Moze doxepin lub Pramolan,ale pramolan jest slaby
Nie wiem jak jest z laczeniem tych lekow szczegolnie klomipraminy z dexami?Naprawde nie radze tego laczyc!,ale decyzja nalezy do Ciebie.
TLPD- maja uciazliwe sk.ub,co zapewne wiesz,ale to bardzo skuteczne leki,zwlaszcza Anafranil,jedne z najskuteczniejszych,stare,ale jare.
Jest jeszcze Amitryptylina -najsilniejszy TLPD.
Nie bralam amitryptyliny ani pramolanu.
Pozdrawiam.
Paroxetyna tez b.dobrze uspokaja,dystansuje do problemow,ale pisalas,ze odpada,bo mialas skutki uboczne.
Jesli dzialal za mocno bo jest swietny bo tez mialem takie dolegliwosci i wyladowalem w szpitalu niewiedzialem z jakiej przyczyny %-)
to polecam zmodyfikowana jego wersje escitalopram,jeszcze lepsze dzialanie i mnie skutkow ubocznych od poprzednika.
Pozdro
Dzięki za radę, brzmi zachęcająco. Co do klomipraminy to obawiała bym się jej dość silnego działania jako NRI (bo ona hamuje dość znacznie zwrotny wychwyt noradrenaliny) i tego że blokuje też dość wyraźnie receptory dopaminowe D2 (to działanie akurat charakteryzuje neuroleptyki, a po neuroleptykach częsty jest objaw uboczny w postaci uczucia akatyzji i nieznośnego "niepokoju w nogach" :/ ) ...
Powyższe właściwości klomipraminy, która oprócz tego właściwie ma same zalety jeśli chodzi o profil receptorowy i transporterowy, albo przynajmniej ewentualne uboczne-dodatkowe działania tej substancji po prostu nie odgrywaą większej roli w samopoczuciu i ogólnym funkcjonowaniu na codzień, sugerują dość dobitnie iż jest to lek który może pobudzać i to w sposób nieprzyjemny... Tak jakby ktoś był w stałym stresie (noradrenalina podwyższona w mózgu!) i do tego był "leczony" neuroleptykami (blokada D2, co może grozić objawami pozapiramidowymi - akatyzją, oraz uczuciem niespokojnych nóg) :/ :((
@maniek123321
Jk to możliwe!? Po zwykłych lekach ssri trafiłeś do szpitala?? Ale "zwykłego" czy takiego "specjalnego", czyli psychiatryka? Bez obrazy oczywiście, pytam serio (w końcu to forum dla ludzi penetrujących zakamarki ludzkiego umysłu więc pytanie chyba nie jest niestosowne ... )
No chyba że z czymś połączyłeś nieszczęśliwie (np. z dexem).
Aha no wlasnie, wiem dobrze że dexa należy unikać przy leczeniu SSRI, bo jest to naprawdę duże ryzyko poważnych powikłań, które często trzeba leczyć w szpitalu (chyba tym "normalnym", ale i tak raczej to nie fajne!) ale które mogą skończyć się nawet tragicznie :/
Ryzyko to dotyczy wszystkich ssri'ów. Ułożyłam je zgodnie z malejącym ryzykiem zgodnie z moją wiedzą na ich temat:
fluoksetyna=PAROXETYNA > (es)citalopram > sertralina > Fluwoxamina
Oczywiście to ryzyko dotyczy tak samo TLPD (w ankiecie zrobiłam literówkę... :(( jak jakiś mod to zauważył, to niech poprawi, bo później zapamiętacie błędny skrót!), których tak samo nie należy, żeby nie powiedzieć NIE WOLNO, łączyć z dexem.
Pozdrówki, PiS
http://pl.wikipedia.org/wiki/Abilify :oops: :geek:
http://en.wikipedia.org/wiki/Aripiprazo ... depression
http://en.wikipedia.org/wiki/Aripiprazole#Pharmacology :finger:
bardzo ciekawe doniesienia zanotowano na temat tego leku, niby neuroleptyk a w zdumiewający sposób pobudza receptory dopaminowe D2 - jankesi wykombinowali że można to podawać w jednobiegunowej ( czyli "normalnej" ) depresji i to z dobrymi skutkami leczenia,,,
Cóź, czyżby nowy przełom w medycynie konwencjonalnej ?
Z profilu receptorowego z angielskiej wiki wynika, że może dawać ciekawe efekty jeśli lekarz dawkę dobierze dobrze!
No i czyż to nie właśnie receptory D2 są źródłem euforii dopaminowej?... :diabolic: :nuts: :-p
W ogóle to drogie toto jest, czy tanie albo refundowali by mi to w NFZ-cie na reckę od mojej psychiatry? :ugeek:
mozna w depresji z dodatkiem antydepresanta,ponoc arip. stabilizuje nastroj,ale jest akineza i zwolnienie metab. jak po olazepinie,
Wg mnie zaburzenia psychiczne (poza skrajnymi przypadkami to głos organizmu że coś w swoim życiu powinniśmy zmienić ,tak więc owe zaburzenia psychiczne pełnią funkcje adaptacyjne i z patologią nie mają nic wspólnego.
A jeśli ktos chce sobie sztucznie stłumić emocje to ma do dyspozycji cały repertuar możliwości-zaczynając od pospolitych SSRI które długofalowo tłumią emocje po silnie uzależniające benzodiazepiny czy opioidy.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/3/30b8d10c-897e-45b1-abf6-22c4fddfd2cf/nowy-smak.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250527%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250527T204603Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=4f8a3848025d9695f2d8df9a6f111924f853247232958e296d5c80bf920ee482)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mmnaswiecie.png)
Mówili: "Narkotyków to ja nie chcę". Dopóki ból stawał się nie do zniesienia
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/cognitivemarijuana.jpg)
Długotrwałe używanie marihuany może mieć wpływ na zdolności poznawcze
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/nawrocki-snus_0.jpg)
Po debacie prezydenckiej wzrosło zainteresowanie woreczkami nikotynowymi
Debata prezydencka 23 maja br. pokazała, że Polacy nie wiedzą, czym są saszetki nikotynowe oraz snusy, a także czym się różnią. Sztab wyborczy Karola Nawrockiego podał, że kandydat na prezydenta podczas debaty przyjął snus. Sam Karol Nawrocki sprostował, że była to saszetka nikotynowa. Tymczasem różnica między oboma produktami jest ogromna. Snus zawiera tytoń, którego nie ma w saszetce, a jego sprzedaż w UE – z wyjątkiem Szwecji – jest zabroniona.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/ksiadz.jpg)
Ksiądz podejrzany o posiadanie mefedronu. Prokuratura prowadzi dochodzenie
Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim nadzoruje postępowanie wobec księdza z Archidiecezji Warszawskiej. Duchowny usłyszał zarzuty posiadania mefedronu i jego nieodpłatnego udzielenia innej osobie.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/eurorynekkonopny.png)
Mocny początek 2025 roku dla europejskiego rynku konopnego. Niemcy, Polska i UK na fali wzrostu
Początek 2025 roku przyniósł solidne otwarcie dla europejskiego rynku konopnego. Mimo trudności z poprzednich lat i sporych wyzwań regulacyjnych, wiodące firmy w sektorze notują rekordowe wyniki sprzedaży, a zainteresowanie rynkiem rośnie z każdym miesiącem.