Metadon- terapia substytucyjna (do uzupełnienia)

Metadon to najprostszy chemicznie opioid – 6-(dimetyloamino)-4,4-difenyloheptan-3-on.
Więcej informacji: Metadon w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 878 / 174 / 5

...
  • 5 / / 0

Metadon to najgorsze co w życiu mnie spotkało . I program dr z Bydgoszczy .pozdrawiam

O konopiach w Radio Maryja – audycja i transkrypcja

Transkrypcja Wolnych Konopi z audycji o konopiach w Radio Maryja. Jedna z najrzetelniejszych audycji jaka ostatnimi czasy pojawiła się w polskich mediach - serio.

USA: Liczba zgonów związanych z alkoholem rośnie – zatrważająca statystyka dotyczy zwłaszcza kobiet

Amerykanie „zapijają się na śmierć”, a ilość zgonów spowodowanych alkoholem rośnie jak nigdy, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet – pokazuje nowe badanie. Wskaźnik śmierci wywołanej spożyciem alkoholu wzrósł z 3,1% do 3,6% pomiędzy rokiem 2000, a 2016, podczas gdy ta sama statystyka wśród populacji męskiej wynosi od 1,4% do 1,8% każdego roku.
  • 157 / 18 / 0

Ja też nie jestem zadowolona z programu metadonowego.
Przyjęli mnie jak miałam 18 lat a do tego tylko paliłam i to może 2 lata z przerwami. Były ośrodki owszem ale uważam że nie była to dobra decyzja.
Po pół roku abstynencji wróciłam do brania a po metadonie tolerke wyjebało mi w kosmos.
Oczywiście o paleniu już nie było mowy.
Tak naprawdę największe bagno zaliczyłam właśnie po programie.
Nie jest to zła opcja Ale napewno dla osób z większym stażem.
Po 6 latach praktycznie ciągu (z przerwami na dtx)
rzeczywiście metadon mi pomógł ale wtedy było za wcześnie.
Teraz na programy przyjmują jak leci np w Wawie na jednym z programów to potrafią nawet osoby po pół rocznym ciągu przyjąć. Moim zdaniem robi sie takim ludziom większą krzywdę.
  • 7 / / 0

Probowałem sie dostac na program do szczecina, psychiatra mega nieprzyjemna, nia dało sie z nia gadac i programu nie ma.
  • 32 / 14 / 0

Ktoś wie coś na temat programu metadonowego w Starachowicach? Jestem obecnie na detoksie w szpitalu, nie wiem ile będę musiał zostać. U mnie to walka z uzależnieniem w postaci 7 letniego ciągu kodeina-tramadol-oksykodon. W szczycie przed detoksem brałem 800 mg oxy na dobę, by mieć jako taki haj. Wiem to w sobie, że jestem narkomanem i miłość do opio będę w sobie nosił aż do śmierci. Chciałbym spróbować programu, by zahamować głody psychiczne i zniwelować działanie opio jeśli wezmę, by nie było sensu ich używać. Dodam, że to mój pierwszy udokumentowany szpitalny detoks. Macie jakieś porady?
Pozdrawiam
Wróć do „Metadon”
Na czacie siedzi 788 uczestników Wejdź na czata