Magnez i preparaty z nim - wątek ogólny.

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

• 1239 / 19 / 0

Dla mnie najlepszy okazał się askorbinian magnezu.
  • 1787 / 110 / 0

Który z suplementów dostępnych w aptece faktycznie działa na poziomie MagneB6?

"Straszenie narkotykami nie przynosi efektów". Co przynosi, opowiada Piotr Tubylewicz z SIN

Społeczna Inicjatywa Narkopolityki (SIN) zajmuje się edukacją. SIN wychodzi z założenia, że lepiej uczyć, jak nie zrobić sobie krzywdy, niż zakładać, że ludzie przestaną ćpać od pogrożenia palcem.

Lekomania zatacza coraz szersze kręgi

Lokalny portal olsztyn.com.pl przyjrzał się problemowi lekomanii. Coraz więcej osób, w tym młodzież, a nawet dzieci, jest uzależnionych od leków przeciwbólowych, uspokajających lub OTC. Ostatnio popularny stał się fentanyl.
  • 138 / 2 / 0

Moja siostra bierze MagvitB6, kumpel też mi to zaproponował więc zaczynam suplementację.
  • 3528 / 554 / 0

02 października 2017ZenonBrzuch pisze:
no dobrze a w tabletkach jaki sie nada?
Dicytrynian trimagnezu bez sensu w tabletkach. Ale może gdzieś jakieś utradrogie znajdziesz. Ja i tak opcjonowałbym za prochem i małymi łyżeczkami do suplementów.
  • 4900 / 673 / 0

03 października 2017test123 pisze:
Moja siostra bierze MagvitB6, kumpel też mi to zaproponował więc zaczynam suplementację.
Magnez z b6 moze lekko zmulac:)
Aczkolwiek ladnie... Jak to ujac - uspokaja
  • 237 / 31 / 0

Magnez najepszy jest pod postacią czekolady.
Niestety suplementy diety nie muszą działać, ponieważ nie ma regulacji prawnych nakazujących producentom kontolę produktu pod kątem zawartości substancji czynnych- efekt to brak gwarancji że dwie tabletki z tego samego opakowania mają taką samą ilość substancji czynnej .nie ma badań klinicznych = nie ma udowodnionego działania .
Niestety nawet jeżeli suplement zawiera daną substancję to często w ilościach nie mających prawa działać niezależnie od stopnia niedoborów.
  • 2 / / 0

Siarczan magnezu podany pozajelitowo – dożylnie (lub domięśniowo) poraża zakończenia nerwów ruchowych i działa narkotycznie na ośrodkowy układ nerwowy. Znosi przy tym objawy tężca i drgawki rzucawkowe, obniża pobudliwość ośrodka oddechowego.
  • 318 / 27 / 0

Ja zawsze kupuję Asparaginian Extra, 50 tabletek bo to 4 złote tylko kosztuje

Suplement diety Asparginian Extra zawiera naturalny magnezu i potas. Magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia. Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Kwas pantotenowy przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga w utrzymaniu sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie. Tiamina pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i serca oraz w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Cynk pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych i prawidłowego widzenia.
Tu możecie sobie zerknąc na to

https://www.aptekagemini.pl/asparaginia ... letek.html

2 tabletki zawierają: potas 300mg (15%)*, magnez 72mg (19%)*, asparaginian 2mg, cynk 1,5mg (15%)*, tiamina 0,171mg (15%)*, kwas pantotenowy 1mg (15%)*
  • 635 / 56 / 0

Jak ktoś ma problemy żołądkowe to polecam Slow Mag. Ten magnez rozpuszcza się dopiero w jelitach i nie podrażnia żołądka. Dawka w tabletce też całkiem fajna bo 64mg magnezu. Ja biorę 2 dziennie.
  • 1481 / 143 / 0

za dyszke można kupić kilogram chlorku albo siarczanu,
siarczan bardziej do kąpieli
a z chlorku robi się zajebistą oliwkę do nacierania

czyli za dyszkę możecie nakupić magnezu na ponad rok ;)
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata