Ideologicznie tak, ale jak się przyjrzysz to raczej TYLKO mówią, ale z konkretów to nic nie robią. Szumnie zapowiadają, po cichu się wycofują.
zrozumiałem w końcu czemu narkotyki są nielegalne.
04 lipca 2021NiebieskiePtactwo pisze: Ideologicznie prawica
Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym, który jest w ministerialnej grupie ds stosowania medycznej marihuany (w innym temacie padło pytanie, na które on powinien znać odpowiedz i stąd w ogóle ta rozmowa).
Twierdzi, że o żadnej depenalizacji mowy być nie może, a wręcz będzie przykręcenie śruby (nie był w stanie jednak powiedzieć w jaki sposób chcą zabrać ludziom coś, co już mają, bez rewolucji), bo pisowski elektorat nie bardzo rozumie że byle patałach może zapłacić 150zł i mieć receptę na "lek" Zbyt często muszą się na spotkaniach z wyborcami tłumaczyć z tego, szczególnie w terenie. Więc przynajmniej jakieś propagandowe ruchy będą jesienią, że niby coś dokręcać będą. Ta ministerialna grupa ma znaleźć podstawy prawno/medyczne dla tej śruby.
Jak coś więcej będę wiedział, to napiszę. Niemniej nie robił bym z z tego jakiegoś wielkiego halo.
05 lipca 2021DexPL pisze:Ideologicznie, to są zwykli idioci. No, ale wybacz jak za "program" odpowiada stary gnom, co całe życie z kotami żyje (bez obrazy dla tych wspaniałych zwierząt), a jego prawą ręką jest złodziej butów o ksywce JOJO. Natomiast członkiem z ramienia wysuniętym na czoło w Sejmie, gość, który od butaprenu ma przeżarty mózg (vide - PIES).04 lipca 2021NiebieskiePtactwo pisze: Ideologicznie prawica
06 lipca 2021DexPL pisze: Niech i wystarcza, tylko dlaczego te kilkadziesiąt procent ma decydować za 100?(...)
* https://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_D%E2%80%99Hondta
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/marsz-wyzwolenia-konopi-w-warszawie-28-05-2022-r-.jpg)
Zróbmy przykrość „gangom ze Wschodu” i zalegalizujmy marihuanę (na dobry początek)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut.jpg)
Biały popiół vs. czarny popiół: Prawda o wskaźnikach jakości konopi
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/cannatobacov.png)
Marihuana a zdrowie jamy ustnej: Nowe badania kontra nikotyna i snus. Co szkodzi bardziej?
Największe jak dotąd badanie długofalowego wpływu marihuany na zdrowie wykazało… tylko pogorszenie stanu dziąseł – a i to w mniejszym stopniu niż przy używaniu tytoniu czy snusa! Nie zaobserwowano innych poważnych negatywnych skutków zdrowotnych.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/271-216683_g.jpg)
18-letni diler zakopał narkotyki w lesie. Po zatrzymaniu grzecznie zaprowadził tam policjantów
Za posiadanie i udzielanie narkotyków odpowie 18-latek zatrzymany przez lipskich kryminalnych. Policjanci zabezpieczyli środki odurzające oraz wagi, a część narkotyków podejrzany ukrywał w słoiku zakopanym w ziemi. Młodemu mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat więzienia.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/forestgumprunin.jpg)
Fenomen euforii biegacza – to nie endorfiny, tylko naturalna marihuana
Tajemniczy stan euforii, którego doświadcza blisko 75% biegaczy. Tak zwana „euforia biegacza” redukuje ból, wyostrza zmysły i daje uczucie podobne do działania marihuany. Najnowsze badania naukowe tłumaczą, dlaczego „runner’s high” to nie mit, a ewolucyjny mechanizm przetrwania – i jak go uruchomić nawet początkującym. W tym artykule dowiesz się, co to jest runner’s high, jak działa i jak go wywołać nawet jeśli dopiero zaczynasz biegać.