Mix nieznanych pestek

Relacje z uprawy proszę zamieszczać tylko w tym dziale

Moderator: Konopia

Posty: 376 Strona 38 z 38
Rejestracja: 2014
  • 6494 / 703 / 0


^
Pamiętam, że w tym sezonie na uprawę napalił się jeden gość z tego forum. Przygotował elegancko ziemię na spocie i zamówił pestki automatów właśnie ze sklepu, o którym piszesz.
Być może to wina krążka torfowego, który kupił do kiełkowania, ale pestki nie wykiełkowały.
Poczytaj na forum, jakie sklepy polecają ludzie. Ja nie mam jeszcze doświadczenia z żadnym (pestki miałem wydłubane z tematów :)).

Też myślę, że mam "rękę" do roślin, a poza tym sprawia mi to wielką frajdę.
Odmian, które wymieniłeś nie znam. Czym kierowałeś się w wyborze? Przejrzałem je i moim zdaniem są dobre na start (nawet w opisach jest o tym mowa).
Rejestracja: 2017
  • 2 / / 0


Przygotował elegancko ziemię na spocie i zamówił pestki automatów właśnie ze sklepu, o którym piszesz.
Być może to wina krążka torfowego, który kupił do kiełkowania, ale pestki nie wykiełkowały.
Ja także w 2017 zamówiłem 3 pestki Royal Dwarf z RQS właśnie z tego sklepu na swoją pierwszą uprawę out. Pestki kiełkowałem na wacikach i niestety również nic z tego nie wyszło - po prostu kiełek zwyczajnie się nie pokazał w żadnej z nich. Podobno automaty mają twardszą skorupkę i czasem trzeba im pomóc i lekko ją nadkruszyć (ten zabieg ma nawet jakąś swoją nazwę), ale w moim wypadku niestety nic to nie dało - wyglądało jakby środek pestki zgnił, tak więc najprawdopodobniej były trefne. Tak więc również przestrzegam :finger: .

Europejski Raport Narkotykowy 2019 – najważniejsze wnioski

Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii wypuściło coroczny raport na temat trendów narkotykowych w krajach Unii Europejskiej, Norwegii i Turcji. Oto najważniejsze wnioski.

Australijscy celnicy znaleźli kokainę w koparce

Podejrzenia celników wzbudziła koparka przysłana do Australii z RPA. Z tego kraju raczej rzadko sprowadzany jest sprzęt budowlany.
Rejestracja: 2014
  • 6494 / 703 / 0


Też czytałem, że mają grubszą skorupkę, ale w większości przypadków skutkuje to tylko nieco dłuższym kiełkowaniem.
Gdyby ktoś czytał ten post, a zajmuje się "produkcją" pestek na własne potrzeby, to ja zawsze chętnie przyjmę kilka sztuk ;)
Rejestracja: 2018
  • 3 / 1 / 0


Wybierałem je intuicyjnie i też dużo patrzyłem na opisy, czas kwitnienia.
Czytałem parę wątków na forum i kilka osób polecalo stronę. Myślę, że zawsze jest jakiś procent niepowodzenia przy wzroście lub przy kiełkowaniu i się z tym liczę. Oczywiście najlepiej by było gdyby wszytkie te procesy przeszły bezproblemowo, ale no życie.

Chętnie sprawdzę jeśli ktoś podeśle inny seedbank :)
Rejestracja: 2007
  • 456 / 18 / 0


Opisy opisami fakty faktami. Poczytaj relacje ludzi którzy mają doświadczenie i ich opinie o danej odmianie. I zwróć uwagę że wiele seedbankow ma takie same nazwy ale inne geny.
Rejestracja: 2014
  • 6494 / 703 / 0


Moim zdaniem odmiany na pierwszą uprawę to sprawa drugorzędna. Spróbuj wybrać pestki z różnych seedbanków (mylisz seedbank ze sklepem - THC-THC to sklep, który oferuje pestki z różnych seedbanków - np z dutch-passion, Royal Queen Seeds...).
Jeśli masz już na oku dobry spot, zastanów się nad zakupem również pestek nieautomatycznych. Cykl życia jest 2 x dłuższy, ale potencjalne plony nawet 10 x wyższe. Pełnosezonowe odmiany wybaczają wiele błędów, których automaty nie wybaczają. Ja np miałem krzak, który raz przesadzałem (bezpośrednio z gleby), 2 razy został zmasakrowany przez sarny (wyrwany z korzeniami) a i tak rósł pięknie, aż pewnego dnia przyszli złodzieje i wyrwali (dopiero zaczynał kwitnąć).
Posty: 376 Strona 38 z 38
Wróć do „Fotorelacje”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości