Convolvulus - polskie powoje

Dyskusja na temat roślin z rodziny powojowatych, wykazujących działanie psychoaktywne.
Więcej informacji: Powoje w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Qpa

• 158 / 1 / 0

Czy polskie powoje, zazwyczaj nie z rodzaju ipomoea lecz convolvulus, np. Convolvulus arvensis - powój polny, znany chyba wszystkim. Czy są halucynogenne ?
Na wiki piszą że nasiona są trujące.
  • 608 / 6 / 0

halucynogenne nie, lekko psychoaktywne tak.
zawierają kilka słabo działających alkaloidów tropanowych (tropina, pseudotropina, tropinon) i alkaloidy pirolizydynowe cuscohygrinę i hygrinę, które występują też w niewielkich ilościach w liściach koki.
efekty to lekkie zakręcenie, głupkowatość (jak to ktoś napisał 'silliness dominated the experience'. u mnie objawiło się to słowotokiem i wybuchami śmiechu), lekka euforia.
powyższe testy przeprowadzałem podczas długotrwałej konsumpcji mj i na pewno miało to wpływ, łączą się bardzo dobrze :-) zresztą imho nowe zioła o delikatnym działaniu najlepiej poznawać właśnie pod wpływem ziela.
jak to zwykle w przypadku ziółek, nie nastawiać się na miażdżącego tripa to i rozczarowania nie będzie. próbowałem tylko kwiatów i ich dotyczy to, co wyżej napisałem. z tego co pamiętam inne części rośliny mogą działać przeczyszczająco

"Agresja na Polskę była dla Niemców polem doświadczalnym dla siły metamfetaminy"

Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński, autorzy książki „Dragi i wojna – narkotyki w działaniach wojennych” w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl

Legalna marihuana na rachunku za wodę z Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Zdjęcie reklamy "legalnej marihuany" z Holandii umieszczonej na rachunku łomżyńskiej spółdzielni mieszkaniowej podesłał Gazecie Współczesnej czytelnik. Co więcej sprawdził, że reklama jest kłamstwem.
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 10 / 0

Jest jednym ze składników mieszanek ziołowych działających przeczyszczająco. Kiedyś stosowano napar z powoju polnego do mycia włosów, leczenia ran, zaparć, regulacji miesiączki, to z medycyny ludowej.
  • 1387 / 1 / 0

Kwiaty suszyłeś? Może i głupie pytanie, ale wcale nie taka oczywista ta odpowiedź ;)
  • 608 / 6 / 0

za pierwszym (i najfajniejszym, chociaż złożyło się też na to świetne S&S) zjadłem kilkanaście kwiatów prosto z rośliny, później paliłem suszone w połączeniu z mj i innymi roślinnymi wynalazkami. czas wybrać się na zbiory :-)
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 10 / 0

Wywar ze świeżych też daje radę.
  • 608 / 6 / 0

zmienia stan świadomości czy opróżnia jelita?
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 10 / 0

Zmienia w połączeniu, aczkolwiek nie mieszałem. Sam też daje radę ale fajerwerków nie oczekuj.
  • 3070 / 1030 / 0

lekka euforia i lekkie pobudzenie dotyczy to kwiatow rownież nasiona najwieksza mają ilosc działa w koncu blisko spokrewnione z powojami.
Wróć do „Powoje”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata