Więcej informacji: Grzyby w Narkopedii [H]yperreala
tak sobie czytam i wszystko fajnie opisane tylko zastanawia mnie ten fragment; " A dose of 30 fresh mushrooms is documented as a very high dose..." zwlaszcza, że co do suszonych adekwatnie ujete: "When dried, a dose of 2 grams is considered a good starting point for individuals just beginning to participate in ceremonial work..."
30 świeżych to około 1g suszu i to raczej dawka niska. 2 gramy szuszu dopowiada 50-60 przeciętnym okazom po ususzeniu czyli aż tak wg tego źródła ulegają suszone osłbieniu? empirycznie wg mnie nie ma większej różnicy, maksymalnie 10-20%. Czyli jak 30 sztuk "lancetek" uważane może być za dawke wysoką? ( wg mnie "high Dose" to ilość realnie powyżej 60-70sztuk tego grzyba )
co sądzicie?
niech Bóg będzie ze mną jak autodestrukcja
masz wyraźny kształt, a świat to iluzja
jakbym te twoje pieniądze miał to bym je puszczał
parę dobrych lat temu robiłem psylocybe ecuador(jak mi się nie pokićkały nazwy ;-)...może to były mexicana ) - powiem tyle, że kapelusze miały dobrze ponad 3 cm średnicy, nóżka była rozmiarów podgrzybka bardziej niż polskich łysic a w plastikowym pudełku (były kupowane w smartshopie) znajdowało się chyba 4 albo 5 sztuk - starczyło na meeeega tripa
jednak najlepiej by było doszukac jeszcze po 10-15 i wtedy 40 siadłoby jak złoto
i tak, jeśli już 25 to na pusty żołądek i świeżutkie :)
Cyrio pisze:to się odnosi jakiś zagranicznych odmian
kaczyk717 pisze:1g lancet to rzaczej blizej 18 normalnych grzybow a zdarza sie niekiedy ze sa to tylko 3 grzyby
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/4/4ccab01f-bdf9-4e0d-a84d-5870b1d0f52b/ttt.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250429%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250429T055002Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=f0f98f9f52d0649a70ea1e7f81b7bb43c26b76d225604936cb783060a32d2c82)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/3-448290.jpg)
CBŚP uderza w gang powiązany z pseudokibicami. Zabezpieczono ponad 100 kg narkotyków
Policjanci CBŚP z Rzeszowa po raz kolejny uderzyli w zorganizowaną grupę przestępczą wywodzącą się ze środowiska pseudokibiców. W trakcie akcji przeprowadzonej na terenie Rzeszowa zatrzymano dwóch 30-latków, powiązanych z jednym z lokalnych klubów piłkarskich.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/petru.jpg)
Ryszard Petru ma już projekt depenalizacji marihuany. Znamy szczegóły
Dopuszczenie posiadania do 15 gramów suszu lub jednego krzaka konopi na własny użytek – to propozycja, którą przedstawi zespół parlamentarny tworzony przez posłów koalicji. Dotarliśmy do szczegółów projektu, które potwierdzają nasze wcześniejsze ustalenia.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.