Alkaloid opium - metylowana pochodna morfiny.
Więcej informacji: Kodeina w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 75 • Strona 2 z 8
  • 528 / 20 / 0
Nieprzeczytany post autor: codeine »
Camilleri pisze:
A powiedziałeś psychiatrze, że używasz opiatów?
Trochę to nierozsądne ze strony lekarza dawać osobie (uzależnionej/używające) lek, który wchodzi z narkotykiem w tak niebezpieczne interakcje.
Jesteś pewien swojej silnej woli? Nie zjesz już kodeinki ani maku? Co?
Tak, powiedziałem. Zanim wypisała receptę to uświadomiła mnie, że nie można tego leku łączyć z narkotykami bo się można przekręcić.

Z drugiej strony znam opinie dwóch osób, które brały kodeine z moklobemidem - nic im się nie stało.

I komu tu wierzyć :/

Na ulotce też nie ma nic napisane, że nie wolno łączyć z kodeiną.

Jednak póki nie będe ryzykował, bo jakoś narazie nie odczuwam potrzeby ćpania :)
Uwaga! Użytkownik codeine nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 38 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: tom »
codeine pisze:
IMHO jedyną wadą MAOi jest tylko to, że wchodzi w interakcje z wieloma lekami/narkotykami.
Piszesz to na cpunskim forum :-) To ogromna wada :D Ale jak Ci ten srodek pasuje to przeciez nie bede namawial, Twoj psychiatra i Ty sam na pewno wiecie lepiej.

Jak na razie mozesz to potraktowac jako okazje do zbicia tolerancji.
  • 239 / 8 / 0
Nieprzeczytany post autor: puchatek »
Z drugiej strony znam opinie dwóch osób, które brały kodeine z moklobemidem - nic im się nie stało.
no bo te texty o interakcjach z dragami są napisane w sposób medyczny.tak żeby nie było żadnego ryzyka przy stosowaniu.wiesz na jednych wypicie litra wódy może się skończyć fatalnie dla drugich to dawka dzienna.zapewniam cię codeine że jak jebniesz sobie dxma to zaliczysz fatala bankowo o ile wpore ambulansu nie wezwiesz.to tyle z mojej strony.
Uwaga! Użytkownik puchatek nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 528 / 20 / 0
Nieprzeczytany post autor: codeine »
puchatek pisze:
Z drugiej strony znam opinie dwóch osób, które brały kodeine z moklobemidem - nic im się nie stało.
no bo te texty o interakcjach z dragami są napisane w sposób medyczny.tak żeby nie było żadnego ryzyka przy stosowaniu.wiesz na jednych wypicie litra wódy może się skończyć fatalnie dla drugich to dawka dzienna.zapewniam cię codeine że jak jebniesz sobie dxma to zaliczysz fatala bankowo o ile wpore ambulansu nie wezwiesz.to tyle z mojej strony.
Na DXM jestem uczulony tak więc nie żałuję, że nie mogę go brac ;)
Uwaga! Użytkownik codeine nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 118 / 4 / 0
Nieprzeczytany post autor: Camilleri »
Kto by żałował takiego syfu jak DXM.

kiedyś ktoś z forum, chyba Mac, albo jego kumpel wymyślili, że antidotum na reakcje alergiczną po zażyciu DXM jest......fanta! Bambooocza.
Uwaga! Użytkownik Camilleri nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 528 / 20 / 0
Nieprzeczytany post autor: codeine »
Nagły napad ciśnienia - właśnie wchłonąłem 300mg w postaci rozkruszonego Thiocodinu (Antidol odpada, bo paracetamolu nie można łączyć z iMAO).

W końcu do odważnych (albo głupich) świat należy ;)

Jak przeżyję ten esperyment to napisze jak wrażenia (biorę Aurorix dopiero czwarty dzień).

I jak to co robie jest mało hardcorowe, lepszy jest typ, który łączył Tramal z Aurorixem 8-( 8-( 8-(

Edit:

Jak widać żyję. Bania nie jest jakaś nadzwyczaj mocna. Te informacje co ktoś podał na początku topicu dotyczą chyba nieselektywnych i nieodwracalnych iMAO. Moklobemid takim nie jest. Tak więc ogłaszam: łączenie Aurorixu z kodeiną nie jest niebezpieczne.
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2006 przez codeine, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik codeine nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 35 / 1 / 0
tom pisze:
http://www.bluelight.ru/vb/showthread.php?t=108959 <- Powie Ci chyba wszystko co potrzebujesz wiedziec.
a jak jest z tramalem i ssri? bo wszedzie pisza zeby tego nie laczyc (np. na wikipedii) bo moze wystapic syndrom serotoninowy, a z tego linka wynika ze z opiatami mozna bez problemu i ani slowa o tramalu. wiec jak to jest?
  • 1111 / 16 / 0
Właśnie rozważam kuracje moklobemidem, ponieważ inne leki antydepresyjne są nieskuteczne,a z kolei te skuteczne (SSRI, SNRI) mają fatalne skutki uboczne. Jedynym minusem - raczej sporym, jak ktoś już zauważył - są (domniemane?) interakcje z opiatami.

