Magnez i preparaty z nim - wątek ogólny.

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

• 1239 / 17 / 0

Dla mnie najlepszy okazał się askorbinian magnezu.
  • 1785 / 110 / 0

Który z suplementów dostępnych w aptece faktycznie działa na poziomie MagneB6?

Jak ochronić amerykański pejotl?

Mały, bulwiasty kaktus ma kluczowe znaczenie dla ceremonii religijnych Kościoła Tubylczoamerykańskiego, jednak kłusownictwo i niezrównoważone praktyki zbiorów powodują, że na terenie Stanów Zjednoczonych istnieje ryzyko jego wyginięcia.

Proces „El Chapo”. Świadek mówi o specjalnym pokoju, w którym mordowano ofiary

Kolejna odsłona procesu Joaquina „El Chapo” Guzmana. Tym razem przed sądem stanął jeden ze współpracowników Antonio „Jaguara” Marrufo, który jest określany jako egzekutor kartelu.
  • 138 / 2 / 0

Moja siostra bierze MagvitB6, kumpel też mi to zaproponował więc zaczynam suplementację.
  • 2945 / 282 / 0

02 października 2017ZenonBrzuch pisze:
no dobrze a w tabletkach jaki sie nada?
Dicytrynian trimagnezu bez sensu w tabletkach. Ale może gdzieś jakieś utradrogie znajdziesz. Ja i tak opcjonowałbym za prochem i małymi łyżeczkami do suplementów.
  • 4341 / 426 / 0

03 października 2017test123 pisze:
Moja siostra bierze MagvitB6, kumpel też mi to zaproponował więc zaczynam suplementację.
Magnez z b6 moze lekko zmulac:)
Aczkolwiek ladnie... Jak to ujac - uspokaja
  • 224 / 28 / 0

Magnez najepszy jest pod postacią czekolady.
Niestety suplementy diety nie muszą działać, ponieważ nie ma regulacji prawnych nakazujących producentom kontolę produktu pod kątem zawartości substancji czynnych- efekt to brak gwarancji że dwie tabletki z tego samego opakowania mają taką samą ilość substancji czynnej .nie ma badań klinicznych = nie ma udowodnionego działania .
Niestety nawet jeżeli suplement zawiera daną substancję to często w ilościach nie mających prawa działać niezależnie od stopnia niedoborów.
  • 2 / / 0

Siarczan magnezu podany pozajelitowo – dożylnie (lub domięśniowo) poraża zakończenia nerwów ruchowych i działa narkotycznie na ośrodkowy układ nerwowy. Znosi przy tym objawy tężca i drgawki rzucawkowe, obniża pobudliwość ośrodka oddechowego.
  • 267 / 12 / 0

Ja zawsze kupuję Asparaginian Extra, 50 tabletek bo to 4 złote tylko kosztuje

Suplement diety Asparginian Extra zawiera naturalny magnezu i potas. Magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia. Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Kwas pantotenowy przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga w utrzymaniu sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie. Tiamina pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i serca oraz w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Cynk pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych i prawidłowego widzenia.
Tu możecie sobie zerknąc na to

https://www.aptekagemini.pl/asparaginia ... letek.html

2 tabletki zawierają: potas 300mg (15%)*, magnez 72mg (19%)*, asparaginian 2mg, cynk 1,5mg (15%)*, tiamina 0,171mg (15%)*, kwas pantotenowy 1mg (15%)*
  • 610 / 51 / 0

Jak ktoś ma problemy żołądkowe to polecam Slow Mag. Ten magnez rozpuszcza się dopiero w jelitach i nie podrażnia żołądka. Dawka w tabletce też całkiem fajna bo 64mg magnezu. Ja biorę 2 dziennie.
  • 1364 / 115 / 0

za dyszke można kupić kilogram chlorku albo siarczanu,
siarczan bardziej do kąpieli
a z chlorku robi się zajebistą oliwkę do nacierania

czyli za dyszkę możecie nakupić magnezu na ponad rok ;)
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata