Lulek czarny

Klasyfikacja podstawowa

Metka substancji

Wygląd

Lulek czarny

Inne nazwy substancji

lulek jadowity, szalej czarny, żabi barszcz

Odmiany nazwy substancji

lulka, lulkiem, lulku, lulkowi

Wikipedia

Na polskiej Wikipedii substancji poświęcona jest strona: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lulek czarny

Informacje ogólne

Opracowania naukowe

Autorskie zdjęcia i filmy związane z substancją

Otrzymywanie / pozyskiwanie

Zastosowanie

Zastosowanie medyczne

Zastosowanie rekreacyjne

Inne zastosowania

Sposoby przyjmowania, dawkowanie i zagrożenia

Funkcjonowanie na rynku lub w podziemiu

Podobnie jak bieluń dziędzierzawa i pokrzyk wilcza jagoda, lulek czarny to roślina dziko rosnąca w Polsce. Raczej rzadko spotykana. Ekstremalnie niszowa, spożywana rzadziej niż pozostałe rodzime podwórkowe delirianty.

Chemia i farmakologia substancji

We wszystkich częściach rośliny występują alkaloidy tropanowe - głównie L-hioscyjamina (w wysuszonym surowcu częściowo zracemizowana do atropiny), skopolamina, w korzeniach także kuskohigryna oraz niewielkie ilości zasad ubocznych (apotropina, tropina, skopina). Zawartość sumy alkaloidów dochodzi do 0,1%, w nasionach nawet do 0,3% przy dość znacznej domieszce skopolaminy.

Uzależnienie i sposoby jego leczenia

Pamiętaj! Hyperreal posiada spis placówek pomocy uzależnionym: https://hyperreal.info/help

Status prawny w poszczególnych krajach

Polska

Roślina legalna na terenie Polski.

Pamiętaj! Na forum hyperreala mamy dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków: https://hyperreal.info/talk/prawo.html

Obecność substancji / rośliny w dziełach kultury i dyskursie społecznym

Lulek czarny (Hyoscyamus Niger)

Dyskusja na temat rodziny roślin (Solanaceae) z rzędu psiankowców.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Użytkownik nieaktywny
  • 10 / / 0

Nie znalazłem żadnego posta opisującego dostatecznie tą roślinkę więc zwracam się do was z nadzieją na uzyskanie potrzebnych informacji... Wiem już jak wygląda, gdzie i kiedy rośnie. Zastanawia mnie czemu tak wiele mówi się o jego toksyczności.
Jakie są przeciętne dawki tej roślinki ?? Jak działa ?? (może jakiś mały tripreporcik) Co mnie może spotkać przy zatruciu ??

• 496 / 9 / 0

Też sobie roślinę na początek wybrałeś. I po co Ci ten lulek. Czarownicą chcesz zostać. Daj sobie lepiej spokój. Roslina nie jest zbyt przyjemna, zato trująca.

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Dilerka w dobie brexitu

Wyprodukowany przez Netflix serial „Top Boy” to kolejna opowieść o ludzkiej twarzy handlu narkotykami. Ale napisana i zrealizowana tak dobrze, że wybija się na tle podobnych produkcji.

Użytkownik nieaktywny
  • 313 / 1 / 0

Trująca jak bieluń.
No i do tego śmierdzi.
Tyle krzaków i wybierasz taki syf? :)

Użytkownik nieaktywny
  • 10 / / 0

no to udzielajcie się w temacie - "Co warto, a czego nie warto zbierać ??"

• 108 / 3 / 0

[quote="Norberto"]
Trująca jak bieluń.
No i do tego śmierdzi.
Tyle krzaków i wybierasz taki syf? ]

W Polsce?Tyle krzaków? Jakich??? :huh:

Chcesz próbować z lulkiem to próbuj, ale zmuszaj nas tu, żebyśmy szukali o nim inf. w necie zamiast Ciebie. Naprawde wszystko da się znaleźć ;-) . Generalnie zawiera alkaloidy tropanowe podobnie jak bieluń. lulecznica i pokrzyk. Prawdopodobnie w nieco innych proporcjach, ale głównie hyosycjaminę, atropinę i skopolaminę. Jak z bieluniem dawka efektywna jest zbliżona do dawki śmiertelnej i trudno ją ocenić bez chemicznej ekspertyzy, dlatego odradzam. Poza tym efekty uboczne (zresztą te główne też) raczej mnie osobiście nie pociągają.

Choroba...miałem gdzieś videodokumentacje najprawdziwszego eksperymentu naukowego z użyciem lulka i gdzieś mi zgnięło...

Użytkownik nieaktywny
  • 313 / 1 / 0

Chłopaki Merida i Paker zrobili cały poradnik ... Właśnie żeby nie zadawać takich pytań.
Poszukajse, popularny wątek :/

• 21 / / 0

Ziele Hyoscyamus niger zawiera 0,03-0,08 % alkaloidów tropanowych, skopolamina stanowi niekiedy 30% zespołu alkaloidów, ilości znacznie mniejsze niż w Datura czy Atropa, także i toksyczość będzie mniejsza (oczywiście zależy od dawki) sam nie mam doświadczeń z tą rośliną.

mam prośbę czy posiada ktoś z was może jakąś ilość ziela lulka ?? bardzo potrzebuję, w zamian mogę oddać liście Atropy i Datury stramonium.

Użytkownik nieaktywny
  • 29 / / 0

wielokrotnie jadlem bielunia i za kazdym razem byla taka sahara ze zalowalem;/

jesli lulek ma miec takie samo dzialanie to naprawde nie warto :-(

Użytkownik nieaktywny
  • 48 / / 0

Dzisiaj podczas kolejnej już wyprawy rowerowej natknąłem się na tą roślinkę. Zerwałem próbkę, potwierdziłem z informacją w atlasie roślin. Tylko co by tu teraz z niej wykombinować. Spożywanie doustne jest zbyt ryzykowne przy piankowatych
Jak z bieluniem dawka efektywna jest zbliżona do dawki śmiertelnej i trudno ją ocenić bez chemicznej ekspertyzy

Użytkownik nieaktywny
  • 64 / / 0

poszukaj topicu o maści czarownic
Wróć do „Psiankowate”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata