Dział o sprawach, w których zarzut nie opiera się na Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.
ODPOWIEDZ
Posty: 29 • Strona 1 z 3
  • 13 / / 0
witam. przez ostatni czas uzbierało mi się troche mandatów (za maseczki oraz drobne kradzieze), jest to jakies 1700zl. Narazie ich nie płaciłem, pare tez nie przyjałem i poszedl wniosek do sądu. 2 juz przyszly z informacją ze mam 7 dni na zapłacenie. Nie zapłaciłem ich

Pytanie co mi za to grozi? Moge isc na odsiadke? czy wpierw przyjdzie komornik lub będe mial prace spoleczne?
Aktualnie szukam pracy i przymierzam się do zaplaty tych mandatów
  • 30 / 3 / 0
Jeżeli okoliczności tego co odjebałeś nie budzą wątpliwości to najpierw dostaniesz prawdopodobnie wyrok nakazowy wydany w postępowaniu uproszczonym (bez rozprawy). Przysługuje ci od tego sprzeciw który musi być wniesiony w terminie 7 dni i wtedy sprawa wraca do sądu już na zasadach ogólnych czyli z rozprawą, świadkami itd. innymi słowy wszystkim co generuje o wiele większe koszty postępowania więc lepiej sobie odpuść bo z twojej wypowiedzi wynika, że nieprzyjęcie mandatów wzięło się z ignorancji, a sprawa jest oczywista.

I tak - uporczywe unikanie płacenia mandatów, może być podstawą do zamiany przez sąd na prace społeczne, a jeżeli taka zamiana byłaby niecelowa lub niemożliwa - na karę aresztu (do 30 dni.)

Podstawa prawna: art. 25 i 26 Kodeks Wykroczeń.
  • 21 / 5 / 0
nie strasz pierdołami, nikt nie wsadza nikogo za mandaty, chyba że te od Policji, te od straży miejskiej czy kanarów nie podlegają żadnej karze i idą w kibel, ewentualnie zajmują ci konto i wyczyszczą jak tam się coś pojawi
  • 2166 / 208 / 210
Za niepłacenie mandatów grozi co najwyżej areszt. Sąd raczej sika na takie sprawy i wpierw wrzuca prace społeczne dla takiego delikwenta, ale mocno trzeba się postarać, aby serio coś takiego dostać.

I teoretycznie dopiero, jak świrujesz i nie podejmujesz tej pracy, którą sąd nakazał — wtedy ewentualnie pozostaje areszt. Nie wiem ile dni, jak ktoś co się zna i wypowie się, to wtedy możemy poznać prawdę. Zazwyczaj za mandaty serio ciężko trafić do aresztu, 99% przypadków kończy się raczej pracami społecznymi i ludzie je podejmują. Logiczne.
deep mod
  • 2386 / 345 / 0
Odróbki prac społecznych.......na 100%.
JEŚLI 1000 RAZY COŚ CI NIE WYSZŁO,
NAUCZYŁEŚ SIĘ 1000 SPOSOBÓW JAK TEGO NIE ROBIĆ
  • 728 / 97 / 0
15 października 202250David50 pisze:
nie strasz pierdołami, nikt nie wsadza nikogo za mandaty, chyba że te od Policji, te od straży miejskiej czy kanarów nie podlegają żadnej karze i idą w kibel, ewentualnie zajmują ci konto i wyczyszczą jak tam się coś pojawi
bardzo dobra rada i taka logiczna.. Nie płać teraz to ci potem najwyżej wyczyszczą konto ;p i spłacaj odsetki i te wszytkie mandaty :p No może jak perspektywa robienia na czarno bez żadnej własności jest dla ciebie ekscytująca to wtedy można się połasić na jakiś kredycik na zabwy.
@IGotHigh909 , tak jak mówisz prace społeczne. No ale to też kiepska perspektywa i każdy inteligentny woli zapłacić niż potem mieć takie prace społeczne czy komornika na koncie.
Przez to cholerne forum boję się wypić piwo, walnąć kreskę i zwalić konia xD
  • 2166 / 208 / 210
Bardziej miałem tutaj na myśli osoby, których nie stać na opłacenie. Typowy niż społeczny, w którym nawet brakowałoby pieniędzy. Oczywiście, że jak ktoś kasę będzie miał, to zapłaci. W każdym razie trafić do więzienia, a nawet przymusowy areszt, aby dostać, to trzeba się nieźle się postarać.

To też kwestia indywidualna, bo składa się na szybkość/ilość dostanych mandatów. Dziś np. za kierownicą łatwo zarobić mandat, a nie są one tanie. Nawet 1500-2000 złotych. Kilka takich i może być problem ze spłatą, jak ktoś zbyt brawurowo jeździ.
deep mod
  • 728 / 97 / 0
@IGotHigh909 , to można rozłożyć na raty czy coś, ale opcja nie spłaty to najgorsza propozycja i sposób rozwiązania. Jak mandaty wysokie to się jeździ normalnie ;) a jazda brawurowa na drodze nie jest zbyt mądra ;) Więc prawidłowo że mandaty sypią się dla piratów drogowych.
Przez to cholerne forum boję się wypić piwo, walnąć kreskę i zwalić konia xD
  • 2166 / 208 / 210
Taryfikator się zmienił, stąd kary i mandaty powodować będą łatwiejszą utratę prawa jazdy. W najgorszym przypadku, kiedy złapiemy szybko, a nie będzie nas stać na spłatę, to wtedy możemy narazić się na w/w problemy w dyskusji.
deep mod
  • 2486 / 328 / 0
To samo się tyczy mnie jak nie będę płacić chwilowek rok dwa trzy to jak to zatrzymanie będzie wyglądać?
"Ty mi powiesz nie rób nic: ja Ci powiem i tak już wiele zrobiłeś."
ODPOWIEDZ
Posty: 29 • Strona 1 z 3
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.