Pharmindex rzecze (odnośnie samego moklobemidu):

Aurorix: "Nie należy podawać łącznie z selegiliną, klomipraminą, petydyną i preparatami zawierającymi dekstrometorfan (leki przeciwkaszlowe stosowane w przeziębieniu). Cymetydyna wydłuża metabolizm leku - dawka moklobemidu powinna być zmniejszona o połowę u pacjentów leczonych cymetydyną. Lek może nasilać działanie leków sympatykomimetycznych. Przy jednoczesnym podawaniu leku z opioidami może być konieczne zmniejszenie dawek obu leków."

Mobemid: "Moklobemid nie może być stosowany jednocześnie z innymi lekami przeciwdepresyjnymi, należy zachować odpowiednią przerwę w przypadku wcześniejszego stosowania leków przeciwdepresyjnych. Po przerwaniu leczenia inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny, a przed rozpoczęciem leczenia moklobemidem, konieczne jest zachowanie przerwy równej 4-5 okresom półtrwania leku podawanego wcześniej lub jego aktywnego metabolitu. Moklobemid może być stosowany nie wcześniej niż przynajmniej tydzień po odstawieniu inhibitorów MAO, trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych lub leków przeciwdepresyjnych hamujących wychwyt zwrotny serotoniny (2 tyg. w przypadku paroksetyny, 5 tyg, w przypadku fluoksetyny). Moklobemid może nasilać działanie fenylefryny i innych leków sympatykomimetycznych - nie powinien być stosowany jednocześnie. Nie należy stosować moklobemidu jednocześnie z selegiliną i z preparatami zawierającymi dekstrometorfan. Podczas jednoczesnego stosowania moklobemidu i opioidowych leków przeciwbólowych może wystąpić nasilenie działania opioidów. Cymetydyna hamuje metabolizm moklobemidu i zwiększa jego stężenie we krwi - u osób leczonych cymetydyną, dawkę moklobemidu należy zmniejszyć o połowę. Należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego stosowania moklobemidu i lewodopy - ryzyko wystąpienia przełomu nadciśnieniowego. Moklobemid może zmniejszać działanie nifedypiny i furosemidu. Moklobemid może nasilać działanie ibuprofenu lub innych NLPZ. Zalecane jest przyjmowanie leku po posiłkach w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa interakcji z tyraminą; do produktów o dużej zawartości tyraminy należą: ryby wędzone, niektóre gatunki sera, czekolada, wino, piwo, produkty drożdżowe, soja."

Moclar: "Moklobemidu nie należy podawać łącznie z: klomipraminą, selegiliną, inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny - możliwość wystąpienia zespołu serotoninowego (zaburzenia ciśnienia krwi, gorączka, psychoza, drgawki). Po przerwaniu leczenia selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny konieczna jest 2-tygodniowa przerwa przed włączeniem moklobemidu. Należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego stosowania moklobemidu i lewodopy - ryzyko wystąpienia przełomu nadciśnieniowego. Cymetydyna jest silnym inhibitorem cytochromu P-450, co wpływa na hamująco na metabolizm leku - dawka powinna być zmniejszona o połowę u pacjentów leczonych cymetydyną. Jednoczesne przyjmowanie moklobemidu i preparatów zawierających dekstrometorfan jest przeciwwskazane (podczas jednoczesnego stosowania obserwowano zawroty głowy, drżenie, nudności i wymioty). Moklobemid może nasilać działanie hipotensyjne metoprololu. Nie zaleca się kojarzenia moklobemidu z petydyną. Przy jednoczesnym podawaniu leku z opioidowymi lekami przeciwbólowymi możliwe jest wystąpienie objawów sugerujących łagodny zespół serotoninowy (należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego stosowania, może być konieczne zmniejszenie dawek obu leków). Moklobemid nie powinien być stosowany jednocześnie z aminami sympatykomimetycznymi (może nasilać ich działanie). Należy zachować szczególną ostrożność we wstępnej fazie leczenia pacjentów przyjmujących leki przeciwnadciśnieniowe. Moklobemid może nasilać działanie ibuprofenu i prawdopodobnie także innych NLPZ (dawki ibuprofenu należy odpowiednio zredukować). Lek należy ostrożnie stosować z preparatami lewodopy ze względu na ryzyko przełomu nadciśnieniowego. Lek można bezpiecznie stosować z: antybiotykami, digoksyną, doustnymi środkami antykoncepcyjnymi, doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi, pochodnymi kumaryny, glibenklamidem, hydrochlorotiazydem, insuliną, moksonidyną, nifedypiną, zolmitriptanem, benzodiazepinami, litem. Zalecane jest przyjmowanie leku po posiłkach w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa interakcji z tyraminą; (ryzyko gwałtownego zwiększenia ciśnienia tętniczego, powodującego krwotoki mózgowe); do produktów o dużej zawartości tyraminy należą niektóre sery, wino, piwo, marynowane śledzie, produkty drożdżowe, czekolada, soja."

