Gdzie szukać bielunia

Dyskusja na temat rodziny roślin (Solanaceae) z rzędu psiankowców.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

• 1256 / 178 / 0

31 marca 2017Anon pisze:
To amfetamina w paście rozcieńczona w metanolu.
Ja pierdolę. Powinni jeszcze skrystalizować metanol i rozpuścić go w dwuchlorometanie, a potem dorzucić do tego jeszcze opiłków metalowych, najlepiej ołowianych, dolać benzyny ekstrakcyjnej i wzbogacić płatkami NaOH. amfetamina... :motz:
  • 7 / 1 / 0

Witam to jak piszą w mediach że złapali kogoś z litrem płynej amfy i mógł wyprodukować 6kg narkotyku to możliwe ???

Bombardując metamfetaminowe laboratoria, armia USA zabija dziesiątki cywilów – twierdzi ONZ

Według nowego raportu ONZ, amerykańska operacja antynarkotykowa wymierzona w domniemane laboratoria narkotykowe w Afganistanie spowodowała wiele ofiar wśród dzieci. Stany Zjednoczone zaprzeczają treści raportu.

Bezpieczna dawka alkoholu nie istnieje – eksperci alarmują

„Bezpieczna dawka alkoholu” nie istnieje. Niemal każda może być toksyczna dla naszego organizmu – uważają eksperci różnych specjalności, powołując się na różne badania z ostatnich lat.
  • 1864 / 53 / 80

Wiesz, jak sie uprzesz to wyprodukujesz z tego i 10kg ultra gównianego (ulicznego) speeda jak dodasz do tego 9kg wypełniaczy i wymieszasz.
  • 4 / / 0

Witam, mieszkam na wsi i z tego co wyczytałem to bieluń ( dędzierzawę ) powinienem spotykać dosyć często. Natomiast po obejściu dużej ilości pól uprawnych i kilku bagien nic nie znalazłem. Czytałem w internecie ogólniki, ale nikt (przynajmniej ze wsi) nie pisał gdzie u niego rosło. W dodatku ktoś może mi napisać do kiedy będę mógł znaleźć jeszcze szyszki z nasionami?
  • 2571 / 376 / 3

Przejdź się do miasta, ludzie często mają ozdobnie w ogrodach. bieluń owocuje od sierpnia do zimy.

PS. Najlepiej to w ogóle się nie trudź dla tej pseudofazy, chyba że bardzo chcesz mieć tę roślinę w CV.
PS2. Następnym razem pytaj w wątku o bieluniu lub utwórz post w Magiczny Ogród > Inne > Psiankowate.
  • 4 / / 0

27 września 2017STR88 pisze:
Przejdź się do miasta, ludzie często mają ozdobnie w ogrodach. bieluń owocuje od sierpnia do zimy.

PS. Najlepiej to w ogóle się nie trudź dla tej pseudofazy, chyba że bardzo chcesz mieć tę roślinę w CV.
PS2. Następnym razem pytaj w wątku o bieluniu lub utwórz post w Magiczny Ogród > Inne > Psiankowate.
Najbliższe ,,Miasto" gdzie takie ogrody występuja jest 30 km oddalone, nie mam za bardzo tam jak pojechać, zresztą nie znam go do końca i wyprawa na działki bez żadnej wiedzy o tym co i gdzie mogłaby się źle skończyć.
  • 48 / 8 / 0

nie zryj tego
dobrze ze nie mozesz znalezc
  • 838 / 71 / 0

Kto szuka ten znajdzie %-D . BTW też nigdy nie widziałem dziko rosnącego, ale też nigdy się nie przyglądałem ;-) .
  • 277 / 28 / 0

Kup sobie jakiegoś lizergamida kosztuje grosze a dziala jak narkotyk a nie jak trucizna - bieluń to gówno.
Ja zawsze znajdowałem bielunia u ludzi w ogródkach, prędzej czy później znajdziesz.

Sent from my PRA-LX1 using Rozmowy Hyperreala mobile app

• 736 / 22 / 1

kiedyś u siebie na osiedlu widziałem owy bieluń. krzew z którego wyrastają tak jakby kulki z kolcami przypominające kasztany a w środku ciemnego koloru nasiona. nigdy nie brałem ale i nikt nie polecał.
Wróć do „Psiankowate”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata