Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 2 / / 0
Witam,
Wiem, że to nie forum medyczne (już pisałem na nich i nic nie wykazali), ale czy opioidy mogły wywołać te problemy z bólem przez uszkodzenie nerwów?
Opiszę po krótce historię narzeczonej. Sytuacja dzieje się w UK.

Narzeczona zaczęła cierpieć na ból brzucha z prawej strony jakoś 5-6 lat temu (miała wtedy 20 lat). Na początku ból pojawiał się raz na jakiś czas (1-2 miesiące odstępu) i znikał po wzięciu ibuprofenu. Później pojawiał się bardzo często i zwykłe tabletki przeciwbólowe nie pomagały. Diagnoza - kamienie nerkowe. Zanim miała terapię ultradźwiękami dostała leki przeciwbólowe takie jak co-dydramol, tramadol, naproxen. Nie pamiętam które były pierwsze, w każdym bądź razie karmiono ją nimi na okrągło. Doszło do tego, że brała po 5-6 dziennie żeby móc pracować. Chociaż były okresy, gdy siedziała w domu 1-2 miesiące bo źle się czuła, miała bóle brzucha i jadła te tabletki.
Po 3-krotnej terapii i badaniu próbki moczu stwierdzono brak kamieni i piasku w nerkach. Ból pozostał, a ona dalej była karmiona tymi tabletkami na przemian, w tym morfiną w szpitalu (wizyty na ostrym dyżurze z powodu bólu). Ból był, czasem znikał na jakieś parę godzin do kilku dni bądź był łagodny.

Potem stwierdzili, że to endometrioza - dostawała zastrzyki hormonalne o długim uwalnianiu od 3 do 6 miesięcy. Co dziwne ból zniknął albo bardzo złagodniał na początku na miesiąc by powrócić ponownie. Żadne USG, CT czy MRI nie wykazały potwierdzenia, nawet laparoskopia wykluczyła tę możliwość. Obecnie ma implant hormonalny ponieważ miesiączki powodują większy ból brzucha.

Obecnie ma stwierdzoną cystę na kręgosłupie - jednak neurochirurg twierdzi, że jest ona zbyt mała, ma chyba 2mm, by powodowała takie dolegliwości jak bóle brzucha czy pleców i wymioty więc nie podejmie się usunięcia. Ma też stwierdzoną przepuklinę rozworu przełykowego. Na to bierze omeprazol, w sumie ten lek bierze cały czas odkąd dostała naproxen żeby nie niszczyć żołądka. Od paru miesięcy ma zakaz brania naproxenu i ma brać co-dydramol bądź tramadol. Ma również migreny i na to dostaje lyrica bądź amitriptyline.

Ogólnie jej dolegliwości wyglądają tak:
- ból brzucha - cały brzuch, bądź prawa strona,
- ból kręgosłupa na dole, na środku,
- częste wymioty i biegunki,
- wzdęcia, gazy,
- wzdęty brzuch, czasem czuć taki jakby guzek na brzuchu - lekarz twierdzi że to wypchnięte jelito,

Również raz na miesiąc jest w szpitalu z powodu tak silnego bólu, że te tabletki przeciwbólowe nie pomagają a gdy próbuje je wziąć to wymiotuje i ma taki ciąg wymiotów przez 2-3 dni po zjedzeniu czegoś, wypiciu odrobiny wody nawet gdy weźmie tabletki przeciwwymiotne bądź dostanie w szpitalu w formie zastrzyku dożylnego.
W szpitalu po badaniach krwi, moczu, różnych testach i skanach mówią, że nic nie znaleziono i tak od paru lat. Gdyby jednak coś było nie tak z którymś narządem to albo by już nie żyła, albo miałaby jakieś inne objawy, krwawienia itp., itd.

W ten weekend lekarz wziął mnie na stronę i mówił, że ona była tyle razy w szpitalu, czasami nawet 3 dni pod rząd i że oni nie znajdują żadnej przyczyny tego bólu. Mówił, że to może być umysłowy problem. Będziemy się kontaktować z lekarzem żeby skierował ją do psychiatry oraz kliniki bólu.

Obecnie od soboty nie bierze żadnych leków zawierające opiaty. Ma wymioty, biegunki, bóle brzucha, ból głowy, jest słaba, nerwowa, nadpobudliwa, gorączka, potliwość, problemy ze spaniem.

Na początku był ten ból brzucha z prawej strony, potem cały brzuch i od 2 lat ból pleców. Przez te 6 lat nic więcej nie doszło ani nie zmieniała symtomów.
Co o tym uważacie? Czy to po prostu zwrócenie na siebie uwagi? Nerwobóle, uszkodzenie nerwów od opiatów, hipochondryczka, fibromialgia?
  • 8 / 2 / 0
Rozumiem, że robiliście badania w stronę jakichkolwiek guzów mózgu? W niektórych przypadkach mogą one powodować problemy hormonalne, przeradzające się w problemy żołądkowe razem z bólem i zawrotami głowy. Wydaje mi się, że po takim czasie jak najbardziej może to być spowodowane strachem przed brakiem diagnozy-częste wizyty w szpitalu bo „może tym razem coś wykryją”. Jeżeli chodzi o opio skręt to ma raczej typowe objawy z tego co widzę. Jest osobą uzależnioną, wiec chęć dostania większej ilości opio-bo wydaje jej się ze boli a zwykle leki nie pomagają tez może być opcją w tym wypadku. Psychiatra oraz opieka paliatywna to bardzo dobry pomysł na ten moment.
Only an entity
  • 2 / / 0
Dziękuję za odpowiedź.

Miała CT czy tam MRI głowy i nic nie wyszło.
Już ma wizyty umówione u psychiatry oraz w klinice bólu.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.