Mix nieznanych pestek

Relacje z uprawy proszę zamieszczać tylko w tym dziale

Moderator: Konopia

Posty: 376 Strona 1 z 38
Rejestracja: 2014
  • 6564 / 712 / 0


Zakładam temat, choć nie ma jeszcze ani jednego zdjęcia : )

Pestki to mix wydłubanych z różnych tematów (wszystkie były dobre). Niestety żadnej nie znam z nazwy.

Byłem dziś na moim najlepszym spocie wykopać kilka dołków. Kupiłem 20 L ziemi https://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-och ... ,l385.html

Mieszanka torfu, piasku, perlitu, kory przekompostowanej, nawozu (PH 5.5-6.5).

Zmieszałem to z glebą ze spotu (gliniasto-piaszczysta) w proporcji 60% : 40% na korzyść kupionej oraz styropianem (2 garści na dołek). Na spód dałem kermazyt. Do tego trochę drobnych kamieni.

Łącznie dziś wykopałem 4 dołki, do każdego wsadzając po 2 pestki (od wczoraj rano na mokrym waciku). Wszystko solidnie podlałem czystą wodą z potoku, bo w kwietniu były raptem 2 deszczowe dni (a właściwie 1, bo drugi, to było 30 minut burzy). Na wierzch położyłem korę z sosny - żeby ziemia tak się nie nagrzewała i wolniej oddawała wilgoć (a przynajmniej tak jak to widzę, że zadziała).

Nasłonecznienie jest tam dobre - lepsze, niż miałem ostatnio. Usunąłem tyle przeszkód (krzaków zasłaniających słońce), ile mogłem bez gołymi rękami. Wrócę tam jeszcze z siekierą / piłą.

Myślę, że za tydzień / 2 pojawią się pierwsze fotki. Z następnym wysiewem czekam, aż temp. w nocy przestanie spadać poniżej 10C (czyli pewnie początek maja).
Rejestracja: 2014
  • 6564 / 712 / 0


Dziś wykopałem kolejne 3 dziury na moim najlepszym spocie. Usunąłem kilka zasłaniających krzaków i podlałem zrobione wczoraj dołki.
Po drodze odwiedziłem spoty, gdzie siałem wcześniej. Dziś pokazało się kilka nowych roślinek, a już straciłem nadzieję : ) Na ostatnim spocie już nie podlałem (nie spodziewałem się zastać czegokolwiek). Na szczęście jutro i pojutrze ma być trochę deszczu.

Foty ze spotów, gdzie tylko przekopałem miejscową ziemię, i dodałem kermazyt + styropian + trochę drobnych kamyczków. Mam nadzieję, że ostatnia nie padnie z pragnienia do najbliższego deszczu.

EDIT
W nocy przeszło kilka burz i spadło dużo deszczu. Ostatnia roślinka powinna zatem dać sobie radę. Mam nadzieję, że w przyszły weekend zastanę dużo więcej małych konopek : )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Amerykański sen, opioidowy koszmar

Wypisywane w Polsce drżącą ręką opioidy, w USA przez co najmniej ostatnie dziesięciolecie leczyły bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa, przeciążone kolana, a nawet dolegliwości związane z wyrzynaniem się zębów mądrości. To nie mogło się skończyć dobrze.

33-latek z Jastrzębia podczas spaceru z żoną znalazł na ulicy dopalacze i je zażył

33-latek z Jastrzębia podczas spaceru z żoną znalazł na ulicy dopalacze i je ...zażył, po czymstracił przytomność.
Rejestracja: 2014
  • 6564 / 712 / 0


Dziś po 11 poszedłem po kolejne 20 L ziemi (nie pamiętam jakiej - uniwersalna). Zawlokłem na spot, gdzie były już przygotowane w zeszłym tygodniu 3 dołki. Na dno kermazyt a ziemię zmieszałem 3:1 ze "spotową", rozdrobnionym styropianem i drobnymi kamykami (garść na dołek). Wsiałem wykiełkowane 4 pestki, które znalazłem w aktualnym temacie (nota bene wyśmienitym - może nie dojść) + wsadziłem kilka pestek zgromadzonych dużo wcześniej w dołki, z których do tej pory nic nie wyszło. Do każdego dołka trafiła pałeczka z nawozem na bazie kloca (taka SR). Łącznie ponad 3 godziny roboty w pełnym słońcu. Jutro muszę kupić jakąś siekierę i powycinać trochę na najlepszym spocie (gdzie mam najwięcej dołków). Planuję jeszcze kilka wykopać w miejscu, gdzie słońce jest cały dzień (tylko muszę zrobić rekonesans).

Poza ostatnimi wyszło z ziemi jeszcze kilka nowych sztuk, a jedno maleństwo przepadło (roślinka #2 - i tak była w słabym miejscu - nie wiem, co mnie natchnęło tam sadzić...). Póki co wszystko jest jeszcze małe i niestabilne. Za tydzień wyrośnie nowa partia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2014
  • 6564 / 712 / 0


Dziś wycinałem (piłą ręczną) gałęzie / krzaki / drzewka, które zasłaniały słońce na moim "głównym" spocie. Zrobiło się dużo jaśniej i przestrzenniej, a to, co zostało ścięte wylądowało jako barykada wejścia na spot (północna strona).
Łącznie z dojściem na miejsce zajęło mi to 3.5 h - w pełnym słońcu bez picia, które przygotowałem w domu i zapomniałem zabrać. W drodze powrotnej wypiłem za to w Auchan 1.5 L mineralnej.

Złapałem nimfę kleszcza, których na 1 spocie jest chyba miliard. Do tego "turystyczna" opalenizna, przepocone ciuchy, pełno różnych leśnych badziewi (typu pajęczyna) we włosach i na ciele.... ciężka robota z takim outdoorem : )

Wyszły z ziemi nowe roślinki i nie chce mi się już numerować. Ponazywam, jak już się wyklaruje czołówka. Muszę jeszcze wyplewić wszystko w promieniu min. 30 cm od roślin na innych spotach, gdzie miejscowa flora napiera na nie niemal w oczach.

Mam jeszcze trochę pestek do rozsiania i cały tydzień wolnego przed sobą. Zrobię, co mam do zrobienia i planuję pokazywać się już raczej tylko na głównym spocie. Na pozostałe będę wpadał raz w miesiącu, bo ślady = 99% strata krzaków. Na główny spot bardzo ciężko dostać się z powodu powalonych drzew, które obrosły krzakami i stanowią naturalną barierę. Tam nie ma trawy do wydeptania.

Łącznie wyszło z ziemi jakieś 10, a na dniach spodziewam się przynajmniej 3-4 nowych. Zrobię jeszcze ze 3 dobre dołki, resztę pestek wrzucę tylko do przekopanej ziemi i koniec. Mam nadzieję, że przynajmniej 1 dorodny krzak uda się z tej pracy zebrać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2014
  • 6564 / 712 / 0


Kupiłem dziś kolejne 20 L (Ph nieco wyższe, niż ostatnio) ziemi i 7.5 L sproszkowanej kredy. Chciałem dolomit, ale był tylko pakowany po 20 L.
Zawlokłem to niemałym wysiłkiem na spot. Wykopałem 2 nowe dołki i zrobiłem mieszankę z kredą, styropianem i kamyczkami. Pozostałe dołki posypałem kredą (tak po 2 garści) i podlałem. Kredę kupiłem celem podwyższenia Ph (wcześniej kupowałem ziemię 5.5-6.5).
"Ściółkę" zrobiłem z kawałków kory sosny, białych kamyków (grys) i skorupek z jaj. Wydaje mi się, że dzięki temu ziemia będzie się mniej nagrzewać i wolniej oddawać wilgoć. Skorupki będą stopniowo dostarczać kilku cennych minerałów oraz pełnić rolę ochronną przed ślimakami. Wydaje mi się, że jak ślimak natrafi na coś ostrego, to się wycofa (chyba, że będzie zdeterminowany, żeby zjeść akurat konopie).

Po drodze widziałem kupkę kompostowanych iglaków - chyba wezmę trochę do woreczka i dam na dno następnych kilku dołków (w ramach eksperymentu).

Mój pierwszy (po drodze) spot, gdzie rosły 4 (teraz już 3) roślinki potwornie zarósł i zrobiło się ciemno. Tam jest może 2-3 h bezpośredniego słońca, tyle samo półcienia, a reszta dnia cień. Przeliczyłem się grubo. Podsypałem kredą, wbiłem pałeczkę z nawozem i podlałem. Następnym razem wpadnę może za 2 tygodnie, ale nie wiążę z tym spotem dużych nadziei.

