Dział poświęcony pozostałym substancjom, które nie znalazły miejsca w powyższych kategoriach – dział służyć ma łatwości nawigacji.
ODPOWIEDZ
Posty: 633 • Strona 61 z 64
  • 3450 / 101 / 8
Tak jak i kilka innych ketonów, właściwie wszystkie te co są w wykazie substancji zakazanych, prócz mefedronu (ale uliczny ma "trochę" mniejszą czystość niż kiedyś miał u naljepszych dostawców).
  • 261 / 5 / 0
Witam!
Pierwszego posta na tym forum (mimo że czytam je od jakiegoś już czasu) pozwolę sobie tutaj skrobnąć. A chodzi o takie pytanie do specjalistów, to znaczy pewnie trochę głupiutkie, ale ciekawy jestem mimo że się na chemii nie znam ani trochę. :)

A mianowicie wyczytałem, iż w arylcykloheksaminach grupa metoksy powoduje niewielkie działanie na receptory opioidowe. A więc czy można to też odnieść do tego beta-ketonu z racji tego, że również ma grupę metoksy? Czy metedron oprócz zasadniczego działania na serotoninę może posiadać również aspekt opioidowy?

Pytam się o to również dlatego, iż samo działanie psychoaktywne mete jest dosyć charakterystyczne, co może budzić skojarzenia z fazą na opio. To znaczy (przynajmniej u mnie) oprócz braku stymulacji występuje również brak typowej postymulantowej zwały po ustaniu euforii - zamiast niej uczucie błogostanu. W przypadku innych euforycznych ketonów na zjeździe zawsze jest jakiś dyskomfort mniejszy lub większy, nawet w przypadku lightowego brefedronu. Ma może ktoś takie spostrzeżenia jak ja?
METAFIZYKA BETA-KETONÓW
  • 50 / 1 / 0
Nie ma szans kolego na opioidowe dzialanie metedronu :D Gdyby jeszcze byla "czysta", niezmetylowana grupa OH ale na pozycji 3(meta) a nie 4(para)...
Aby zwiazek oddzialywal na receptory opioidowe musi spelniac tzw. regule morfiny czyli: Trzeciorzedowy azot z malym alkilowym podstawnikiem, czwartorzedowy wegiel, fenyl podlaczony bezposrednio do czwartorzedowego wegla, 2 atomy wegla miedzy trzeciorzedowym azotem a czwartorzedowym weglem.
Oczywiscie sa odstepstwa od tej reguly, ale sa dosyc nieliczne. Aby betaketony uzyskaly efekt opioidowy nalezy je w znacznym stopniu zmodyfikowac, ale o tym poteoretyzowac mozna w dziale syntezy ;)
Pozdrawiam!
  • 834 / 8 / 0
Jest jeden B-K, o prostej budowie (w granicach możliwości), spełniający świętą "REGUŁĘ" z Twojego podręcznika i stosunkowo tani w syntezie. Jeśli zgadniesz, nie będziesz żałował zmarnowanego na myślenie i kształcenie się czasu ;) Brzmi jak chemiczne ogłoszenie matrymonialne, wiem... :D
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2012 przez Reez, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 3450 / 101 / 8
Nie ma czegoś takiego wśród fenyloetyloaminoketonów.
  • 338 / 1 / 0
Odkopie
Znalazłem dobrze schowany dokładnie rok temu metedron. Przed schowaniem zważyłem 2 razy po 150mg i raz 250mg. Odważone porcje schowałem do ependorfek, ependorfki do falkonki 50 i to do ciemnej reklamówki i to do półki za szkłem ciemnym. Tak to leżało rok bez dostępu powietrza z zewnątrz, nieotwierane, zapomniane. Konsystencja śniegu pozostała, barwa bez zmian.
Pytanie zasadnicze: jak sądzicie można przyjebać? Ile najdłużej ktoś trzymał metedron?
  • 1052 / 8 / 0
Zrob test 'alergiczny', ale wedle mojej wiedzy, jesli nie zmienil konsystencji, ani barwy - bedzie gites.
  • 403 / 2 / 0
wal śmiało... ketony mogą kilka lat leżeć i nic się nie stanie... może moc być troche slabsza

jesli konsytstencja sie nie zmienila to nie masz sie czego obawiac
  • 338 / 1 / 0
Bardzo inteligentnie zostawiłem wszystko tak jak znalazłem w skrytce i będę miał do niej dostęp za jakiś miesiąc :nuts:
jak przeleżało tyle to i miesiąc wytrzyma %-D
  • 388 / 3 / 0
Ja na metedronie miałem bardzo zbliżone uczucie do kodeinowego błogostanu. Aż mi się oczy przymykały :D
ODPOWIEDZ
Posty: 633 • Strona 61 z 64
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.