Ile mozna jechać na opiatach?

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

Posty: 122 Strona 9 z 13
Rejestracja: 2016
  • 554 / 284 / 2

No po prostu samo zdrowie! Palce lizać! Powiedzcie jeszcze, że opium leczy raka. No pliz.
Rejestracja: 2018
  • 616 / 114 / 2

To tak jak z alkoholem, nie każdy kto go pije w rozsądnych dawkach i nie za często ma marskość wątroby, zmiany zwyrodnieniowe mięśnia sercowego, trwałe uszkodzenie mózgu itp. itp. Można wypić kilka kieliszków wina dziennie, nie pogorszy to naszego zdrowia. Czytałem nawet że czerwone wino zalecanie jest dla ozdrowieńców. Podobnie z opiatami, rozsądne dawki i częstotliwość brania nie uszkadza naszego organizmu. W Turcji, gdzie opium uprawiane było od wieków, podaje się go w małych dawkach dzieciom na uspokojenie, tureccy chłopi mówią że wywar z zielonych makówek (makiwara) działa wzmacniająco na organizm. W najczarniejszych barwach widzą opiaty ci, którzy nie mieli z nimi do czynienia a biorą co innego, może to jakaś forma samopocieszania się , że z inni mają gorzej.

Pomoc dla uzależnionych, bezpieczeństwo dla wszystkich

Ośrodki pomocowe dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych zawsze wzbudzają niepokój, ale w mieście trudno znaleźć lokalizację bez jakichkolwiek sąsiadów. Nie o to też chodzi. Miasto ma zarówno pomagać tym w tarapatach, jak i dbać o poczucie bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców. Rozmowa z wiceprezydentką Warszawy Aldoną Machnowską-Górą.

20-latka zmarła po dopalaczach. Prokuratura postawiła zarzuty kobiecie, która dała jej narkotyki

W ubiegłym roku w jednym z mieszkań na Grunwaldzie w Poznaniu zmarła 20-letnia dziewczyna, która wcześniej zażyła dopalacze. Jej 21-letni kolega Cezary W. w ciężkim stanie trafił do szpitala. Prokuratura sprawdzała, czy chłopak spowodował śmierć swojej koleżanki. Ostatecznie w sprawie zarzuty usłyszała Monika P., która udzieliła narkotyków zmarłej dziewczynie i jej koledze. Z kolei Cezary W. usłyszał zarzuty, lecz w innej sprawie.
Rejestracja: 2011
  • 8106 / 893 / 0

12 kwietnia 2019LittleQueenie pisze:
Powiedzcie jeszcze, że opium leczy raka. No pliz.
Powiedz jeszcze, ze marihuana z CBD leczy raka na równi z opium - jeśli chodzi o bóle :cojest:
Rejestracja: 2018
  • 616 / 114 / 2

opium to jeden z najstarszych leków, o ile nie najstarszy. Przy leczeniu raka jest niezastąpiony. Również na wojnie, nawet dziś, siarczan morfiny (20mg w prowizorycznej jednorazowej strzykawce) jest na wyposażeniu żołnierza NATO biorącego udział w działaniach bojowych (jest to jedyny lek w indywidualnym pakiecie medycznym żołnierza).
Rejestracja: 2011
  • 8106 / 893 / 0

A wiec podsumowując ostatnie strony tematu opium wychodzi najzdrowiej/najczyściej i ma wiele pozytywnych zastosowań.Oprócz fazy mamy działanie lecznicze dla osob z nowotworami oraz właśnie jak napisał @IvoPartisan dla żołnierzy.
Wielki plus dla opium. :psycho:
Rejestracja: 2018
  • 616 / 114 / 2

Chodzi o silne działanie przeciwbólowe tego środka, w medycynie i na wojnie (przy postrzałach) jest on niezastąpiony nawet dziś, kiedy medycyna wynalazła wiele silniejszych środków np. fentanyl.
Rejestracja: 2011
  • 8106 / 893 / 0

No jasne, ze chodzi o działanie przeciwbólowe - przecież żołnierze nie jada na wojnę ćpać. %-D

lol

Rejestracja: 2006
  • 3538 / 480 / 0

e no jak turecki chlop mowi to musi byc prawda xD

kurwa wiadomo, ze jak babcia w laosie wypije raz na miesiac herbate z 2 glowek maku na bol brzucha czy tam sraczke to nic jej sie nie stanie.

te teksty , ze naturalne to lepsze tez mozna ustawic w jednym rzedzie z teoriami tureckich chlopów %-D
Rejestracja: 2018
  • 616 / 114 / 2

Życie w zgodzie z naturą jest ostatnio bardzo modne, nie dotyczy to tylko sfery konsumpcji, rekreacji ale nawet przepisów- gdzie np. nasze katabasy stawiają prawo naturalne wyżej niż przepisy wymyślone przez człowieka :extasy:

lol

Rejestracja: 2006
  • 3538 / 480 / 0

Nie no masz racje, po prostu jak slysze jaka to natura jest super to mi trochę ręce opadają . A to ulubiony argument zwlaszcza w kręgach gimbopalaczy :liść: maryśki
Niech sobie jeden z drugi zeżrą wilczej jagody %-D

Czytalem, ze juz sa calkiem blisko, zeby zmodyfikowac zboze i pozyskiwac w ten sposob morfinę, nie zdziwię się jak w niedalekiej przyszlosci wymyslą jakies syntetyczne opio z zerowymi lub prawie zerowymi efektami ubocznymi :extasy:

miec taka morfine bez efektow ubocznych i tolerancji, byuoby niezle %-D
Posty: 122 Strona 9 z 13
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 2330 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości