Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 81 / 5 / 0
Cześć!
Biorę dragi od koło 5 lat, przez ten czas nie robiłem sobie żadnych badań kontrolnych, czuje że nadszedł czas żebym je zrobił ale kompletnie nie wiem o jakie badania poprosić lekarza.
Używałem opioidów,MDMA,DXM,syntetyki,amfa,meta,różne dopalacze. Byłbym wdzięczny za poradę w jakich kierunkach się przebadać
Uwaga! Użytkownik Astraldusz nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 70 / 9 / 0
Pójdź do lekarza i powiedz, dlaczego chcesz je zrobić - to naprawdę najprostsza droga, bo odpowiedzią może być po prostu "wszystkie" albo nakierowanie typowo na badania kardiologiczne i próby wątrobowe. Z pewnością badanie kontrolne (ogólne) krwi i moczu - jeśli z nich coś wyjdzie, Twój internista i tak pokieruje Cię dalej.
  • 19 / 2 / 0
Krew wątroba, usg i ekg serca
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
To nie zgniłe mandarynki. 24-latek niósł w torbie tak zapakowane narkotyki. Wpadł, bo spanikował

"Dzięki czujności, doświadczeniu i doskonałemu rozpoznaniu terenu, policjanci z Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie kolejny raz skutecznie uderzyli w przestępczość narkotykową."

[img]
Czy psychodeliki mogą uczynić Cię bardziej moralnym człowiekiem? [Nowe badania 2025]

Czy możliwe jest, że po zażyciu psychodelików stajesz się bardziej empatyczny, troszczysz się o innych ludzi, zwierzęta czy nawet środowisko naturalne? Najnowsze badania opublikowane w Journal of Psychoactive Drugs sugerują, że tak – osoby, które doświadczyły głębokich przeżyć psychodelicznych, wykazują wyższy poziom moralnej ekspansywności, czyli gotowości do rozszerzenia współczucia i troski na coraz szersze kręgi istnienia. Co ciekawe, wzrost ten jest szczególnie silny u osób, które podczas „tripu” przeżyły rozpad ego lub intensywne doświadczenia mistyczne.

[img]
Prof. Marcin Wojnar o alkoholach 0%: Piwo bezalkoholowe podtrzymuje mechanizmy uzależnienia

Coraz więcej osób sięga po piwo bezalkoholowe, wierząc, że to zdrowy wybór. Czy na pewno? Prof. Marcin Wojnar tłumaczy, dlaczego „zerówki” mogą być poważnym zagrożeniem – zapraszamy do przeczytania wywiadu.