Muszkatołowiec korzenny (Myristica fragrans) – metody podania, opisy działania, przepisy kulinarne
Więcej informacji: Gałka muszkatołowa w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 8 • Strona 1 z 1
  • 280 / 26 / 0
Ostatnio zainteresowałem się innymi sposobami uzyskania gałkowego haju. Myślałem nad olejkiem z gałki muszkatołowej, ale jest on dość drogi, a szansa znalezienia takiego z dużą ilością mirystycyny jest wielką niewiadomą. Nie jest też on dostępny powszechnie w sklepach miejskich. Za to udało mi się zakupić olej z nasion pietruszki, po wsadzeniu go do lodówki i próbie organoleptycznej mogę stwierdzić, że nie zawiera on apiolu, ale zawiera za to mirystycynę. Zawartość olejku eterycznego w samym oleju to 2,9g na 100g produktu z czego 100ml kosztuje 22,50 zł. Podliczając cenę z olejkiem gałkowym wydaje się to dość opłacalne - 7g olejku gałkowego kosztuje trochę więcej, z czego maksimum mirystycyny to jakieś 15% (ok 1g). Za to w olejku eterycznym z pietruszki zawartość może wynosić nawet 75%.

Sam "haj" jest dość słaby, wydaje się trochę wchłaniać przez błony śluzowe jamy ustnej(trzeba trzymać choć 5 min. by zaczęło działać, a działa do 3h), za to z układu pokarmowego prawie wcale. Prawdopodobnie sam olej jest bardziej podatny na działanie enzymów wątrobowych, niż ten schowany w gałkowych okruchach. Działanie jest jednak wyraźne, brak efektów ubocznych typowych dla gałkowych orzechów (to grypowe uczucie), czuć za to samą mirystycynę i jej efekt psychoaktywny - mrowienie w palcach, górnej części pleców, uszach i części twarzy, lekka zmiana percepcji i myślenia, dziwne połączenie stymulacji z sedacją, rozluźnienie i euforia, jednak brak suchych i czerwonych oczu, oraz pomniejszonych źrenic.

Wspomniany olej:
[ external image ]
Wydaje mi się, że dla aktywacji z układu pokarmowego potrzebny jest jakiś inhibitor CYP3A4 i CYP1A2. Rumianek i coś jeszcze?
  • 2235 / 2 / 0
Na ile pietruszka i jej przetwory NIE zagrażają bezpośrednio zdrowiu i życiu?
Uwaga! Użytkownik ..::Abli::.. jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 280 / 26 / 0
Na tyle na ile nie zawierają apiolu. A reszta z dawkowaniem zależy od zawartości mirystycyny w oleju; tak samo jak z gałką muszkatołową.
  • 280 / 26 / 0
Sama mirystycyna działa dość anksjogenicznie, działanie typowo gałkowe jest słabe, ale na drugi dzień występuje to gałkowe zmulenie, ale lekkie i bez "kaca". Dzień po jest ogółem dużo ciekawszy niż dzień w trakcie użycia. Sama mirystycyna to jednak gra nie warta świeczki.
  • 422 / 2 / 0
A więc to mirystycyna powoduje w gałce owe irracjonalne przelęknienia, wynikało by stąd, że jest dość niepożądaną substancją. Jeśli nie jest główną sprawczynią gałkowych efektów, musi być nią elemicen?
Uwaga! Użytkownik zWidzian nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 142 / 33 / 0
Albo któraś z poniższych.

[ external image ]

Identification of Compounds in the Essential Oil of Nutmeg Seeds (Myristica fragrans Houtt.) That Inhibit Locomotor Activity in Mice, Int. J. Mol. Sci., 2010
  • 79 / / 0
Hej,

Jestem najbardziej zaawansowanym gałkowiczem tutaj - myślę:) Od jakiś 16-17 lat bardzo doceniam właściwości gałki, wiem jakie ma opinie na forach, ludzie pisza o zamułach itd. No na mnie to zawsze działało inaczej.

I zabawne bo tak cenie sobie gałkę, o wile bardziej niż zielone, że ostnio myślałem, serio? Tak fajna substncja tylko w jakims drzewie długo rosnącym gdzieś daleko?

Ale dziś odkryłem ten olejek z pietruszki, widzę stary post, czy macie jakieś nowe doświadczenia? Bo bardzo mało wypowiedzi. Chciałbym takiej metody spróbować:)
  • 2483 / 1374 / 34
Olejek z pietruszki jak i korzeń, liść a zwlaszcza nasiona zawierają mirystycynę oraz Apiol(1-allilo-2,5-dimetoksy-3,4-metylenodioksybenzen).
Dlatego Pietruszka została objęta dozorem w Rosji.
Wszyscy jesteśmy równi wobec śmierci tylko pozytywna energia.
Fajne koszulki
https://vm.tiktok.com/ZMFDPae1K/
ODPOWIEDZ
Posty: 8 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.