...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 2 z 2
  • 70 / 18 / 0
Po pierwsze, 3-4 dni po odstawce to zdecydowanie za mało. Jeśli bierzesz w ciągu, to moim zdaniem tak ze 2 tygodnie bezpiecznie odczekać. No minimum tydzień, ale można zaliczyć spore nasilenie skręta i się zrazić. No i druga kwestia - jeśli masz tak uży problem z utrzymaniem abstynencji, to nie wiem czy warto brać nalteks. Jednak głody psych. osłabia jeśli już, to nieznacznie. Chcąc się przebić ryzykujesz w najlepszym razie silne objawy abst., w najgorszym depresję oddechową. Trudno to kontrolować. Ja za pierwszym razem wzięłam po 2 dniach przerwy od naltreksonu - 20 mg na start - 0 efektu, więc podbijałam do nie wiem dokładnie ilu, ale coś koło 60 mg. Miałam ochotę na kolejne dorzutki, a jednak po 4 mc abstynencji 100 mg i.v. wydaje się być kiepskim pomysłem...

Co do obniżonego nastroju po Nalteksie - ja nie zauważyłam takich skutków ubocznych. początkowo wręcz poprawa nastroju, później w zasadzie bez wpływu, tak negatywnego, jak pozytywnego. Trzeba przetestować na sobie.
  • 10 / 2 / 0
Cześć.
Jestem ponad 2 miesiące po detoksie z opiatów. Wczoraj poleciałem trochę z koko, finalnie rano na poprawę nastroju zjadłem 2 paki thio 16. Jest ryzyko że będę musiał wziąć dziś lub jutro pół tab naltreksonu. Czy po 2 miesięcznej abstynencji od opio nie licząc tej niewielkiej kody odczuje efekty odstawienne po blokerze?
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 2 z 2
HyperTuba dodaj film
Newsy
[img]
Medyczna marihuana długoterminowo poprawia jakość życia pacjentów

Australijscy medycy mówią, że pacjenci, którym przepisano medyczną marihuanę, mogli liczyć na poprawę ogólnej jakości życia związanej ze zdrowiem, a także zmniejszenie zmęczenia i zaburzeń snu przez okres jednego roku. Lęk, depresja, bezsenność i ból również ulegały osłabieniu.

[img]
Psychodeliki mogą odwracać zmiany neuroimmunologiczne wywołujące strach — nowe badania

Czy psychodeliki mogą być kluczem do leczenia zaburzeń lękowych i depresyjnych? Najnowsze badania sugerują, że ich rola sięga znacznie dalej niż zmiana percepcji. Naukowcy z Mass General Brigham odkryli, że psychodeliki mogą regulować interakcje pomiędzy układem odpornościowym a mózgiem. To przełom, który może odmienić podejście do leczenia depresji, lęku i chorób zapalnych.

[img]
Prof. Marcin Wojnar o alkoholach 0%: Piwo bezalkoholowe podtrzymuje mechanizmy uzależnienia

Coraz więcej osób sięga po piwo bezalkoholowe, wierząc, że to zdrowy wybór. Czy na pewno? Prof. Marcin Wojnar tłumaczy, dlaczego „zerówki” mogą być poważnym zagrożeniem – zapraszamy do przeczytania wywiadu.