Reszta nie pasująca do powyższych
ODPOWIEDZ
Posty: 65 • Strona 4 z 7
  • 1966 / 456 / 0
Ostatnio na imprezie nowo poznana koleżanka zaproponowała nam jako gościom ostre papryczki. Nie miała za bardzo pojęcia co to jest - jakieś skorpion coś tam.
Jadłem już kiedyś Trinidad Moruge Scorpion, która swojego czasu była jedną z najostrzejszych na świecie i dalej utrzymuje się na szycie rankingów, więc moje serce zabiło mocniej z podekscytowania.
- Ja chcę. - zgłosiłem się na ochotnika. Razem ze mną kolega, który jest prawdziwym chiliheadem oraz dwie raczej mało świadome tego na co się piszą dziewuszki. O my to lubimy ostre - tabasko do każdego dania musi być...

Koleżanka namoczyła te małe skurwielki w wodzie bo były strasznie wyschnięte i trudno byłoby je przełknąć. Przyjrzałem się im i pomyślałem, że jeśli to skorpiony to nawet wiem jakie - Chocolate. Tylko jeszcze nie byłem w stanie uwierzyć w moje przeczucie - bo jak niby znalazłyby się one w rękach nieświadomej osoby?

Niemniej moja intuicja się okazała prawdziwa o czym się przekonałem boleśnie po zjedzeniu. Tym bardziej boleśnie, że przegryzłem je naprawdę dokładnie delektując się nimi. Kiedy pieczenie było już nie do zniesienia przełknąłem. Ból ciągle narastał i się rozkręcał. Jebana mają opóźniony zapłon.

Usiadłem i poczułem jak moje ciało drętwieje. Przechodziły mi dreszcze. Czułem pulsowanie w głowie. Rozjebało mnie niczym wjazd b-k przy jebnięciu w nos. Trudno to opisać do końca ale stan mojej świadomości diametralnie się zmienił.

Potem się prawie porzygałem i zajebiście rozbolał mnie brzuch przez co 30 minut siedziałem smutny wciskając się w kanapę. Kolega był zachwycony ale dziewczyny do tabasco od razu się dorwały do mleka żeby zneutralizować działanie kapsaicyny. Ludzie nie umieją się cieszyć masochistycznymi doznaniami. :wall:
  • 1 / / 0
Ciekawy thread i opowieści, nie przepadam za ostrymi potrawami, ale chętnie zgłębię temat. Gdzie można zopatrzyć się w papryczki? Kupujecie lokalnie? Na necie?
  • 577 / 38 / 0
Podobno czym wyzszy poziom testosteronu tym wiekszy pociag do ostrych rzeczy :P
  • 906 / 36 / 0
Re: Kapsaicyna
Nieprzeczytany post autor: Sinnis »
Mielone chili za zlocisz z groszami tez daje rade. Małe ilości dają coś w stylu afterglow po orgazmie. I skurwysynsko palą. Nie wyobrażam sobie jak wy te papryczki przegryzacie...
297 dni czystości (05.01)
  • 145 / 1 / 0
Warto zalać olejem lnianym?
terapia dla dorosłych gdańsk wrzeszcz
  • 414 / 46 / 0
Jedzcie i płońcie w odmętach piekieł :diabolic: :heart:
http://www.ostrakuchnia.pl/pl/c/Chili-s ... zyprawy/76
5-HO-La La LaND
  • 657 / 92 / 0
ja akurat od kilkunastu lat uprawiam ostre papryki, w szczytowym momencie miałem ze 20 odmian, teraz tylko 9 :), 60 roślin na działce, ze 30 na balkonie, habanero też mam, czerwone carraibean red i brązowe, bhut jolokia white, fatali (moja ulubiona), jalapeno, jakieś czeskie i węgierskie odmiany
Uwaga! Użytkownik KickInTheEye nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 414 / 46 / 0
Co byś polecił, łatwego w uprawie do ogródka, względnie do donicy? I skąd to wytrzasnąć ;)
(Poza tymi które są na stronce, którą podałem)
5-HO-La La LaND
  • 657 / 92 / 0
w tym roku trochę późno na wysiew, te bardziej egzotyczne, ciepłolubne odmiany typu habanero to raczej donica lub szklarnia, bo w plenerze raczej nie dojrzeją, a donice w chłodną jesień można skitrać w domu, dodatkowo plusem jest to, że roślinę w donicy można przezimować, a samą roślinke mieć nawet kilka lat, bo papryka tylko w naszym kimacie jest jednoroczna. sama papryka nie jest specjalnie trudna w uprawie, choć te ultraostre odmiany mają kaprysy, ale trzeba dodać , że w donicy plon jest mniejszy, i donica raczej wieksza powinna być. Smakowo to polecam fatali ( https://en.wikipedia.org/wiki/Fatalii ), i wszystkie habaneropodobne, mają taki owocowy bardziej smak, niż taka powiedzmy pospolita papryka, na marynaty jalapeno, hungarian hot wax, przypomnij się jesienią to nasionka będę mógł sprezentować, a być może coś do degustacji :) link do mojej galerii na forum o ostrych paprykach, ale stare foty, nie udzielam się tam juz http://www.chilihead.pl/gallery/album.php?album_id=365, są tam fatali
Ostatnio zmieniony 06 czerwca 2017 przez KickInTheEye, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik KickInTheEye nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 414 / 46 / 0
Wielkie Dzięki! Będę miał na względzie ;)

Edit: Ładne te papryczki, aż mi smaka narobiłeś :)
5-HO-La La LaND
ODPOWIEDZ
Posty: 65 • Strona 4 z 7
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.