Kokaina - Jak rozpoznać dobry koks?

Półsyntetyczna pochodna alkaloidów krasnodrzewu pospolitego.
Więcej informacji: Kokaina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 178 Strona 13 z 18
Rejestracja: 2014
  • 188 / 2 / 0

damian354 pisze:
Czy koks który jest tłusty i jest w takiej jak by paście czy czymś jest dobry ?
Wydaję mi się, że jest to amfetaminowa pasta i wątpię, żeby koko było w takiej postaci.
Rejestracja: 2006
  • 50 / 4 / 0

Owszem, gdy materiał złapie wilgoć robi się lekko "tłusty", nie sposób go podzielić kartą. Rozcierany potem w palcach zwyczajnie "rozpuści się" i nie zostanie ślad po proszku. Parę godzin na kaloryferze albo w piekarniku na 50-80 stopni i wszystko wraca do normy.

scalono - 02

Wydaje mi się, że konsystencja ma znaczenie drugorzędne, choć gdy towar jest ostro rozmieszany to długo rozcierany w palcach zachowa swykle sypką konsystencję (chyba, że domieszano coś o wysokiej higroskopijności). Ja często kupowałem po ciemku i nie było opcji aby sprawdzić czy lśni w świetle czy nie, ale po paru latach testowania różnych materiałów jedyną sprawdzoną metodą jest metoda na nos - i bynajmniej nie mówię o sypaniu kresek w bramie czy na tylnym siedzeniu auta, tylko po prostu wsadzeniu nosa do torby i powąchaniu. Zapach jest naprawdę nie do podrobienia, przy wysokiej jakości materiale pachnie nawet przez torbę, nie trzeba otwierać.

Z drugiej strony od ziomka który mieszkał dlugo na Kanarach, gdzie jest konkretna strefa przerzutowa z Ameryki Pd. słyszałem o dwóch rodzajach sprzętu - kolumbijskim i peruwańskim, które róznią się metodą oczyszczania. Jeden pachnie typowo roślinnie-chrzanowo, drugi ostrzej, benzynowo-rozpuszczalnikowo. Nie weryfikowałem jednak, więc trudno mi to ocenić :)

Swoją drogą życia na Kanarach obfituje w niespodzianki. Któegoś razu kumpel wraca do miasta autem i okazuje się, że całą okolice obstawiła Guardia Civil i wiskali wszystkich wjeżdżających i wyjeżdżających. Ponieważ znali funkcjonariuszy po imieniu, od razu dowiedzieli się o co chodzi: dziecko jakiegoś niemieckiego turysty kopało łopatką na jakiejś dzikiej plaży i dokopało się do 400kg koksu zgrabnie oklejonego folią, który miał ktoś wkrótce odebrać. Może to mity, ale sądząc ile osób tam dysponuje pierwszej klasy sprzetem, nie sądzę :)

Adam Nyk: polskie dzieciaki cierpią głównie na to, że nikt nie ma ochoty ich słuchać

– Przychodzą z uzależnieniem, po próbach samobójczych. Rodzice chcą, żeby od razu zająć się problemem. Są zdziwieni, gdy terapeuta najpierw próbuje się dowiedzieć, co w ogóle dzieje się z ich dzieckiem, oprócz tego, że ich dziecko sięga po dragi – mówi Adam Nyk, specjalista terapii uzależnień.

Badanie kierowcy na narkotyki nawet bez jego zgody

Każdy policjant może przeprowadzić wstępną weryfikację kierowcy na obecność niedozwolonych substancji. Kierowca musi się jej poddać.
Rejestracja: 2010
  • 3846 / 163 / 13

Ale... troche pachnie chrzanem właśnie :). Od chrzanu odróżnia go bardzo znaczący szczegół - nie gryzie w nos jak chrzan - to tak jakby zapach chrzanu obedrzeć z tej ostrej komponenty i kapnąć kropelkę heptanu
Rejestracja: 2015
  • 1 / / 0

Stary post ale ciągle aktualny. W Anglii stosuje się zasadę cala, Czyli 1/2 cala towaru który ma 100% wykopie cie w kosmos. Oczywiście sprawa grubości takiej kreski jest... umowna. Później jeden cal (2.5 cm) kreski jak ciebie walnie po głowie to 50%. Generalnie jak nie jesteś kompletnie porobiony alkoholem to kreska 2,5 - 3 cm musi cie wykopać. Jeśli tego nie robi to masz jakieś proszki a nie koks. Wiadomo że wzrasta tolerancja, dochodzi waga ciala itp ale 3cm koksu w uk zryje każdego.
Rejestracja: 2010
  • 75 / 2 / 0

Najlepsze koksy są w grudkach - to jest podstawa. Wszystko w proszku to podejrzany szajs. Dobry koks w grudkach powinien pachnieć specyficznie chrzanem i acetonowo-benzynowo i to dość intensywnie. Konsystencja grudy powinna być twardo-miękawa troszkę jak by 'olista' jak by bardzo lekko wilgotna. Po podzieleniu materiału trzeba go lekko posiekać kartą i chwilkę odczekać, bo przy normalnym rozgnieceniu i rozprasowaniu kartą robi się z powodu wilgoci w materiale jak by szpachla. Chwilkę czekamy i siekamy kantem karty materiał. Robią się malutkie grudki. Dobry szajs daje kopa już od 30-50 mg max. Zęby drętwieją jak cholera. Aha no i najlepszy koks to te świecąco-błyszczące grudki. Z mojego doświadczenia jeśli koks nie jest w błyszczących grudach to może być słabej jakości. Dobre koko wypierdala przy małej dawce, a jeśli macie takie że nie ma tego bum do 50 mg no to trafiliście na lipę. Załączam zdjęcie poglądowe jak to wygląda. Lepszego nie było mi dane spróbować.

...Aha, no i działanie to 30-40 max.

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
Rejestracja: 2012
Użytkownik zbanowany
  • 2679 / 369 / 0

No i tu się pojawia problem, bo np. fenyloetyloamina w prochu wygląda bardzo podobnie, nawet zapach jest podobny, dość ostry. Mocno się świeci, grudki są średniej twardości. Nie ma problemu z pokruszeniem, dobrze się dzieli na kreski, przy wciąganiu uczucie jest dość żrące, a działania, oczywiście, brak.

To tylko jeden przykład, ale wyjebek tego typu jest dużo i za rzeczony "materiał" łatwo podstawić byle gówno, np. któryś z aminokwasów biogennych.
Rejestracja: 2014
Użytkownik zbanowany
  • 1181 / 56 / 0

Zapach chrzanu to dobra oznaka.
Rejestracja: 2015
  • 2 / / 0

Czy ktos wie jak dokladnie zbadac % czystosc kokainy za pomoca spektrofotometru lub badaniu topnienia substancji ?
Rejestracja: 2014
  • 8874 / 1203 / 0

Drętwienie gęby nie jest absolutnie wyznacznikiem dobrego koksu. Może tam być równie dobrze 80% benzokainy, lidokainy, fenacetyny...
Rejestracja: 2015
  • 640 / 22 / 0

A jaki to jest ten charakterystyczny zapach? Bo jedni mówią,że benzyny a drudzy,że chrzanu.Zapach można określić prawie zawsze
Posty: 178 Strona 13 z 18
Wróć do „Kokaina”
Na czacie siedzi 1318 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: damian354 i 2 gości