Powyższe perory skłaniają mnie do zmniejszenia dawki kodeiny, a nie do całkowitej abstynencji.
Apeluję o dzielenie się doświadczeniami (chociaż nie apeluję o same doświadczenia!). Prawdę mówiąc, nie chodzi mi tylko o kodeinę, ale też o mocniejsze opiaty. Czy ktoś uniknął zejścia śmiertelnego zażywając (nieświadomie, zakładam) moklobemid z morfiną albo H?

Co do NLPZ, to nie przesadzałabym, Codeine (zaznaczyłam odpowiednie fragmenty). Ryzyk-fizyk, wybieram Antidol.
white trash get down on your knees, time for cake and sodomy
  • 239 / 8 / 0
Nieprzeczytany post autor: puchatek »
z inhibitorów monoaminooksydazy to moklobemid jest bezpieczny.tzn.jego działanie jest odwracalne.także ten enzym sobie jest ale w niewielkiej ilości.

imo tu wszystko opiera się na substancjach działających na receptory serotoninowe,noradrenalinowe,dopaminergiczne.bo przecież ten enzym rozkłada je te neurotransmitery.opiaty zdaje się działają na inne nieprawdaż ?ale jednak zalecałbym ostrożność przy stosowaniu kodeiny.z tramalem to jeszcze gorzej chyba wygląda.jeżeli masz zamiar eksperymentować z nim {nie polecam}to weź sobie ciśnieniomierz i co 15 minut badaj sobie ciśnienie i puls też.skoczy ci jak sotomayor w góre.

powiedz jak ten lek działa tzn. czy antydepresyjny efekt jest ? ile go bierzesz na dobe ? side effects jakieś są ?
Moklobemid może nasilać działanie ibuprofenu lub innych NLPZ.
tym akurat nie warto się przejmować.
a jak jest z tramalem i ssri? bo wszedzie pisza zeby tego nie laczyc (np. na wikipedii) bo moze wystapic syndrom serotoninowy, a z tego linka wynika ze z opiatami mozna bez problemu i ani slowa o tramalu. wiec jak to jest?
tak się składa że ja też zażywam SSRI i zdażyło że wziąłem 2 tabl. po 100mg Tramala.tylko że żałuje że nie zmierzyłem sobie na bani ciśnienia.bo tej serotoniny mogło się wydzielić tyle że mógł nastąpić syndrom serotoninowy.nie polecam

pozdrówka
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2006 przez puchatek, łącznie zmieniany 2 razy.
Uwaga! Użytkownik puchatek nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 528 / 20 / 0
Nieprzeczytany post autor: codeine »
puchatek pisze:
powiedz jak ten lek działa tzn. czy antydepresyjny efekt jest ? ile go bierzesz na dobe ? side effects jakieś są ?
Powiem tak, osrać wszystkie SSRI/SNRI bo to wielkie gówno, mają w pyte efektów ubocznych. A iMAO to zajebiste antydepresanty, dobry humor pojawia się już po kilku dniach stosowania, do tego najlepsze jest to, że się ze wszystkiego śmiejesz ]
Przy jednoczesnym podawaniu leku z opioidowymi lekami przeciwbólowymi możliwe jest wystąpienie objawów sugerujących łagodny zespół serotoninowy (należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego stosowania, może być konieczne zmniejszenie dawek obu leków)
[/quote]

O kÓrwa :/ Mogłeś to wcześniej napisać, jakieś 15 minut temu, bo właśnie wypiłem poppy seed tea z 500g maku (cytrynian morfiny) i boję się, że zejdę z tego świata :/ A o 17:00 biorę znowusz 150mg moklobemidu :/
leiche pisze:
Powyższe perory skłaniają mnie do zmniejszenia dawki kodeiny, a nie do całkowitej abstynencji.
Apeluję o dzielenie się doświadczeniami (chociaż nie apeluję o same doświadczenia!). Prawdę mówiąc, nie chodzi mi tylko o kodeinę, ale też o mocniejsze opiaty. Czy ktoś uniknął zejścia śmiertelnego zażywając (nieświadomie, zakładam) moklobemid z morfiną albo H?
Patrz wyżej.
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2006 przez codeine, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik codeine nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 75 • Strona 2 z 8
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.