
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.