TenTyp pisze:@Daimonion: To nie jest ściema, właśnie dlatego otwierają takie puchy z kawą. Metoda skuteczna, aczkolwiek ryzykowna. Starczy ze sie rąk nie umyje i dotknie tej puchy i juz akies paproszki zostają które pies moze wyniuchać. Stara dilerska metoda, opisana zresztą dokładnie w wielu książkach (np "Diler" White'a)Daimonion pisze: A co do kawy, to słyszałem, że to taka powszechnie powtarzana ściema.
Myślicie, że nie poradzą sobie z wykryciem marihuany, ponieważ została przykryta kupką kawy?
Psy potrafią oddzielać od siebie poszczególne zapachy i takie metody jak ukrywanie dragów w kawie, alkoholu, jedzeniu czy różnych detergentach nie sprawdzają się.
Teoretycznie skuteczna powinna być skrytka w całkowicie hermetycznym pojemniku czy np. wosku? Tak jak wspomina TenTyp trzeba jednak pamiętać o tym, że nawet najmniejsza ilość narkotyku może być wykryta przez psa i konieczne jest bardzo ostrożne zachowanie przy pakowaniu (częste mycie rąk/pojemnika po pakowaniu, używanie gumowych rękawiczek, itp.).
By nikt nie sądził, że wymyślam i prawdy nie mówię, cycaty:
One notable quality of detection dogs is that they are able to discern individual scents even when the scents are combined or masked by other odors. In one case at an Australian prison, a detection dog foiled an attempt to smuggle drugs that had been hidden in a woman's bra and smeared with coffee, pepper and Vicks vapo-rub.
Even when illegal drugs are hidden in coffee beans, with their overpowering aroma, these dogs can smell the scent of any drug that is present. The same is true when strong fragrances or fabric softener sheets are used to mask a drug’s scent.
Traffickers wrap drugs in cellophane and use coffee, mustard, baby powder and shelving paper to mask the scent. These attempts have proven to be no match for this extraordinary dog. A dog has about 220 million olfactory receptors compared to a human's 5 million.
zielony pisze: Ooo, Sterylny - witam po przerwie!
Poszukałem jeszcze trochę i rzeczywiście jedyną w miarę pewną metodą, którą znalazłem, jest hermetyczne zamknięcie.
Polecane i wyglądające na w miarę rozsądne metody na hermetyczne zamknięcia, znalezione w necie:
-Pojemniki próżniowe
-Worki próżniowe
-Zatapianie np. w plastiku
-Słoiki hermetyczne
-Pakowanie w kilka ziploców i odsysanie w każdym powietrza przed zamknięciem np. słomką. To już wydaje się trochę gorszym rozwiązaniem, ale bym może się sprawdza. Wydaje mi się, że woreczki strunowe z podwójnym zamkiem i odsysanie powietrza raczej za pomocą strzykawki (oczywiście nie przebijamy folii, tylko przed domknięciem odsysamy powietrze przez otwór) powinno być ok. Jednak ta metoda jest mało pewna.
Ważne jest by pamiętać by pojemnik dokładnie umyć z zewnątrz i samemu najlepiej też jest wziąć kąpiel i zmienić ubranie.
Trzeba też wiedzieć, że policja dobrze wie o tym, że ludzie często chowają dragi w kawie, więc w razie przeszukiwania paczka z kawą może być pierwszym miejscem, gdzie zajrzą. Czytałem o jakimś przypadku w usa, gdy policjanci wyczuwając mocny zapach kawy dobywający się z jakiejś przesyłki pocztowej wezwali psy z psami.
Psy obwąchiwacze szkolone są do odnajdywania narkotyków poprzez zabawę. Trening jest długi i wyczerpujący dla psa, który musi nauczyć się rozróżniać zapachy narkotyków od np. leków. To wszystko trwa i kosztuje a poza tym niezbędny jest jeszcze określony typ charakteru psa.
Pies po całym dniu pracy, dla niego zabawy jest zmęczony i potrzebuje ponownej lekcji. Nawet tak precyzyjny aparat jak psi węch nie jest instrumentem doskonałym jeśli do obrabiania informacji służy mu stosunkowo prymitywny mózg. Odnalezienie narkotyków dla psa oznacza nagrodę i jeśli przez długi czas pies jej nie otrzyma zaczyna się denerwować.
Wniosek jest prosty - psy są skuteczne w zamkniętych pomieszczeniach i przy jednorazowych akcjach, na dłuższą metę bywają niedoskonałe. Poza tym "zabawa" zaczyna się dla nich na wyraźną komendę, więc nawet jeśli idzie sobie szarik ulicą to mało prawdopodobne jest aby zareagował choć musze tu zaznaczyć że nie jest to wykluczone.
I mean no harm.
Ani To Ani Tamto
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/3-448290.jpg)
CBŚP uderza w gang powiązany z pseudokibicami. Zabezpieczono ponad 100 kg narkotyków
Policjanci CBŚP z Rzeszowa po raz kolejny uderzyli w zorganizowaną grupę przestępczą wywodzącą się ze środowiska pseudokibiców. W trakcie akcji przeprowadzonej na terenie Rzeszowa zatrzymano dwóch 30-latków, powiązanych z jednym z lokalnych klubów piłkarskich.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/petru.jpg)
Ryszard Petru ma już projekt depenalizacji marihuany. Znamy szczegóły
Dopuszczenie posiadania do 15 gramów suszu lub jednego krzaka konopi na własny użytek – to propozycja, którą przedstawi zespół parlamentarny tworzony przez posłów koalicji. Dotarliśmy do szczegółów projektu, które potwierdzają nasze wcześniejsze ustalenia.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.