Przed chwilą na Planette obejrzałem program o produkcji koki w Boliwii i jej tradycyjnym zastosowaniu. Wspomniane było także o herbatce z lisci koki jako dobrym napoju pobudzającym. Znalazłem w internecie pare firm exportujących herbatę z LIŚCI KOKI. Chciałbym sobie taką zamówić. Problem jest w tym że nie wiem czy taka herbata jest w Polsce legalna (wiadomo zawiera niewielkie ilosci kokainy a ten srodek jest w PL nielegalny)
Jest jeszcze drugi problem.. ciąży na mnie wyrok z wiadomej ustawy o..."udzielenie informacji na temat osoby mogącej załatwić srodek niedozwolony" i nie chcaiłbym żeby jakis nadgorliwiec przywalił mi recydywe i odwiesił wyrok.
Proszę o odp. na pytanie
pJotr
tFardy pisze:
Proszę o odp. na pytanie
pJotr
Liście rośliny koki zawierają kilka alkaloidów, w tym kokainę; w rzeczywistości stanowią źródła chemicznej produkcji kokainy, chociaż ilość kokainy w liściach jest tak niewielka, około 0,4% ,że aby uzyskać gram kokainy, potrzebne byłoby 250 gramów liści koki. Filiżanka herbaty koka przygotowanej z jednego grama liści koki zawiera około 4,21 mg kokainy.
Odnośnie likieru liście są transportowane z Boliwii do portów w Peru lub Chile płyną do Holandii gdzie są służby sanitarne i sztab ludzi dbających o to by kokainy i pokrewnych związków były ślady.
Ponieważ nawet jak są produkty bezkofeinowe to i tak zawierają ślady kofeiny.
AGWA de Bolivia jest dopuszczona do obrotu bo oprócz Holendrów są tam Policja z USA , Niemiec, Polski ,UK i Rosji, ktora to tylko na tym zbija kapitał dzięki nim nic nie będzie nawet w 0.0001% legalne.( żart ^^)
Na poważnie to jest tam sporo osób uprawnionych do usunięcia kokainy i przyjaciół z liści koki ponieważ likier ma specjalne atesty o bliskiej zero zawartości kokainy i pokrewnych związków ale ślady zawsze będą mimo filtrów i technologii.
Źródło
http://www.thelunchbelle.com/nycentric/ ... salud.html
Dlatego herbata z liści koki nie może być legalna a likier tak ponieważ ilość butelek wypitych do otrzymania efektu kokainy spowodowałaby śmierć ale przez ilość wypitego alkoholu nie przez zawartość kokainy w produkcie.
W AGWA de Boliwii jest Też zeń szen , zielona herbata , guarana, czuć posmak tytoniu ( nikotyna występuje w liściach koki).
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mmnaswiecie.png)
Mówili: "Narkotyków to ja nie chcę". Dopóki ból stawał się nie do zniesienia
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/marsz-wyzwolenia-konopi-w-warszawie-28-05-2022-r-.jpg)
Zróbmy przykrość „gangom ze Wschodu” i zalegalizujmy marihuanę (na dobry początek)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/alcohol_vs_marijuana.jpg)
Marihuana zmniejsza pragnienie alkoholu u osób pijących dużo – Nowe badania finansowane przez rząd
Czy marihuana może pomóc osobom pijącym dużo alkoholu pić mniej? Nowe badanie przeprowadzone w USA sugeruje, że tak – i to z zaskakująco prostego powodu. Osoby, które sięgały po marihuanę tuż przed alkoholem, piły wyraźnie mniej i miały mniejsze łaknienie.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/politie.nl_.jpg)
Narcos Holandia. Rekordowa liczba zlikwidowanych laboratoriów narkotykowych
O ponad 10 proc. wzrosła liczba zlikwidowanych laboratoriów narkotykowych – informuje holenderska policja. W 2024 r. wyeliminowano aż 167 takich przybytków. Dla porównania w Polsce w tym samym roku odkryto 85 przestępczych laboratoriów. Wzrasta też liczba składowisk nielegalnych odpadów po produkcji narkotyków, zagrażających środowisku.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/alkoupadek.jpg)
Alkohol a rak: Każdy łyk może zwiększać ryzyko nowotworów
Alkohol jest jednym z najczęstszych czynników ryzyka rozwoju raka, odpowiedzialnym za około 100 tys. przypadków rocznie w USA. Naukowcy odkrywają coraz więcej mechanizmów, przez które alkohol uszkadza komórki i przyczynia się do powstawania guzów. Choć spożycie alkoholu jest powszechne, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z powiązania między alkoholem a rakiem.