Kwetiapina - Wątek ogólny

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 126 / 6 / 0

@up nie będzie mega niedobre?
  • 396 / 28 / 0

11 października 2018aleatoryczny pisze:
@up nie będzie mega niedobre?
Jaja sobie robisz? Chcesz neuroleptyk walić w nos a pytasz czy będzie niesmaczne? :*)

Dramat w szpitalu psychiatrycznym. Pacjenci trafiają na OIOM z przedawkowania

Adam jest pacjentem szpitala psychiatrycznego w Lubiążu. – Możesz tu ćpać co chcesz. Musisz mieć tylko pieniądze – mówi.

W foteliku przewoził narkotyki i posiadał 4 zakazy prowadzenia pojazdów

Podczas sprawdzania dokumentów, funkcjonariusz zauważył leżące na foteliku zawiniątka...
  • 2710 / 583 / 0

Nie rób tego, będziesz miał przez tydzień zapchany nos.
  • 838 / 71 / 0

11 października 2018aleatoryczny pisze:
jak brać kwetiapie żeby szybciej zaczynała działać? wciągać nosem pokruszoną tabletkę?
Pod język?
  • 179 / 4 / 0

Lek skuteczny, postawił mnie na nogi i moje samopoczucie jest wspaniałe ale jednej rzeczy nie potrafię zaakceptować- przytyłem 25 kg w 5 miesięcy. Za niedługo będę mógł brać udział w walkach sumo i pierdolę to, wolę już odpierdalać niż tyć w nieskończoność.
  • 7241 / 719 / 0

@thcmenel
O skutkach ubocznych rozmawiamy z lekarzem psychiatra.Jak zauważyłeś, ze szybko tyjesz trzeba było po prosić o zamianę leku.
  • 126 / 6 / 0

@up
najczęściej ponoć jest tak że lekarz nie mówi o skutkach ubocznych możliwych jak po raz pierwszy zapisuje komuś lek, wielu to się nie podoba
  • 13 / / 0

Czy jest sens brania tego doraźnie na sen ? Przy MDD/BDD/GAD ? Nie kłóci się to z braniem pregabaliny i anafranilu ? Dobrze rozumiem że działa to odwrotnie jak anafranil bo blokuje dopaminę serotoninę i adrenalinę ?
  • 2710 / 583 / 0

Tak, jest. Działa inaczej niż pregabalina i klomipramina, blokuje przede wszystkim dopaminę, w mniejszym stopniu serotoninę i noradrenalinę, działa przeciwpsychotycznie, wyciszająco, nasennie. Neuroleptyki atypowe, choć tu można się kłócić, w każdym razie teoretycznie - mają też potencjał antydepresyjny.
  • 838 / 71 / 0

Jest sens brać pół tabletki 25mg na sen? 50mg zrobiło ze mnie zombie na 2 dni. Wolę nie spać niż się tak czuć.
Wróć do „Neuroleptyki”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata