Mak piaskowy-papaver argemone

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

• 460 / 1 / 0

Wertując wikipedie przypadkowo trafiłem na : http://pl.wikipedia.org/wiki/Mak_piaskowy
Spójrzcie na Zastosowanie. Kojarzy ktoś tą roslinkę?? W polskim internecie nie znalazłem żadnego rozwinięcia owego zastosowania.Co prawda to nie ta pora roku, ale zaintrygowało mnie to.

Użytkownik nieaktywny
  • 223 / 1 / 0

widzialm to raz w zyciu ale nie wyprobowalem. bez zmysłu ogrodnika cięzko odróżnić od maku polnego.

"Straszenie narkotykami nie przynosi efektów". Co przynosi, opowiada Piotr Tubylewicz z SIN

Społeczna Inicjatywa Narkopolityki (SIN) zajmuje się edukacją. SIN wychodzi z założenia, że lepiej uczyć, jak nie zrobić sobie krzywdy, niż zakładać, że ludzie przestaną ćpać od pogrożenia palcem.

Co działo się w więzieniu w Uhercach Mineralnych?

Portal Onet przeprowadził śledztwo w ZK w Uhercach Mineralnych na temat "nielegalnego przemytu narkotyków, tajemniczego zgonu oraz zrzucania winy na niewygodnych więźniów i funkcjonariuszy". Na stronie więzienia pojawiło się oświadczenie w sprawię materiału zrobionego przez onet, zaprzeczające prawdziwości informacji w nim zawartych.

• 460 / 1 / 0

Czyli że ta roślinka rosnie miedzy makami polnymi na łakach i polach?? W sezonie rozejrze się za tym. I mam nadzieje że wątek się rozwinie i odkryjemy nowe zródło opiatów. :diabolic:

• 1766 / 7 / 0

nie obiecywał bym sobie zbyt wiele.

Ale próbować zawsze warto. Zwróć jedynie uwagę, że jest to jakoby roślina trująca (wiem, wiem, wiarygodność wikipedii).

• 460 / 1 / 0

Może i trująca, ale zebrac pare "makówek"(mniej podobne do makowek papavera somnifera) i zrobic zupe można.
W najgorszym wypadku sraka i bóle brzucha lub inne objawy zatrucia, a w najlepszym odkrycie czegoś morfinopodobnego :-D %-D Ja sie poświęcę jak znajde pare maków piaskowych.

Użytkownik nieaktywny
  • 223 / 1 / 0

ale te maczki sa malutkie. takie same jak polne wiec troche trzebaby tego nazbierać..

• 460 / 1 / 0

Wedle ilustracji na wikipedii wcale nie są takie identyczne. A makow polnych to widzialem kepy na dziesiątki jak nie setki. Najlepiej byloby po prostu zweryfikować to, czy ta roślinka ma morfinę.

Użytkownik nieaktywny
  • 486 / / 0

Roni Regan, w najgorszym przypadku padaczka po przedawkowaniu jakiegoś z opioidów będących w mleczku.
Już jeden koleś po zmieszaniu zupy (z maku polnego) i bodajże alprozamu miał atak epilepsji.

• 460 / 1 / 0

Dostał padaki po wzięciu benzo? Przeciez one zapobiegaja padaczce ponoc...No to żeby tego uniknąć trzeba będzie zaczac od małych ilości.
Gdyby ktos dowiedział się czy ten mak ma morfinę albo coś morfinopodobnego to niech nas oświeci.

Użytkownik nieaktywny
  • 486 / / 0

Tak. Chciałem zaznaczyć, że nawet benzo nie pomogoło (co prawda mała dawka i dosyć słaba).
Załóżmy, że na z mg opium masz x mg morfiny i y czegoś niebezpiecznego w maku lekarskim, więc walisz po z mg.
Nie wiemy jaki skład ma opium z tego maku więc na z mg opium możemy mieć 0,5x mg morfiny i np 4 y czegoś niebezpiecznego.

Radził bym więc zaczynać od bardzo małych dawek i zwiększać powoli, jeżeli w ogóle się potwierdzi, że to ma w sobie morfinę.
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata