uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik
ODPOWIEDZ
Posty: 16 • Strona 2 z 2
  • 2738 / 497 / 0
Tak z ciekawości, P1 na trzecim zdjęciu nie miał problemów z dostępem do światła? Bo widzę, że to jakieś leśne okolice.

Co do donic według mnie w mniej niż 14l nie ma sensu się bawić (to jest absolutne minimum dla mnie), a optymalna pojemność to 18-20l. Chyba, że ktoś celuje w potwory to można i 100 litrów %-D
Odpowiadając mi na łamach forum użyj proszę funkcji mention.

Nie świadczę pomocy w załatwianiu substancji psychoaktywnych (legalnych bądź nie). Proszę, aby do mnie nie pisać w tej sprawie!
  • 11588 / 2239 / 0
^
Tak do połowy sierpnia miał naprawdę dobre warunki świetlne - inaczej nie wyrósłby taki ładny : )
Jak słońce zaczęło chować się w godzinach porannych za wysokim drzewem ze 100 m dalej, to sytuacja nieco się pogorszyła i musiałem przycinać najbliższe drzewka i walczyć o każdy kwadrans słońca. Fotka o której mówisz była zrobiona własnie w momencie, kiedy słońce było schowane. Gdybym dół pod niego wykopał dosłownie metr dalej od tego drzewa, byłoby o wiele, wiele lepiej - ale jak kopałem, to nie wiedziałem, jak będzie wyglądać sytuacja 2 miesiące później.
Ta poranna przerwa od słońca spowodowała problemy z pleśnią - krzak rósł bardzo blisko wody i nad ranem był cały mokry. We wrześniu Suchy robił się dopiero ok 11 i grzyb zaatakował miejsca, które wysychały najpóźniej. Na szczęście wyskubałem grzyba pęsetą zanim zdążył zjeść więcej, niż 0.5 g : )
Nie są to leśne okolice - rośnie tam wiklina i małe jeszcze osiki (swoją drogą muszą być bardzo niewymagające, bo ziemi na tej spocie nie ma ani trochę).
  • 1051 / 100 / 3
Taka co jej nikt nie będzie chciał zajebać.
  • 11588 / 2239 / 0
To mój drugi sezon z donicami. Moja rada - jakakolwiek, byle rozmiar był adekwatny do krzaka. Ja swojego największego krzak mam w wiadrze po farbie, które znalazłem na spocie : )
Trzeba też oczywiście zrobić dziurki w dnie, żeby nadmiar wody miał jak odpływać.
Podczas upałów można donicę wkopać w ziemię (jeśli da radę ja podnieść) - ziemia będzie wysychać wolniej.
  • 1 / / 0
Ja dawałem 70 l i dawało radę, wiadomo, że im więcej mają miejsca korzenie tym większa roślina, ale myślę, że nawet 50 l da radę jak będziesz miał jakiś dobry ukorzeniacz i odżywki :D :liść: :korposzczur:
  • 11588 / 2239 / 0
No ja w tym sezonie przekonałem się, że w małym pojemniku może wyrosnąć prawdziwy gigant.
Użyłem wiadra po farbie znalezionego na spocie. Woda wymyła wszystko więc nawet czyścić nie trzeba było.
Wiadro miało na oko nie więcej, jak 20 L.
Krzak gdyby 2 razy nie złamał się tak, że ostatecznie zostało może 15 - 20%, byłby największym w mojej karierze. Zbiór byłby w okolicach 5-6 litrowych słoików (sądząc po tym, co zebrałem).
Oczywiście kłopoty z nim były olbrzymie, bo w lecie wymagał podlewania 3 x w tygodniu.
Przerwa w dostawach wody dłuższa niż 2 doby powodowała opadanie liści.

Oczywiście lepiej jest użyć jak największej ilości ziemi. O tym wspominam jedynie w ramach ciekawostki.
ODPOWIEDZ
Posty: 16 • Strona 2 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.