Na innym spocie (w takim lasku, gdzie jest więcej krzaków, niż drzew) mam 1 roślinkę (dołek z dedykowaną mieszanką). Tam ze światłem jest dużo lepiej. Szanse są. Dołożę tam jeszcze ze 2 dołki.

Poza "głównym" spotem mam jeszcze spot na łące - słońce cały dzień. Rośną tam w tej chwili 3 roślinki. Planuję tam właśnie rozsiać resztę pestek (na większym obszarze). Zrobię może ze 3 dobre dołki, a pozostałym tylko przekopię ziemię i podsypię kredą.

Ciężka robota bardzo, ale frajda z tego rekompensuje trudy z nawiązką. Koszta póki co to tylko ok 35-40 zł.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2014
  • 6564 / 712 / 0


Dziś rozsiałem kolejnych 9 pestek, wykopałem 2 dołki (a właściwie przekopałem jeszcze raz stare) na łące (full słońca - rosną tam już 2 sztuki). Zrobiłem mieszankę 50 / 50 z ziemią "z worka" + standardowe składniki natleniające i podwyższające Ph. Łąka zarasta strasznie szybko i za 2 tygodnie będzie tam chwastów po pas. Trzeba się spieszyć, bo nie planuję tam zbyt często chodzić. Powrzucałem po 2 pałeczki z nawozem, podlałem (wszystkie, bo nie pamiętam, kiedy ostatnio padało) i wyplewiłem trochę dookoła.

Jutro planuję pozmieniać nieco krajobraz na głównym spocie - tzn kupić siekierę / piłę i pościnać ile dam radę. Jedna taka gałąź to 2h pełnego słońca więcej. Boję się tylko, żeby mnie nikt nie wypatrzył / nie usłyszał... Spot jest świetnie ukryty i szkoda byłoby go spalić.
Przyniosłem tam trochę tego kompostu z iglaków i rozkruszyłem na powierzchni (co widać na fotkach). Do nowych dołków poszedł na spód.

Na waciku kiełkuję od rana kolejną porcję pestek. Zastanawiam się nad kupnem ok 6 automatów. To jednak ok 70 dni od wykiełkowania do zbiorów - okoliczne łąki z łatwością ukryją 6 automatów przez czerwiec i lipiec. Muszę tylko zrobić rozeznanie, skąd zamawiać (ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia i może polecić?)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2017
  • 102 / 4 / 0


Sam nie zamawiałem ale czytałem dużo pozytywnych opiniio sklepie THC-THC, mają też fajne promocje. W najbliższym czasie zamówię parę nasionek i zrobię fotorelacje.
Rejestracja: 2013
  • 118 / 5 / 7


Co roku zamawiam automaty z ganjafarmera i jeszcze się nie zawiodłem. Wszystkie mi zawsze kiełkowały, ale sadziłęm nie więcej niż kilka krzaków. Często mają tam dobre promocje, jak trochę poczekasz to zawsze coś trafisz :)

Pozdrawiam
Rejestracja: 2014
  • 6564 / 712 / 0


Dzięki za sklepy - porównam oferty, poczytam o bezpieczeństwie takiej transakcji i chyba zamówię 6-9 sztuk. Jeszcze nie wiem, czego... wybór przyprawia o zawrót głowy. Chciałoby się zamówić 90% katalogu.

Dziś zawlokłem 10 L ziemi do paproci (6.0-6.5), popracowałem nad krajobrazem (spiłowałem kilka gałęzi i małe drzewo). Da to może ze 2 h dodatkowego słońca, którego tam niestety nie ma za wiele. Jutro przyjdę tam o innej porze i sprawdzę, co można jeszcze spiłować.

Na łąkach 2 roślinki wyrosły może 2cm i skupiły się na liściach. Jutro tam właśnie zamierzam kopać dołki i siać. Teren jest dość spory i można zrobić ze 2-3 skupiska po 3-4 dołki. Znowu wrócę spalony słońcem, spocony i zmordowany, ale satysfakcja rekompensuje trudy.

Póki co wiele się nie dzieje. Mam nadzieję, że w połowie maja będzie już czym się chwalić : )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2014
  • 6564 / 712 / 0


More.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Posty: 376 Strona 1 z 38
Wróć do „Fotorelacje”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości