Grzywna z sądu

Dział poświęcony zapytaniom użytkowników wobec ich spraw bieżących.

Moderator: Prawo

• 35 / 3 / 0

Kiedy trzeba zapłacic grzywne, która została nałożona przez sąd jeżeli w orzeczeniu wyroku nie została podana data do kiedy należy to zrobić? Można to zaplacic po miesiącu od otrzymania wyroku czy lepiej szybciej ?
  • 1819 / 597 / 1

są dwie opcje;
- 30 dni od uprawomocnienia się wyroku
- 30 dni od otrzymania uzasadnienia wyroku w przypadku gdy o takie uzasadnienie wystąpiono w terminie 14 dni od wydania wyroku

Możesz też wnioskować o rozłożenie na raty.

Jak działają dopalacze?

Dobrze wiedzieć przed Sylwestrem ;) Dość obszerny i w większości całkiem do rzeczy artykuł z periodyku „Służba Zdrowia”.

Na niektórych leki przeciwdepresyjne nie działają przez hiperaktywne neurony

"To obiecujący krok w kierunku zrozumienia, czemu niektórzy pacjenci nie reagują SSRI. Przybliża nas to do spersonalizowanej terapii depresji"
  • 35 / 3 / 0

30 dni od uprawomocnienia się wyroku brzmi optymistycznie. Dzięki za info.
Przypomną się, że nadchodzi czas zapłaty?
  • 594 / 68 / 0

Zgodnie z Art. 44 k.k.w.:

§ 1. Skazanego na grzywnę sąd wzywa do jej uiszczenia w terminie 30 dni.

§ 2. W razie bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu grzywnę ściąga się w drodze egzekucji.

Nie przypomną się, to Twoja kara i Ty masz pamiętać, aby ją wykonać.

Niezapłacenie grzywny skutkuje wszczęciem postępowania egzekucyjnego. Jeśli komornik nic nie wskura Sąd zamienia grzywnę na prace społeczne lub zastępczą karę pozbawienia wolności (do 12 miesięcy).

Jeden dzień odsiadki Sąd "wycenia" od 20 do 4000 zł (wg swojego widzimisię).
  • 31 / 3 / 0

Mnie po dokonaniu drobnego przestępstwa pod wpływem, sąd nakazał grzywnę w wysokości 600zł i termin jej spłaty, to był miesiąc jak dobrze pamiętam. Było napisane gdzieś w uzasadnieniu że przykleja mi trzydzieści stawek dziennie po 20zł. Grzecznie zapłaciłam biorąc pożyczkę w Vivus. Miałam też opcję odpracować te 600zł. ale nie w moim małym mieście... Każdy ma możliwość odpracowania, bo sądy przychylnie patrzą na skruszonych przestępców/wykroczeniowców.
Wróć do „Porady prawne”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata