Hydroksyzyna - Wątek ogólny

Odwrotni agoniści receptorów histaminowych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 1644 / 269 / 154

Działa przeciwlękowo, ale w odpowiednich dawkach (dla mnie np. okazało się to 25 mg, a nie np. 10 czy 5). Nasennie dobra, jeśli nie ma jakiegoś naprawdę dużego problemu z zaśnięciem. Podbija depresanty, sama też rozluźnia i wycisza, ale w sposób odmienny od np. benzo i w odpowiednich dawkach.
  • 6 / / 0

Witam, mam takie pytanie czy hydro można kupić w jakimś kraju UE bez recepty ?

Amerykański sen, opioidowy koszmar

Wypisywane w Polsce drżącą ręką opioidy, w USA przez co najmniej ostatnie dziesięciolecie leczyły bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa, przeciążone kolana, a nawet dolegliwości związane z wyrzynaniem się zębów mądrości. To nie mogło się skończyć dobrze.

Legalizacja marihuany w Illinois

Dość obszernie o perspektywach na legalizację w Illinois :)
  • 1 / / 0

pyt. dotyczy hydro, a może i nie. potrzebuję zmniejszyć stres w konkretnej sytuacji. ide na rozmowe kwalifikacyjna na studia za granicą i na poprzednich takich rozmowach przez stres byłem obronnie 'zbyt do przodu' przez co nie poszły najlepiej. stawka jest duża i chcę wziąć coś na uspokojenie, pomyślałem o hydro. Mam jeszcze czas na testy, może doradzicie coś innego? Jestem na sertralinie 75mg/d i testowałem już sobie alprazolam, ale i 0,5 i nawet 0,125 za mocno mnie odklejały jak na potrzeby zaangażowanej rozmowy, chociaż fakt jest też taki, że nie byłem w stresie na tych testach.
  • 2339 / 464 / 0

hydroksyzyna niestety nieco otępia i działa sedacyjnie, sprawdź w warunkach domowych jak na nią reagujesz i zdecyduj o jej przydatności.

Jeśli sprawę komplikują również fizycznie objawy stresu - ~10mg propopranololu co najmniej 30 min przed wystąpieniem.
  • 525 / 126 / 0

hydroksyzyna solo daje wrażenie podobne do neuroleptyków, a to jest nieprzyjemne.
Jest bezkonkurencyjnie zajebista na histaminę. Trudno mi powiedzieć czy podbija opio, nie czuję różnicy. Na pewno ich nie pogarsza.
Czy zauważyliście, że Atarax działa krócej od „hydroksyzyny marki hydroksyzyna”, krócej, mocniej, bardziej ma coś w rodzaju „wejścia”. Czy ktoś brał syrop? Czy działał równie długo jak tabletki?
  • 360 / 41 / 0

Proponuje benzo tylko nie aż tak mocne jak alpra np. Bromazepam (bardzo pluszowe benzo) albo diazepam (słynne relanium) ewentualnie takie bardzo słabe jak oxazepam. I mądrze ktoś wyżej napisał propranolol ale bezpieczniejszy jest metoprolol. Możesz spróbować załatwić klonidyne. Hydro się raczej nie nadaje zabardzo otępia lepsze jest coś co działa "w tle" czyli: benzo albo beta blokery
  • 1644 / 269 / 154

Cietrzew, wiele osób benzo też bardzo zamula. ;-) Za to beta blokery racja, świetnie się sprawdzają przede wszystkim na lęk sytuacyjny, ale warto przetestować, jak jesteśmy w domu, żeby wiedzieć, jak reagujemy na te substancje.
  • 2 / / 0

A co według Was będzie lepsze na stres związany z ważnym spotkaniem w restauracji? Problemem są wtedy nudności i zjedzenie czegokolwiek. Mam dostęp do propranololu i hyroksyzyny, co się lepiej sprawdzi? Propranolol w ogóle może pomóc na coś takiego ?
  • 360 / 41 / 0

1) benzo
2) propranolol
3) tak
  • 2 / / 0

23 października 2018Pan Cietrzew 69 pisze:
1) benzo
2) propranolol
3) tak
Dzięki za odpowiedź, mógłbyś jeszcze napisać jaka dawka propranololu ? Biorąc pod uwagę, że jestem fest chudy i ciśnienie też mam nie za wysokie.
Wróć do „Antyhistaminy”
Na czacie siedzi 59 uczestników Wejdź na czata