Rooty, keyloggery i zdalna administracja
Konta, podpisy i tania sensacja
Logi, podsłuchy i w podświadomość wkręty
Czy to fakty czy pozory ?
Życie czy przekręty ?
Eskapizm
trochę o tyraminie:
"Inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) należą do leków, których zażywanie – ze względu na wysokie ryzyko interakcji z pożywieniem – wymaga ścisłej kontroli diety.
Monoaminooksydaza (oksydaza monoaminowa, MAO) jest enzymem katalizującym proces oksydatywnej deaminacji amin biogennych, w tym tyraminy powstającej z rozkładu białek długo przechowywanej lub fermentującej żywności. W związku z tym inhibitory MAO pośrednio hamują także metabolizm tyraminy, podnosząc jej poziom we krwi. Zwiększenie stężenia tyraminy w osoczu może skutkować podwyższeniem ciśnienia krwi, a w ciężkich przypadkach może nawet prowadzić do przełomu nadciśnieniowego. Jego groźnym powikłaniem może być niedokrwienie serca i krwotok wewnątrzczaszkowy. Inne objawy niepożądane związane z zahamowaniem metabolizmu tyraminy to: bóle głowy, migreny, fotofobia, mdłości, wymioty, uczucie kołatania serca lub sztywność karku.
Do grupy leków wchodzących w interakcje z tyraminą zaliczamy leki przeciwdepresyjne, takie jak: fenelzyna, tranylcypromina, moklobemid, a także stosowany w bakteryjnych zakażeniach żołądkowo-jelitowych furazolidon oraz stosowany w terapii gruźlicy izoniazyd.
Pacjenci stosujący leki z grupy inhibitorów MAO powinni unikać spożywania znaczniejszych ilości pokarmów zawierających tyraminę, ponieważ akumulacja tego związku może doprowadzić do niebezpiecznego wzrostu ciśnienia tętniczego.
Tyramina a migreny
Jak tyramina wpływa na ból głowy? Podwyższenie stężenia tyraminy we krwi powoduje wzrost ciśnienia. W efekcie naczynia krwionośne najpierw gwałtownie się kurczą, a potem rozszerzają. A gwałtowne podniesienie poziomu ciśnienia tętniczego powoduje ból migrenowy. Tyramina kumuluje się u osób o zaburzonym funkcjonowaniu enzymu, który ją rozkłada. Enzym ten nazywany jest monoaminooksydazą (MAO). Gdy podwyższa się stężenie tyraminy we krwi, dochodzi w organizmie do tak zwanego przełomu nadciśnieniowego i występuje silny, migrenowy ból głowy. U niektórych osób dochodzi do tego kołatanie serca. W skrajnych przypadkach taka sytuacja może doprowadzić do zapaści a nawet śpiączki."
/Pogłoski o moim permie są stanowczo przesadzone/
Edit: Spoko, ja wiem, że Ty wiesz. :-) Za dużo noradrenaliny powstaje z takiego połączenia. Sztuczny stres i lęk. Przełom nadciśnieniowy może prowadzić do śmierci. Jesteś zbyt inteligentna, żeby zrobić sobie krzywdę. Inna sprawa, że naćpany albo najebany człowiek nie myśli. Sam zaliczyłem kilka ryzykownych sytuacji. Na drugi dzień cieszyłem się, że mam więcej szczęścia niż rozumu. :-)
Rooty, keyloggery i zdalna administracja
Konta, podpisy i tania sensacja
Logi, podsłuchy i w podświadomość wkręty
Czy to fakty czy pozory ?
Życie czy przekręty ?
Eskapizm
600 mg moklo+ 120 mg pseudoefedryny + w chuj czekolady i w ogóle wyjebane na dietę = ( u mnie) cisnienie 230 i mega helikopter w głowie.Ludzie uważajcie.
/Pogłoski o moim permie są stanowczo przesadzone/
Ja po kilku połączeniach stymulantów, suplementów i alkoholu po prostu zdałem sobie sprawę, że kiedyś przesadzę. Taka durna iluzja, że jesteś niezniszczalny. Młody, myślący, kontrolujesz sytuację, masz wiedzę itd. Każdemu zdarzy się przecenić własne możliwości. Potem budzisz się. Nie pamiętasz skąd się tam wzięłaś i po co. Brak telefonu czy dokumentów i pustka w pamięci. Potem moralniak i roztrząsanie czy coś się stało czy sam sobie to dopisałem. Do tego problemy z utrzymaniem się na nogach, układem oddechowym i serce wyskakujące do gardła albo bijące bardzo wolno i ciężko. Nie taki zwykły zjazd. Złudzenia.
Rooty, keyloggery i zdalna administracja
Konta, podpisy i tania sensacja
Logi, podsłuchy i w podświadomość wkręty
Czy to fakty czy pozory ?
Życie czy przekręty ?
Eskapizm
Ja odstawiam dzis w pizdu ten lek.
Jednak nadszedł czas, aby przestać się łudzić. Nie ma leków na rzeczywistość. Pozostaje mi praca nad sobą.
Inteligentna bezsprzecznie.
qiuru18 pisze: Zrozumiałem już to dawno,dobra praca nad sobą przynosi rezultaty lepsze niż leki ,dzisiaj kiedy biorę jakiś lek (zostało mi sporo z przeszłości) to czuje się ograniczony w dedukcji i zasobach mojego umysłu :
/Pogłoski o moim permie są stanowczo przesadzone/
Nazywajmy rzeczy po imieniu - 600mg moklaru to po prostu ćpanie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut_ekranu_z_2025-01-17_11-55-24.jpg)
„Wokół marihuany medycznej wciąż jest wiele stereotypów, a największą bolączką jest dezinformacja”
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/receptomat_og_image.png)
W marcu wyraźne odbicie. 88 tys. recept z receptomatów na medyczną marihuanę i opioidy
Ostatni kwartał przyniósł spadek liczby recept wypisywanych na leki kontrolowane, choć w marcu odnotowano odbicie, wyraźne zwłaszcza w przypadku medycznej marihuany - informuje w środowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/image-1-1038x692.png)
Największa w historii analiza potwierdza: marihuana skuteczna w leczeniu objawów nowotworowych
W ciągu ostatnich miesięcy świat nauki zyskał dostęp do największej metaanalizy dotyczącej zastosowania marihuany w terapii nowotworów, przeprowadzonej przez Whole Health Oncology Institute we współpracy z The Chopra Foundation i opublikowanej w prestiżowym czasopiśmie Frontiers in Oncology. Wyniki są jednoznaczne – istnieje przytłaczający konsensus naukowy, że medyczna marihuana skutecznie łagodzi objawy choroby nowotworowej i poprawia jakość życia pacjentów.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.