Materiały odbijające światło.

...czyli jak domowym sposobem zrobić: boks, HPS, lampę, wentylację itp.

Moderator: Konopia

Posty: 33 Strona 1 z 4
Rejestracja: 2005
  • 687 / 4 / 0

No więc chciałem się dowiedzieć co jest bardziej efektywne, biała farba czy koc ratunkowy??? Teoretycznie wydaje mi się że lśniąco biała farba byłaby idealna ale z drugiej strony wydaje mi się że szybko straciłaby ona sporą część właściwości odbijających światło ze względu na łatwość brudzenia się :-/ Nie wiem czy biorąc pod uwage tą kwestie nie byłby lepszy koc ratunkowy. Jeśli ktoś ma dane i wie ile % światła obija taki koc to prose o te informacje. A może ktoś wie gdzie można dostać mylar???

 

Rejestracja: 2005
  • 244 / 5 / 0

Najlepiej odbijajacym a zarazem rozpraszajacym swiatlo materialem jest mylar, w Polsce nie wiem czy mozna dostac czysty mylar, koc ratynkowy co prawda na swojej powierzchni zawiera mylar lecz nie jest on czysty co powoduje ze nie odbija tak dobrze swiatla ale oczywiscie nadaje sie do tego, drugim dobrym rozwiazaniem jest pomalowac box na bialo, lecz nie olejniakiem tylko jakas matowa farba.

Wypisała tysiące recept na "heroinę w pigułce". Z małego miasteczka uczyniła stolicę przedawkowań

Daniel Schneider, bohater serialu dokumentalnego "Farmaceuta", próbuje dociec, dlaczego w jego miasteczku młodzi ludzie zaczynają masowo umierać z przedawkowania leków i dlaczego nikt nie reaguje, gdy lokalna lekarka wypisuje tysiące recept na silnie uzależniający opioid.

Co z tą marihuaną? Chory prosi, lekarz się boi

„Nasza pani doktor nie stosuje” - mówią w toruńskim hospicjum o medycznej marihuanie. Podobnie jest w setkach przychodni i gabinetów w kraju. Czego boją się lekarze? I czy mają co przepisywać, skoro wciąż są problemy z dostawą towaru?

 

Rejestracja: 2005
  • 1803 / 7 / 0

Koc ratunkowy jest zrobiony ze zbyt cienkiej warstwy mylaru żeby efektywnie odbijał światło.
W polsce najlepszym rozwiązaniem jest póki co biała farba z tego co sie orientuje bo inne materiały są trudno dostępne...

dla ludzi którzy są naprawde zainteresowani:
http://www.overgrow.com/growfaq/1486

oczywiście jest po angilesku ale z :www.translate.pl i z minimalna znajomościa ang powinniście sobie poradzić.

Pozdrawiam

 

Rejestracja: 2005
  • 314 / 2 / 0

A czy steropian dobrze odbija świaatło ? Bez żadnych farb, zwykły biały matowy steropian. Jaki ma % odbicia światła ? ;)

 

Rejestracja: 2005
  • 461 / / 0

biała farba w zupełności wystarczy ... co do styropianu to jak niemasz pewności to pomaluj go :-D

 

Rejestracja: 2005
  • 1803 / 7 / 0

A czy steropian dobrze odbija świaatło ? Bez żadnych farb, zwykły biały matowy steropian. Jaki ma % odbicia światła ? ;)
mi się wydaje że styropian pochłania troche światło... - zobaczcie sobie że światło przez niego przenika...
biała farba w zupełności wystarczy ... co do styropianu to jak niemasz pewności to pomaluj go :-D
Tylko farbą wodną bo te z rozpuszczalnikami rozpuszczą styropian :)

 

Rejestracja: 2005
  • 314 / 2 / 0

Wyłożyłem steropianem w celu ocieplenia. Czy w farbach np z dekoralu są rozpuszczalniki ? Jeżeli farba jest niepalna znaczy że się nadaje ? Tak to sobie wydedukowałem. Co do steropianu nie miałem pewności- on pochłania i utrzymuje ciepło więc myślałem że też pochłoni światło. A jakoś nikt nigdzie nie raczył powiedzieć czy odbije światło czy nie. Tak dzisiaj myślałem. Zrobić odbłyśniki z lustra :] Chyba 100% odbicia by było :P

 

Rejestracja: 2005
Użytkownik nieaktywny
  • 63 / / 0

odbłyśnik z lustra to zły pomysł - lustro odbija ale NIE ROZPRASZA światła. ;)
Rejestracja: 2006
  • 739 / / 0

safo pisze:
odbłyśnik z lustra to zły pomysł - lustro odbija ale NIE ROZPRASZA światła. ;)
;P

Chcecie dowcipnisie abym się pociął gumką myszką ?!?
[ djvu ]

A mylar rozprasza światło ?!?

Lustro jest do d. ponieważ: światło przechodzi 2 razy przez warstwę szkła. : nie tylko nie jest w 100% odbijane przez warstwę metalu [ srebro: lub al. Teraz chyba częściej lustra są z al. Nie ze srebra,,] Ale jest pochłaniane przez szkło : Wiec: zakładając, ze szkło przepuszcza 95% .. mamy 0.95x0.95 x [ ilość odbitego powiedzmy, że także 0.95]
Wychodzi, że przy takich założeniach mamy 85%... tego co wlazło do środka na wyjściu.
[ oczywiście wszystkie cyfry wyssane z małego palca.. u nogi.. tego z zagiętym paznokciem.. pod którym gromadzą się wszelkie potrzebne dane: zachodzi tu oczywiście pełna analogia do sufitu i fusów.]

btw: lustra w teleskopach: takie napylane: są na zewnętrznej stronie.. odwrotnie niż w łazienkowym... tyle, że tam chodzi chyba jeszcze o zniekształcenia etc.. itede..

Wracając do mylaru:
Proszę Mi wytłumaczyć [ nie rozumiem tego.. od lat.. jakoś tak mam..]
Dlaczego np.: Mylar odbija według tego co piszą gdzie popadnie w necie 20% więcej światła od folii al. SKORO Mylar: to nazwa handlowa wysokowytrzymałej folii z koncerny du pond.
Do tego foli nie metalizowanej a przezroczystej.. Teraz: to co wszyscy zwą mylarem to folia z duponda metalizowana AL . Do tego .. pomimo tego, że wygląda jak lustro jest półprzepuszczalna: Używa się jej np.: jako filtr przy fotografowaniu słońca: Przepuszcza niewielkie ilości światła: analogicznie jak takie zabawne inaczej okulary lustrzane marki późny matrix.

Niewątpliwą zaleta mylaru jest jego wielka wytrzymałość: trwałość możliwość mycia: ale: ta cudowna o wiele lepsza zdolność odbijania światła: .. większa od tej błyszczącej strony folii al.. ja wkładam miedzy bajki. Uwierzę gdy zobaczę: wyniki badań fotometrycznych [ oczywiście jedynie wtedy gdzy będą przeprowadzone przez niezależny instytut: nie mający powiązań z producentem ani sprzedawcą ;)] AMEN

Pozdrawiam

 

Rejestracja: 2005
  • 244 / 5 / 0

nie wiem kto powiedzial ze lustro nie rozprasza swiatla, ale jest to absolutna bzdura, oczywiscie stopien rozproszenia nie jest duzy, a zalezy on od gladkosci powierzchni na ktora pada swiatlo (jak i od rodzaju swiatla), hehe chociaz tyle do tej pory nauczono mnie na studiach z fizy ;)
Posty: 33 Strona 1 z 4
Wróć do „Młody technik”
Na czacie siedzi 784 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości