Link do wikipedii/narkopedii: https://narkopedia.org/5-meo-mipt
5-Metoksy-N-metyl-N-izopropylotryptamina (znana również jako 5-MeO-MiPT oraz moxy) to mniej znana substancja psychodeliczna z klasy tryptamin. 5-MeO-MiPT jest chemicznie związany z tryptaminami takimi jak 5-MeO-DMT i 5-MeO-DiPT. Swoje efekty psychoaktywne wywołuje poprzez aktywność na receptory serotoninowe w korze mózgu.
Uważa się, że psychodeliczne efekty 5-MeO-MiPT pochodzą z jego skuteczności w receptorze 5-HT2A jako częściowego agonisty, a dodatkowe mechanizmy działania, takie jak hamowanie MAO (tj. enzymów trawiennych w żołądku) również zostały spekulowane, choć nie zostało to jeszcze udowodnione naukowo. Podczas gdy 5-MeO-MiPT wiąże się najsilniej z receptorami 5-HT1A, wykazuje również dość silne powinowactwo do wiązania z SERT i NET, działając w ten sposób jako umiarkowanie silny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny.
Mechanizmy te mogą pomóc wyjaśnić, dlaczego istnieje wiele niepotwierdzonych doniesień o działaniu antydepresyjnym i anksjolitycznym po zastosowaniu umiarkowanych dawek tego związku. Na przykład SNRI, takie jak wenlafaksyna, są powszechnie przepisywane w leczeniu depresji, a agonista 5-HT1A buspiron jest przepisywany głównie w leczeniu lęku.
Dzisiaj druga próba, kilka miehców temu łykałem 10 mg rozpuszczane godzinę przed tym w alko. Ledwo stukło, ale by łem fkurwe upalony i dzień wcześniej szedł mahomet (20 mg).
Dzisiaj hardcore trip, biorę 10 mg (na łepka oczywiście) z Jezi, będziemy się kilka godzin powstrzymywać od aktu płciowego (mamy bana do czasu aż nasza dziewczyna wróci). Ponoć działa ten środek strasznie afrodyzyjnie. Miejmy nadzieję, że lizanie się po genitaliach nam wystarczy. Nie, to nie będzie to samo. Wiem to :( Ale i tak będzie dobrze. Wiem to :)
Discuss.
Powód: dodano strukturę w kolorze białym + link do narkopedii oraz krótki opis.
Ogółem oceniam 10 mg naprawdę pozytywnie. jednakże można by mocniej. Coś jak 20, może 16 mg mahometa.
I mean no harm.
Ani To Ani Tamto
Po dzisiejszym robię przerwę
I mean no harm.
Ani To Ani Tamto
Po dzisiejszym robię przerwę
Jako afrodyzjak, raczej dzialania bardziej konkretnego niz wiekszosc innych tryptamin nie ma moim zdaniem. Tu moim typem jest 5-meo-dipt, taki wyraznie frywolny skurczybyk :D
Myslalem ze tryptamina duzo aktywniejsza od swoich braci np takiego 4-HO
Zadowolajace efekty uzyskalem juz po 10 mg , nie wyorbazam sobie przywalenia 30 mg :D
I mean no harm.
Ani To Ani Tamto
Logika Valium, a nie LSD: narkotyki, artyści, mieszczaństwo i codzienność do znieczulenia [WYWIAD]
Polacy a marihuana w 2025 roku: Co mówią najnowsze badania?
Efekty terapii wspomaganej psychodelikami są zachwycające
Parlamentarny Zespół ds. Depenalizacji Marihuany zawiesza prace
Rok temu politycy obozu rządzącego ogłosili wielki, historyczny projekt: pierwszy w Polsce Parlamentarny Zespół ds. Depenalizacji Marihuany. Miało być nowocześnie, postępowo, europejsko. Miał być projekt, miał być progres, miało być „po wyborach ruszamy pełną parą”.
Kartele przemycają narkotyki na statkach z chorym i martwym bydłem
Kartele narkotykowe wykorzystują statki wypełnione chorym i padłym bydłem do przemytu ogromnych ilości kokainy trafiającej ostatecznie do Europy – informuje „The Telegraph”, powołując się na źródła wywiadowcze.
CBŚP rozbija narkotykowy gang z Podlasia. 22 podejrzanych, ponad 130 kg zabezpieczonych narkotyków
CBŚP rozbija narkotykowy gang z Podlasia. 22 podejrzanych, ponad 130 kg zabezpieczonych narkotyków Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, działając pod nadzorem Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku, przeprowadzili trzy skoordynowane uderzenia w zorganizowaną grupę przestępczą z Podlasia. Grupa miała zajmować się produkcją oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Łącznie zatrzymano 19 osób, a zabezpieczone mienie przekroczyło wartość 625 tys. zł.
